Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Nowe projekty eTwinning


GALERIA eTWINNING

 

 


Rok szkolny 2020/2021

Wrzesień/Październik

I DON'T SEE YOU, YOU SEE ME - "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!" 
Jak co roku 15 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski w ramach międzynarodowego programu eTwinning. W dniach od 12-23 października przeprowadzałyśmy zajęcia mające na celu kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową; 
  • zwiększenie integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;
  • przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów;
  • zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową
Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu miały przeprowadzone zajęcia zarówno informacyjne jak i warsztatowe. Podczas obchodów nasi podopieczni z wszystkich grup wiekowych dowiedzieli się kim jest osoba niewidoma, słabo widząca i ociemniała. Dzięki filmikom instruktażowym staraliśmy się nauczyć w jaki sposób rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę, a czego nie należy robić.  Dzieci miały możliwość dotykać kartki, przedmiotów podpisanych pismem punktowym. Odwiedziły naszą przedszkolną windę i mogły przekonać się jak wygląda podpis pięter alfabetem Braille’a. Samodzielnie układały wiadomości-słowa w języku punktowym. Malowały farbami, robiły zdjęcia, próbowały rozpoznać swoje kapcie i je założyć, a to wszystko z zasłoniętymi oczami – nie było łatwo. Zabawy „dramowe” z opaską na oczach, pozwoliły uświadomić dzieciom, jak to jest gdy nie widzi się i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Ze względu na dużą ilość dzieci w naszym przedszkolu zawsze sprawdza się podział zadaniowy wg kategorii wiekowej. A oto nasz podział:
3 latki - przeprowadzenie zajęć tematycznych, uczestnictwo w wystawie przedszkolnej pod tytułem: „Los pozbawił ich wzroku, ale nie odebrał radości korzystania z życia” - wystawa na temat ludzi sławnych – niewidomych, którzy mimo swojej niepełnosprawności stali się inspiracją dla innych ludzi na całym świecie.
4 - 5 - latki wybór jednego ze sławnych ludzi niewidomych i przygotowanie plakatu z dziećmi na temat tej osoby,  przeprowadzenie zajęć tematycznych, uczestnictwo w wystawie przedszkolnej jw.
6 – latki - napisanie listu do niewidomego chłopca Adasia, zrobienie laurek dotykowych dla dzieci niewidomych i słabo widzących (aby dzieci mogły poczuć, dotknąć), przeprowadzenie zajęć tematycznych, uczestnictwo w wystawie przedszkolnej jw. Nawiązanie współpracy z panią Agnieszką (niewidoma osoba - bibliotekarz) pracująca w Bibliotece Centralnego Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie). Rozmowy telefoniczne, próba zorganizowania wizyty Pani Agnieszki i jej psa w naszej placówce (wprowadzenie czerwonej strefy uniemożliwiło nam to spotkanie). Nagranie „Sto lat dla Pani Agnieszki” przez dzieci z grupy 18 i wysłanie jej MSM. Udział w III Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz przedszkoli  na wykonanie dotykowej strony tytułowej pt.”. „ZNANA KSIĄŻKA PEŁNA WARTOŚCI” 
Dzieci  w tych dniach mogły zobaczyć filmiki edukacyjne :
https://youtu.be/WpJ2hrmn7qM
https://youtu.be/4Y01f08_syw
https://youtu.be/OXYmuWp-Ofg
Powstał też film upamiętniający to ważne wydarzenie, które już na stałe wpisało się w nasz przedszkolny kalendarz.  Oto link https://youtu.be/sVwwDoPFU3s  
 

Rok szkolny 2019/2020

Marzec/kwiecień/Maj

Podczas pandemii Koronawirusa wspólnie z partnerami projektu rozmawialiśmy i rozmawialiśmy online jak realizować nasz projekt? Co mogą zrobić nasze dzieci w domu, a co mogą przygotować nauczyciele?

