CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Koncerty i teatrzyki 2017/2018

 

Koncerty

15 września 2017, godz. 11:00
„Na wesoło i poważnie”

Nasze spotkania rozpoczynamy tradycyjnie programem z udziałem muzyków klasycznych. W tym roku w koncercie wezmą udział: puzonista, altowiolistka, muzyk grający na pile oraz pianista. Muzycy zagrają kompozycje klasyczne, jak i przykłady lżejszej,  weselszej muzy.

06 października 2017, godz. 11:00
„ Koncert muzyki latynoamerykańskiej”

W koncercie usłyszymy muzykę z basenu Morza Karaibskiego. Zabrzmią przykłady muzyki kubańskiej, brazylijskiej, kolumbijskiej czy meksykańskiej (gitara, tres cubano, instrumenty perkusyjne: cajon, bongosy, timbalesy oraz trąbka i śpiew )

10 listopada 2017, godz. 11:00
„O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował”

W miesiącu obchodów Święta Niepodległości zaprezentujemy polski program przybliżający dzieciom i młodzieży postać najwybitniejszego, polskiego pianisty i kompozytora oraz jego muzykę. W programie usłyszymy najbardziej znane kompozycje fortepianowe i wokalne (fortepian, sopran, bas).

08 grudnia 2017, godz. 11:00
„O góralach i góralskiej muzyce”.

Wystąpi beskidzka kapela „Jetelinka”- prym, sekund, bas, gajdy, fujarki, trombita, róg, fujara sałaska, śpiew. W programie opowiemy o niezwykłej kulturze polskich górali: o obyczajach, tradycjach, świętach, wypasie owiec, pasterskim muzykowaniu. Przedstawimy autentyczne stroje i instrumenty. Artyści z gór wykonają wiele ludowych pieśni, zaprezentują taniec zbójnicki i ludowe zabawy. W koncercie zostaną wykonane kolędy, zarówno góralskie, jak i tradycyjne polskie.

05 stycznia 2018, godz. 11:00
„O najnowszych tańcach”

W programie tancerze zatańczą m.in. taniec jazzowy, taniec współczesny, teatr tańca, afro oraz różne tańce street dance. Program będzie nie tylko pokazem tańców, przeprowadzimy także krótkie warsztaty tańca z dziećmi i młodzieżą.

02 Lutego 2018, godz. 11:00
„O bluesie, rock’n’rollu i innych wesołych rytmach”

Muzyka rozrywkowa w wykonaniu grupy rockowej (gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, perkusja, śpiew). Jest to program prezentowany w okresie karnawału, który niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem u dzieci i młodzieży.

02 Marca 2018, godz. 11:00
„Porywający świat akordeonów”

W koncercie weźmie udział Trio AAkordeonowe Free Accordions. Zespół odnosił sukcesy na wielu ważnych koncertach i festiwalach. W programie zabrzmi zarówno muzyka klasyczna jak i bardziej współczesne wybitne kompozycje, także te z kręgu muzyki rozrywkowej.

06 kwietnia 2018, godz. 11:00
„Jak kiedyś w Polsce tańczono”

Dwie pary tancerzy ubranych w barwne kostiumy zatańczą  poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. W programie poznamy tańce kiedyś powszechnie tańczone przez Polaków, które są świadectwem i wyrazem naszej polskiej kultury.

11 maja 2018, godz. 11:00
„Co to za melodia?”

Utrzymany w pogodnym nastroju program, w którym wykonamy znane melodie klasyczne w opracowaniach rozrywkowych. Muzycy zagrają na saksofonie, fortepianie, gitarze basowej i perkusji. Zabrzmi m.in. muzyka J.S.Bacha, W.A.Mozarta, L.v.Beethovena, F.Chopina, J.Brahmsa, S.Prokofiewa i innych kompozytorów.

08 czerwca 2018, godz. 11:00
„Spotkanie z piosenką żeglarską”

Koncert szantowej grupy „Stara kuźnia”(śpiew, gitara, tamburyn).W programie usłyszymy tradycyjną, dawną szantę jak i inne pieśni żeglarskie.
 « powrót