Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

GRUPA XVIII

 GALERIA GRUPY XVIII

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

 

 

2 października w naszej grupie celebrowaliśmy urodziny Jasia. Tradycyjnie każde dziecko przygotowało rysunek i w ten sposób powstała piękna książeczka dla naszego Jubilata. Wszyscy razem prześledziliśmy historię Jasia i dzięki zdjęciom mogliśmy się przekonać jak wyglądał w kolejnych latach swojego życia. Głośne 100 lat i rozdanie baloników zakończyło uroczystość.

https://youtu.be/Nj0jT_XHcG8


Tematy kompleksowe na październik:

  1. Dary jesieni.
  2. Dbamy o zdrowie.
  3. Jesienią w parku i w lesie.
  4. Zabawy na jesienne wieczory.

30 września świętowaliśmy 6-te urodziny Wojtusia. Wszyscy byli ciekawi jak wyglądał Wojtuś w brzuszku u mamy i w kolejne lata swojego życia. Wojtusia mama przygotowała papierowy tort, który bardzo ucieszył dzieci, gdyż krył w sobie wiele niespodzianek. Sami zobaczcie.

https://youtu.be/CrWreld3bww


Różne oblicza jesieni w grupie XVIII m.in z ogrodu Dianki.


28 września Hura! Jest już Jesień! Kolorowe liście i dużo kasztanów! zabawa na 102. W naszej grupie nigdy nie jest nudno.

https://youtu.be/2MGM709HTfo


Przywitanie Jesieni. Nasza sala była udekorowana kolorowymi (jesiennymi) balonikami, a kącik przyrody wzbogacił się o wrzosy, dynie, liście i inne dary jesieni. Każde dziecko samodzielnie zaprojektowało suknię pani jesieni i poczęstowało się papryczkami i marchewką. Chusta animacyjna uświetniła naszą jesienną przygodę.

https://youtu.be/9rj9PbuA62s


Żyj zdrowo na sportowo! Tego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w torze przeszkód, przeciąganiu liny itp. Liczyła się dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Każdy każdemu gratulował niezależnie od wyniku turnieju.

https://youtu.be/F2yOFztW1oQ


6-ste urodzinki Kubusia zorganizowane wg metody Marii Montessori.

https://youFQ7W8cu0OnYtu.be/


17 września wybraliśmy się na spacer po okolicy. Pogoda była wspaniała. Odwiedziliśmy najbliższe skrzyżowanie. Zobaczyliśmy piękny mural na ścianie Szkoły Podstawowej nr1 oraz nacieszyliśmy się pięknym towarzystwem koni.

https://youtu.be/FQ7W8cu0OnY


Urodzinki Adasia

W tym roku nasze dzieci obchodzą wyjątkowe urodziny bo 6-te. Z tej okazji każde chętne dziecko będzie miało urodziny prowadzone metodą Marii Montesorri. Adasiowi bardzo wszystko się podobało.

https://youtu.be/Kp-uOpUAEfQ


Tematy kompleksowe na wrzesień:

  1. W Przedszkolu
  2. Wakacyjne wspomnienia
  3. Jesteśmy bezpieczni
  4. Dbamy o siebie i o środowisko

 Po wakacjach wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci z werwą ruszyli do pracy.

 https://youtu.be/nJIa-IHAkjA


 



« powrót