Dzieci brały udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi. Wspólnie z rodzicami sadzili nowe rośliny, drzewka w ogródkach domowych. Dokumentując te czynności, chętnie się z nami dzieliły zdjęciami, filmami, pracami plastycznymi.

Nauczyciele przygotowali pamiątkowy Kalendarz na 2020 rok, który dokumentuje naszą pracę w tym projekcie - https://youtu.be/_o1mBEP16ok

 

Dokonaliśmy analizy i ewaluacji projektu. Staramy się o uzyskanie Odznaki Jakości.

 

styczeń / luty

eTwinning - Traveling T-shirts
Podróżujące koszulki dotarły i do naszego kraju. Wspólnie z dziećmi przeczytaliśmy list i zastanawialiśmy się jak udekorować koszulki. Po  naradzie zabraliśmy się do pracy. A oto efekty

 

https://youtu.be/wVLSVxEGJBU

 

Listopad / grudzień

Kolejnym sukcesem tego projektu jest interaktywna, proekologiczna wystawa. Tym razem do współpracy włączyła się nasza maskotka przedszkolna Skrzat. Dzieci zabierały ją do domu i współpracując z rodzicami, sprawdzały jak to jest z tą ekologią w naszym regionie. Powstały przepiękne zdjęcia, które stały się inspiracją dla naszej proekologicznej wystawy. Uroczyste otwarcie, na które została zaproszona Dyrekcja przedszkola, rodzice i dzieci, odbyło się 11 grudnia. Prócz zdjęć, zostały przygotowane interaktywne stanowiska z zadaniami, które miały na celu sprawdzenie świadomości ekologicznej dzieci. Po obejrzeniu wystawy i wykonaniu zadań, każde dziecko otrzymało doniczkowy cyprys i słodką kulę ziemską.

  

Październik

Współpracując z innymi partnerami europejskimi, nasze dzieci rozmawiają o zmianach klimatu na naszej Planecie. W pierwszym miesiącu powstało Logo i Plakat naszego projektu oraz każdy kraj stworzył film na temat zmian w klimacie.  Poniżej przedstawiam film który został utworzony przez koordynatorkę projektu „A chance to stop climate change” łącząc wybrane fragmenty ze wszystkich krajów.

https://youtu.be/ePnKea0EeCQ 

W październiku mieliśmy również pierwsze spotkanie online z europejskimi partnerami naszego projektu. Zastanawialiśmy się i ustalaliśmy jakie wspólne działania podejmiemy wspólnie z dziećmi w miesiącu listopad i grudzień.

A CHANCE TO STOP CLIMATE CHANGE!

Zmiana klimatu, jest jednym z najważniejszych problemów środowiskowych i ekonomicznych naszych czasów i jest to bardzo złożony problem, 
który ma negatywny wpływ na każdy aspekt życia. Wszystkie istoty ludzkie, stworzenia na ziemi i niestety przyszłe pokolenia są bezpośrednio
lub pośrednio zagrożone. Nasz projekt dotyczy problemów związanych ze zmianami klimatu, a także nieograniczonego wykorzystania zasobów. 
Naszym celem jest skupienie uwagi i świadomości naszych uczniów na praktycznych kwestiach środowiskowych. 
Na tej podstawie będą mogli zmieniać własne postawy środowiskowe, zachowania i motywować innych w grupach rówieśniczych lub rodzinach.
Temat natury jest naprawdę trudny do zrozumienia dla najmłodszych uczniów. 
Zatem działania powinny być praktyczne i obejmować rzeczywiste działania. 
Wszystkie dzieci będą miały okazję aktywnie zaangażować się w proces uczenia się w atmosferze stabilności, pokoju i zrozumienia.

