CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Aktualności

 

 

Akcja „Góra Grosza” zakończona! 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom z  wszystkich grup za zaangażowanie.  Nasze przedszkole zebrało łącznie kwotę:  1251, 65 zł, która została przekazana na Towarzystwo Nasz Dom.


 


Szanowni Państwo!

Pragniemy przekazać podziękowania za udział w zdobyciu Oficjalnego Rekordu Polski w największej liczbie listów do św. Mikołaja.

 

 

 

 


Jesteśmy świadomi potencjału jaki niesie ze sobą mądre i przemyślane korzystanie z internetu dlatego włączyliśmy się w akcję jako jedna z 2862 placówek w Polsce. W ramach projektu dziś zostaną na terenie przedszkola przeprowadzone zajęcia edukacyjne mające na celu podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat internetu, uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Rozwiesiliśmy także na tablicach informacyjnych materiały dotyczącye DBI. Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą!

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.

Informacje udostępnione ze strony: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html


Powietrze Bez Śmieci – poprzyj Ząbki ??


Miasto Ząbki zgłosiło działkę zlokalizowaną przy ulicy Sowińskiego (na tyłach dawnego Gimnazjum nr 2) do wybudowania Naukowej Stacji Zabaw PGiNG. 

Od 24 stycznia każdy będzie mógł raz dziennie oddać swój głos na wybraną lokalizację.

Głosowanie odbywać się będzie na stronie: https://www.powietrzebezsmieci.pl/

 

 

Informacje udostępnione ze strony: https://www.zyciepw.pl/powietrze-bez-smieci-poprzyj-zabki

 


PROSIMY O PAŃSTWA POLUBIENIA!!!

Grupa XVI uczestniczy w projekcie "Art Dare You". Obecnie zbieramy głosy, dzięki którym nasze prace mają szanse przejść do kolejnego etapu.  "Awantura o sztukę" to 3 etapowy projekt artystyczny, który polega na rzucaniu sobie wyzwań – ART dare you - przez biorące udział w projekcie placówki.
Więcej informacji: 
https://www.facebook.com/awanturaosztuke/

Linki do zdjęć, gdzie można oddać głos: 1, 2, 3.

Głosujemy klikacjąc "Lubię to!" pod każdym zdjęciem - wynik to suma polubień wszystkich zdjęć grupy.

Głosowanie trwa do 21. stycznia.

Zachęcamy do udostępniania informacji i głosowania na prace grupy!


 

„Niech żyje bal…” – tymi słowami z popularnej piosenki można byłoby podsumować Bal Karnawałowy, jaki odbył się 10.01 w naszym „SKRZACIE”. Bal rozpoczął się oczywiście Polonezem. Oprócz wesołych zabaw i tańców prowadzonych przez Wodzireja, dzieci miały możliwość zobaczyć  pokazy naukowe  oraz sztuczki magiczne. Z zachwytem przyjęły pokaz baniek mydlanych. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech. Następny bal za rok…

Filmik z balu można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=-EW6cLO4Ubc&feature=youtu.be

Zdjęcia z balu można obejrzeć klikając w link: https://photos.app.goo.gl/wo7rXop5ctAHnFZT2


Serdecznie zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków na warsztaty logopedyczne dla rodziców

Ćwiczę z dzieckiem w domu".

Wasztaty będą odbywały się we wtorki w sali grupy VII.

Zapisy mailowo pod adresem:

pp3.szkolenia.logopedyczne@gmail.com

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.Antoni Bombka i Julian Śliwiński zdobyli wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie na bożonarodzeniową kartkę świąteczną dla chorego. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących oraz zachęcać je do pełnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.


18.12.2017 r. w auli przedszkola w godzinach 10:30 -11:00 dla wszystkich naszych skrzacików odbyły się Lekcje Edukacyjne dotyczące segregacji organizowane i prowadzone przez Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie.

http://www.eskrzat.pl/galerie/galeria_g_179.htmlSzanowni Państwo,

mamy zaszczyt poinformować, że nasze przedszkole zdobyło certyfikat: "Przedszkole przyjazne dzieciom".


 

 


Miło nam poformować Państwa, że Natalia Rowicka i Ania Kowalczyk otrzymały wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym "SUPER RATOWNIK MSC ZĄBKI" organizowanym przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

 


Szanowni Państwo,

Przyłączyliśmy się do akcji „Pomóżmy naszym mniejszym  Braciom".

