Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Relizacja Programu "Chronimy dzieci"


 Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasze przedszkole w ramach Rządowego programu na lata 2014 - 2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła" otrzymało certyfikat "Chronimy dzieci". Certyfikat jest przyznawany placówkom systemu oświaty, które realizują Politykę ochrony dzieci przed agresją i krzywdzeniem. 
Certyfikat jest nadawany przez Fundację "Dzieci Niczyje" a sam program wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

CERTYFIKAT CHRONIMY DZIECI

 

Zapraszamy Pństwa do zapoznania się ze zbiorem przepisów dotyczących pragramu "Chronimy dzieci"

 

POLITYKA OCHRONY DZIECI - DOKUMENT

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW

 

/userfiles/2/Chwalenie_28.05.pdf

/userfiles/2/PLAKAT ZLOSC FDDS (1).pdf

http://dobryrodzic.fdn.pl/warsztat-byc-ojcem-byc-soba

BEZ KLAPSA W TYGODNIU

WARSZTAT ŻYWIENIOWY

 

Publiczne Przedszkole nr 3 „SKRZAT” w programie „Chronimy Dzieci”

 

Od stycznia 2016 roku Publiczne Przedszkole nr 3 „SKRZAT” zarejestrowało się w programie „Chronimy Dzieci” realizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje.
„Chronimy Dzieci” to program rządowy, adresowany do różnych instytucji i organizacji  działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów oraz rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji. Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci" placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed przemocą.

W naszej placówce szczególnie dbamy o bezpieczeństwo dzieci. W tym celu organizujemy zajęcia edukacyjne w grupach dotyczące praw dziecka, przemocy i wykorzystywania seksualnego oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizujemy program profilaktyczny: „Bezpieczny Skrzat”. Dbamy także, aby rodzina pozostawała nadal instytucją zapewniającą dziecku miłość, szacunek i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem, dlatego też postanowiliśmy usystematyzować nasze działania i opracowaliśmy „Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem”. Dokument ten powstał w trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci.
W marcu odbyło się także szkolenie dla wszystkich pracowników przedszkola. Obejmowało ono edukację z zakresu przeciwdziałania przemocy, rozpoznawania jej symptomów oraz szczegółowe omówienie i przyjęcie „Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem”. Będziemy nadal podążać za wartościami takimi jak: szacunek, wolność , równość i będą one znaczące dla naszej społeczności przedszkolnej.

 

W kolejnych miesiącach będziemy konsekwentnie realizować dalsze założenia programu. Zwieńczeniem naszych działań będzie uzyskanie certyfikatu programu „Chronimy Dzieci”, na co liczymy.

 

Koordynatorzy programu:

mgr Małgorzata Kamińska

mgr Daria Sędłak

 skrzat.451, 2016-03-03
« powrót