Współpracując z innymi partnerami europejskimi, nasze dzieci rozmawiają o zmianach klimatu na naszej Planecie.W pierwszym miesiącu powstało Logo i Plakat naszego projektu oraz każdy kraj stworzył film na temat zmian w klimacie.  Film ten został utworzony przez koordynatorkę projektu „A chance to stop climate change” łącząc wybrane fragmenty ze wszystkich krajów.

https://youtu.be/ePnKea0EeCQ

 

THE INTERNATIONAL WHITE CANE SAFETY DAY SOCIAL CAMPAIGN: “I CAN’T SEE YOU, BUT YOU CAN SEE ME”

 

Już drugi raz wzięliśmy udział w Kampanii Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.
Podczas obchodów nasi podopieczni z wszystkich grup wiekowych dowiedzieli się kim jest osoba niewidoma, niedowidząca i z jakimi problemami się zmaga na co dzień. Zastanawiali się jak rozpoznać taką osobę? Dzieci zapoznały się z atrybutami osoby niewidzącej jak i niedowidzącej takimi jak: biała laska, czy pies przewodnik. Podczas projekcji filmów przedszkolaki dowiedziały się jak rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę, a czego nie należy robić. Zapoznały się z różnymi dysfunkcjami wzroku. Dzieci miały możliwość dotykać kartki, przedmiotów podpisanych pismem punktowym. Odwiedziły naszą przedszkolną windę i mogły przekonać się jak wygląda podpis pięter alfabetem Braille’a. Malowały farbami, robiły zdjęcia, próbowały rozpoznać swoje kapcie i je założyć, a to wszystko 
z zasłoniętymi oczami – nie było łatwo. Zabawy „dramowe” z opaską na oczach, pozwoliły uświadomić dzieciom, jak to jest gdy nie widzi się i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Dwie grupy starszaków napisały list do Adama (niemal codziennie pytając kiedy przyjdzie odpowiedź). Podczas tej kampanii grupy starsze przygotowały plakaty przybliżające osoby niewidome, które mimo swojej niepełnosprawności stały się inspiracją dla wielu ludzi. Podsumowaniem tej kampanii było wspólne zdjęcie 15 października oraz wystawa prac naszych wychowanków na temat ludzi sławnych - niewidomych pod tytułem: „Los pozbawił ich wzroku, ale nie odebrał radości korzystania z życia”, którą mogli zobaczyć nasi wychowankowie, ich rodzice, jak i osoby odwiedzające w tym tygodniu nasze przedszkole. Powstał też film upamiętniający to ważne wydarzenie, które już na stałe wpisało się w nasz przedszkolny kalendarz.

Oto link https://youtu.be/kWPQQrlNCpERok szkolny 2018/2019

 

"I can't see you, you see me!" za który otrzymaliśmy certyfikat 

Kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu miały przeprowadzone zajęcia zarówno informacyjne jak i warsztatowe. Podczas obchodów nasi podopieczni z wszystkich grup wiekowych, dowiedzieli się kim jest osoba niewidoma, niedowidząca i z jakimi problemami się zmaga, jak rozpoznać taką osobę. Dzieci zapoznały się z atrybutami osoby niewidzącej jak i niedowidzącej takimi jak: biała laska, czy pies przewodnik. Podczas projekcji filmów przedszkolaki dowiedziały się jak rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę, a czego nie należy robić. Dzieci miały możliwość dotykać kartki, przedmiotów podpisanych alfabetem Braille’a, odwiedziły też naszą przedszkolną windę i mogły przekonać się jak wygląda podpis pięter tymże alfabetem. Zabawy z zasłoniętymi oczami pozwoliły uświadomić dzieciom, jak to jest gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Podczas tej kampanii powstała wystawa prac naszych wychowanków na temat ludzi sławnych - niewidomych pod tytułem: „Los pozbawił ich wzroku, ale nie odebrał radości korzystania z życia”. Podsumowaniem tej akcji jest artykuł w lokalnej gazecie „Co słychać” pt; „Kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” w SKRZACIE oraz film upamiętniający te działania.