Dla piesków zbierane są: karmy suche i mokre, koce, smycze,  kołdry ( nie puchowe), obroże itp.

Wszystkich zachęcamy do pomocy.

Dziękujemy za okazane serce!

Pojemnik stoi przy wejściu do przedszkola.

 

https://www.facebook.com/events/1763579076988347/

 

 

 


Jubileusz 30 – lecia „Skrzata” powoli przechodzi do historii, ale w naszych sercach jest jeszcze żywym wspomnieniem. Pragniemy podziękować naszym przemiłym gościom za przybycie, za tak wiele ciepłych słów i miłych gestów. Takie chwile są podsumowaniem podejmowanego przez nas  codziennego trudu w trosce o dziecko, o jego szczęście, bezpieczeństwo i rozwój. 

Zapraszamy do zapoznania się z listami gratulacyjnymi, jakie otrzymaliśmy z okazji naszego "Jubileuszu 30 - lecia Publicznego Przedszkola nr 3 "SKRZAT""


                    

 

 

Zapraszamy do naszej galerii:

https://photos.app.goo.gl/JLbxDaeQ0ms8lIDo1

 


 

Z nieukrywaną dumą i satysfakcją pragniemy podzielić się z  Państwem informacją, że zostaliśmy laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistra Nowoczesnej Edukacji i otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE SPECJALNE W KATEGORII PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE TECHNOLOGIOM XXI WIEKU. Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia nastąpiło 24 XI 2017 r. podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Konkurs ten przebiegał w trzech etapach i miał na celu wyróżnienie placówk stosujących w swojej pracy z dzieckiem nowoczesne technologie, innowacyjne metody i programy rozbudzając u swoich podopiecznych ciekawość wiedzy, kreatywność i poszerzanie zainteresowań.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami opisującymi to wydarzenie:

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,o-innowacjach-nowych-technologiach-i-szkolnictwie-zawodowym,22618.chtm

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,laury-mistrza-nowoczesnej-edukacji-przyznane,22589.chtm

 

       

 


W imieniu całej społeczności Publiczne Przedszkole nr 3 "SKRZAT" pragniemy serdecznie pogratulować Panu Burmistrzowi Robertowi Perkowskiemu, który jednogłośnie został wybrany prezesem Związku Samorządów Polskich.

https://www.zyciepw.pl/robert-perkowski-prezesem-zwiazku-samorzadow-polskich

 


Szanowni Państwo!
16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce organizowany jest od roku 1991 roku i ma na celu zaangażowanie jak największej liczby osób do działań związanych z kształtowaniem postaw zdrowotnych społeczeństwa.
W związku z tym Państwa dziecko bierze udział w programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas".
Pozna informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu dla organizmu człowieka, zaznajomi się ze skutkami biernego palenia, pozna efekty ekonomiczne palenia dla budżetu domowego.
W przedszkolu dzieci zrobią plakaty i rysunki zniechęcające do palenia, obejrzą filmy o tej tematyce, zrobią znaczki anytnikotynowe.
Prosimy serdecznie o wspieranie naszych działań w propagowaniu mody na niepalenie, o rozmowy z dziećmi na temat szkodliwości palenia dla młodego organizmu. Zachęcamy do próby rzucenia palenia jeśli jeszcze państwo tego nie zrobili.
Drodzy rodzice, bardzo prosimy o niepalenie w obecności dzieci, bo wtedy Wasze pociechy stają się „biernymi palaczami” i odczuwają skutki działań dymu papierosowego.
Dziecko ma prawo oddychania powietrzem wolnym od dymu tytoniowego w domu i we wszystkich miejscach publicznych.