https://youtu.be/248iusS5U2sRok szkolny 2017/2018

W ramach programu eTwinning nasz Skrzat podróżuje po Europie i aktualnie opuścił Francję.  Tuż po Świętach przyszła do nas paczka od przyjaciół z tego kraju. Olivier (nauczyciel) wraz ze swoimi uczniami, postanowili przygotować dla nas niespodziankę, która nie tylko przybliżyła nam region z którego pochodzą, ale również każde dziecko dostało mały upominek-notesik. Ponadto otrzymaliśmy dużo zdjęć, katalogów, prac plastycznych, dekoracji świątecznych. Niesamowity okazał się kolaż zdjęć każdego ucznia z naszym Skrzata. Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

https://youtu.be/1oMfBHn9eQ0

Dalsze podróże SKRZATA -  zapraszamy do zapoznania sie z artykułem:

/userfiles/5/Nasz Skrzat.pdf


W ramach projektu "National Day with Elf"- eTwinning 14.12.2017r celebrowaliśmy Dzień Francuski. Z założenia dzień ten miał być wyjątkowy.......

I taki właśnie był. Od samego rana panowało w Grupie I wielkie poruszenie. Dzieci poznały - mapę, flagę i stolicę Francji oraz nauczyły się witać w języku francuskim "bonjour".

Przeglądały ilustracje, zdjęcia jak i pamiątki przywiezione z tego pięknego kraju. Był czas na piosenkę i francuski poczęstunek. Upiekliśmy też croissanty. Nietypowa też była gimnastyka przy akompaniamencie francuskich piosenek. Wspólnie przygotowaliśmy piękną flagę Francji i nakleiliśmy ciekawostki dotyczące tego kraju. A oto krótka relacja


https://youtu.be/I1VCo7XfgnQ


W ramach międzynarodowego programu eTwinning nasze dzieci z grup:I, II i VI przygotowały do podróży po Europie naszego Skrzata. W tę magiczną podróż nasza przedszkolna maskotka zabierze Pamiętnik, w którym dzieci z innych krajów będą dokumentowały wizytę Skrzata w ich szkole. Zapraszamy do krótkiego filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=OATTbgdJtEI


W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczynamy kolejną, fantastyczną przygodę z międzynarodowym programem
eTwinning.
Od października 2017r. do maja 2018r. będziemy realizować autorski projekt "National Day with the 
Elf".
W ramach tego projektu nasz Skrzat (maskotka, specjalnie uszyta na te okazję) odwiedzi 6 krajów:Francję,
Włochy, Wielką Brytanię, Turcję,
Macedonię i Hiszpanię.W swoją podróż zabierze pamiętnik, w którym będzie
zbierać wpisy od dzieci, które ugoszczą go w swojej ojczyźnie. Dodatkowo
razem z wszystkimi partnerami, 
będziemy obchodzić "Narodowy Dzień"
kraju, w którym aktualnie przebywa nasz Skrzat. Relację z podróży
będziemy się z Państwem dzielić na stronie internetowej naszego
przedszkola.
W projekcie "National Day with the Elf" będą brały udział dzieci z grupy:I,II i VI.


 Nasz Skrzat powrócił - Kolejny projekt eTwinning  w Publicznym Przedszkolu nr 3 Skrzat zakończył się sukcesem.

                       W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy nasz autorski projekt pt.:„National Day with the Elf”, w ramach którego nasz Skrzat (maskotka) odwiedzi 6 krajów: Francję, Włochy, Anglię, Turcję, Grecję i Hiszpanię.

W swoją podróż wyruszył w październiku zabierając ze sobą pamiętnik , w którym dzieci goszczące Skrzata w swojej ojczyźnie miały ozdabiać jego karty. Dodatkowo we wszystkich placówkach biorących udział w projekcie, obchodzono Narodowy Dzień ze Skrzatem, poświęcony zwyczajom i tradycjom danego kraju, w których aktualnie przebywał nasz Skrzat. Podczas projektu powstało wiele filmów, zdjęć i prezentacji, które wzbogaciły nasz projekt. Rodzice naszych podopiecznych szczerze się zaangażowali i pomagali w organizacji obchodów narodowego dnia poszczególnych odwiedzanych przez Skrzata krajów. W trakcie tego projektu zostaliśmy obdarowani przeróżnymi niespodziankami. Prawdziwym zaskoczeniem okazały się dwie „paczki - niespodzianki” z Francji i z Grecji, w których były nie lada skarby. Współpraca 
z tymi placówkami okazała się na tyle owocna, że powstał pomysł obdarowywania się okazjonalnymi kartkami na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Wakacje.
                                        

         Publiczne Przedszkole nr 3 Skrzat zakończyło kolejną, fantastyczną przygodę.
W czerwcu nasz Skrzat powrócił. Przywiózł wiele pamiątek ze swojej podróży, no 
i oczywiście swój pamiętnik. Wszystko można obejrzeć na terenie naszej placówki. Gorąco zachęcamy


 Rok szkolny 2016/2017

 

W ramach akcji programu e-Twinning "Christmas is here" każda grupa wykonała kartkę świąteczną. Kartki zostały wysłane do innych krajów. Na auli naszego przedszkola możemy podziwiać kartki z życzeniami, które otrzymało nasze przedszkole. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie:)!


Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasza placówka została nagrodzona certyfikatem - Europejską Odznaką Jakości e-Twinning za udział w projekcie eTwinning "Small Elf travelling around Europe". Oznacza to, że nasza praca została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. 


Święta tuż tuż, a nasz e-Twinningowy zespół nie próżnuje. W tym roku bierzemy udział w wydarzeniu "CHRISTMAS IS HERE". Każda grupa przygotowała już kartki z życzeniami oraz z opisem polskich tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Kartki zostały wysłane do naszych europejskich sąsiadów m.in. do: Francji, Grecji, Austrii czy na Ukrainę. Dzięki tej wymianie będziemy mogli dowiedzieć się jakie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem są kultywowane w innych krajach. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na kartki z innych krajów, które będzie można podziwiać na auli już wkrótce.  

 

Let

this

Christmas

season fill your

home with Joy, your

heart with Love and

your life with Laughter.

May the New Year bring you

Goodwill, Happiness and Joyful

memories to come true.

 


Rok szkolny 2015/2016

 Odznaka Jakości eTwinning dla Przedszkola „Skrzat” 

            Z ogromną radością chcemy podzielić się informacją, że nasz autorski projekt „Small Elf travelling around Europe”, który realizowaliśmy w minionym roku otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje na osiągnięcie określonego krajowego standardu. Celem przyznawania tejże odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i placówek, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, a dla przedszkola publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

            Nasz projekt został poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

- innowacja pedagogiczna i kreatywność

- integracja z programem nauczania

- komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi

- współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi

- wykorzystanie technologii

- rezultaty, wpływ i dokumentacja

Kapituła Krajowego Biura eTwinning oceniła nasz projekt „Small Elf travelling Europe” wysoko i w rezultacie uzyskał on Krajową Odznakę Jakości.

Malwina Graczyk


 Powrót Skrzata z podróży po Europie.

     Jak co roku Publiczne Przedszkole nr 3 „Skrzat” realizuje projekty w ramach międzynarodowego programu eTwinning. W roku szkolnym 2014/2015 realizowaliśmy nasz autorski projekt pt.: „Small Elf travelling around Europe”, w ramach którego nasz Skrzat razem z przedszkolakami przygotował pamiątki z Polski i wyruszył w podróż po Europie. Odwiedził 9 krajów, w których miał okazję poznać codzienne życie uczniów partnerskich szkół. Nasza mała maskotka brała udział w różnych wycieczkach, zajęciach, z których powstało wiele ciekawych filmów i prezentacji. Dzięki nim nasze przedszkolaki na bieżąco mogły śledzić podróż Skrzata i poznawać poszczególne kraje Europy. W czerwcu nasz Skrzat powrócił. Przywiózł wiele pamiątek ze swojej podróży, które można było obejrzeć podczas wernisażu zorganizowanego na terenie naszej placówki


Rok szkolny 2014/15 

 W roku szkolnym 2014/2015 w ramach programu eTwinning realizujemy projekt autorski:

„Small Elf travelling around Europe”.