 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W „SKRZACIE”


    Od kilku lat w Publicznym Przedszkolu nr 3 SKRZAT w Ząbkach w wyjątkowo uroczysty sposób celebrowane jest Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w pewien sposób jesteśmy pionierami takiego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wśród przedszkolaków. Przygotowania do niego trwają kilka tygodni i odbywają się w kilku płaszczyznach.
    Nasze przedszkolaki śpiewają pieśni i recytują wiersze o tematyce patriotycznej oraz utrwalają wiedzę o symbolach narodowych. Wychowanie patriotyczne młodego pokolenia to także śpiewanie wraz z dziećmi polskiego Hymnu Narodowego oraz poznawanie legend i piękna rodzinnego kraju. Wychowanie w duchu miłości do ojczyzny wiąże się również z poznawaniem tańców narodowych takich jak mazur, polonez i innych. Wszystkie te działania odzwierciedlają nie tylko prace plastyczne naszych podopiecznych, ale również ich piękna postawa podczas takich uroczystości jak dzisiejsza.
    Przedszkolaki w podniosłej atmosferze odśpiewały Hymn Państwowy. Miały również możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej o tematyce patriotycznej, umożliwiającej  poznanie istotnych faktów dotyczących tego okresu. Chwytającym za serce momentem było prezentowanie przez małych patriotów pieśni, wierszy i tańców o tematyce narodowej. Ze wzruszeniem mogliśmy podziwiać ich zaangażowanie, las powiewających w małych rączkach biało-czerwonych chorągiewek oraz moc pieśni wykonywanych przez prawie czterystu małych Polaków. W tym roku uroczyste chwile uświetnił także koncert muzyczny, podczas którego dzieci miały możliwość poznania życia i twórczości jednego z największych polskich kompozytorów jakim jest Fryderyk Chopin.
    Co roku wkładamy ogrom pracy w propagowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Jej efekty mają swoje odzwierciedlenie w wyjątkowo wzruszającym wydarzeniu jakim jest Narodowe Święto Niepodległości w naszej placówce. Pragniemy dzielić się naszymi sukcesami, dlatego od kilku lat  przekazujemy relacje z  celebracji w formie prezentacji i albumów Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, prezesowi Rady Ministrów oraz Rzecznikowi Praw Dziecka. W dowód uznania dla podejmowanych przez nas działań i ich efektów otrzymujemy co roku listy gratulacyjne, w których wyrażane są podziękowania za krzewienie postawy patriotyzmu wśród przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

Galeria zdjęć  


 

Film

 

 Szanowni Rodzice!

Od października w grupach sześciolatków prowadzony jest Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”.  Za nami pierwszy moduł programu, w którym rozmawialiśmy z dziećmi o uczuciach. Aby ułatwić kontynuację założeń programowych w domu, przygotowana została specjalna tablica poświęcona „Przyjaciołom Zippiego”, gdzie możecie Państwo wraz ze swoimi pociechami zapoznać się z celami programu, propozycjami ćwiczeń do pracy w domu oraz poznać głównych bohaterów. Zakończenie każdego modułu będzie zaznaczone innym kolorem oraz będą zamieszczane kolejne ćwiczenia do wykorzystania w domu. Tablica znajduje się na parterze, obok pokoju psychologa przedszkolnego.

Zapraszamy!

Karolina Stanek-Kazanecka (psycholog)

Daria Sędłak (pedagog specjalny)


20 października w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się między innymi jak prawidłowo poruszać się po drodze, przypomniały sobie  sposoby właściwego przechodzenia przez przejście dla pieszych, dowiedziały się dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Na koniec wizyty przedszkolaki dostały upominek w postaci odblaskowej opaski lub breloczka.

 


Dnia 17 października dzieci z grup IV, XI, XV i XVI wzięły udział w konkursie recytatorskim „Ząbkowska Wierszykarnia” organizowanym przez MOK. Nasz skrzat  z grupy XI  Paweł Wesołowski  wyrecytował wiersz „Bańkowice mydlane” Wandy Chotomskiej i zajął I miejsce! Pozostałe dzieci również bardzo pięknie wystąpiły i otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zdolnym przedszkolakomJ.

 

 


Serdecznie gratulujemy pani dyrektor Jolancie Salak odznaczenia złotym medalem za długoletnią służbę z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

     

 


 

 


Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka  pana Marka Michalaka skierowanego do nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.URODZINY "SKRZATA"

Drogie Panie i Panowie!

Coś Wam dzisiaj szybko powiem:

To nie żarty, ani kpiny -

SKRZAT obchodzi urodziny!

SKRZAT dorosły jest  to wiecie,

Już 30 lat na świecie.

Bawi, uczy, wychowuje,

Każdym się zaopiekuje.

Więc rodzice, goście mili

Chcemy byście z nami byli!

Do zabawy zapraszamy

I wiersze o SKRZACIE wymyślamy.

Na wszystkie prace czekamy z uśmiechem

Wieść o nich w przedszkolu odbije się echem.

A wszystkie utwory ciekawej treści

Strona Facebooka w sobie pomieści.

____________________________________

Jubileusz Publicznego Przedszkola nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach – 30 lecie Naszego przedszkola to dobry czas na odnowienie kontaktów, wspólne rozmowy i wspomnienia.

Serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci, absolwentów i przyjaciół Przedszkola do uświetnienia Tego Wydarzenia poprzez:

- udostępnianie wspomnień i zdjęć związanych z Naszą Placówką;

- radosną twórczość poetycką (wiersz/ rymowanka).

Wyżej wymienione prace (wspomnienia, zdjęcia, wiersze) prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: kbiniszewska@eskrzat.pllub złożyćw wersji papierowej do wychowawców grup.

Na prace czekamy do dnia 20 listopada 2017r.

Mamy nadzieję, że będzie ich wiele i umilą oraz uatrakcyjnią Uroczystości związane z obchodami Jubileuszu.


Serdecznie gratulujemy awansów nauczycielskich wszystkim nauczycielom z Ząbek, ale szczególnie naszym koleżankom ze SKRZATA. Życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Zapraszamy do zapoznanioa się artykułem na ten temat w: "Życie powiatu na Mazowszu"

link tutajDrodzy Rodzice!

Informujemy, że kolejny rok z rzędu, już od października rozpoczynamy realizację programu promującego zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie małych dzieci - "Przyjaciele Zippiego".  Zajęcia prowadzić będzie psycholog – pani Karolina Stanek-Kazanecka i pedagog specjalny pani Daria Sędłak w grupach sześciolatków.

Realizacja programu obejmuje cykl 24 spotkań, składających się z sześciu części tematycznych:

·         Uczucia

·         Komunikacja

·         Przyjaźń

·         Rozwiązywanie konfliktów

·         Przeżywanie straty i zmiany

·         Dajemy sobie radę

W trakcie spotkań dzieci będą doskonalić relacje z innymi osobami, uczyć się znajdowania różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i problemami oraz wykorzystywać nabyte umiejętności w codziennym życiu.

Program opowiada o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Każda z części zawiera opowiadanie, przedstawiające sytuacje dobrze znane małym dzieciom, ilustrowane obrazkami i uzupełnione propozycjami zadań, takich jak odgrywanie ról, rysowanie, zabawy.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z szczegółowym programem, który od przyszłego tygodnia będzie umieszczony na tablicach informacyjnych grup.

Proponujemy również realizację ćwiczeń(dostępnych u Nauczycieli grup) wspólnie z dziećmi, rekomendowanych przez Centrum Pozytywnej Edukacji.


Drodzy Rodzice,

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym „Selfie z naturą” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.


W konkursie mogą brać udział Drużyny składające się co najmniej z trzech osób, z czego jedna osoba to dziecko uczęszczające do placówki oświatowej, funkcjonującej na terenie powiatu wołomińskiego (szkoła lub przedszkole), a druga osoba to prawny opiekun tego dziecka;

Zadanie konkursowe będzie dwuetapowe: 

Etap I: będzie polegał na udzieleniu pisemnych, poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące środowiska przyrodniczego powiatu wołomińskiego oraz ogólnej wiedzy ekologicznej. Pytania będą ukazywały się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wołominie zgodnie z harmonogramem konkursu.

Etap II: stworzenie rodzinnej pracy w postaci Fotorelacji: „SELFIE Z NATURĄ”.

PRZEWIDUJEMY ATRAKCYJNE NAGRODY RZECZOWE oraz dyplomy dla wszystkich drużyn!!!

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie Drużyny, poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia, którą należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Wołominie, 
do 28 września 2017 r.

 

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu do pobrania na stronie
 http://powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci& 

Nowe projekty eTwinning

więcej »

Data dodania: 2017-10-11

Terminy opłat za przedszkole


więcej »

Data dodania: 2016-09-07

Relizacja Programu "Chronimy dzieci"

więcej »

Data dodania: 2016-03-03

Wydarzenia w grupach

więcej »

Data dodania: 2015-10-13

Optymistyczne Przedszkole

więcej »

Data dodania: 2014-09-05
« powrót