„Small Elf travelling around Europe” ciąg dalszy...
Nasz Skrzat był już w : Finlandii, Litwie i na Ukrainie, a teraz jest w drodze do Gruzji. Systematycznie odwiedzamy z dziećmi platformę TwinSpice, aby śledzić podróż naszego Skrzata. W okresie Bożego Narodzenia przygotowaliśmy kartki , rysunki tematyczne dla krajów partnerskich, które wysłaliśmy. Do naszej placówki również dotarł list oraz prace plastyczne z Turcji. Wspólnie z krajami partnerskimi przygotowałiśmy Kalendarz 2015,  który Państwo możecie wydrukować. Powstała strona na Facebooku, na którą serdecznie Państwa zapraszamy:

https://www.facebook.com/groups/678861268896033/

 W piątek tj, 28.11.2014 roku nasz Skrzat wyjechał do Finlandii. Przez pół roku będzie zwiedzał i podróżował po Europie. Skrzat spakował pamiątki z Polski dla naszych przyjaciół oraz film, który przybliży naszą Ojczyznę i nasze miasto Ząbki.  

Oto link do filmu:

 http://youtu.be/8upkpkJPgIU

     Projekt współtworzymy razem z Rumunią. W projekcie poza naszymi krajami bierze udział jeszcze 12 innych partnerów. Są to: Gruzja, Finlandia, Litwa, Ukraina, Macedonia, Turcja, Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, oraz Grecja z której zgłosiło się dwóch partnerów.

W projekcie najważniejszą rolę odgrywa nasz 'Skrzat', a dokładniej jego maskotka przygotowana specjalnie na tą okazję. Skrzat odbędzie podróż do wszystkich krajów partnerskich aby zaprezentować im naszą okolice, tradycje, ciekawe miejsca. Wszystkie Państwa otrzymają pamiątki pochodzące z naszego kraju. W zamian również otrzymamy informacje o danym kraju, tradycjach i zwyczajach oraz miejscach kultury, a także pamiątki.

Zorganizowany jest również konkurs na imię dla Skrzata, najlepszy pomysł zostanie oczywiście nagrodzony. Z niecierpliwością czekamy na powrót Skrzata oraz pamiątki i informacje z każdego kraju.
Oto mapa podróży naszego Skrzata, zachęcamy do zapoznania się z nią:

 http://www.timerime.com/en/timeline/3688017/The+map+of+travel/


Rok szkolny 2013/14 

Donnington Y-6 Calendar 2


W tym roku w ramach programu eTwinning realizowano trzy projekty: 

W styczniu 2014 roku zakończyliśmy jeden z naszych projektów (w ramach programu eTwinning) pt:"European Calendar 2014". Celem tego projektu była współpraca 12 państw, efektem, której jest Kalendarz. Każde z państw miało przygotować jeden miesiąc i przedstawić święta/ważniejsze daty celebrowane w danym miesiącu i w danym kraju. Nam powierzono Marzec, a efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na zdjęciach i w pliku dołączonym powyżej.     
Ewa Macuba i Anna Boruc.

„My Country” kontynuacja z poprzedniego roku. W ramach programu  eTwinning, w listopadzie zakończyliśmy projekt „My Country”. Celem projektu było nawiązanie współpracy z krajami: Armenią i Turcją. Wspólnie wymienialiśmy się informacjami na temat własnego kraju, placówek edukacyjnych, w których jesteśmy. W naszym Przedszkolu, dzieci   i nauczyciele z grup  zaangażowanych w projekt, przygotowały piękne „Przewodniki po Polsce” , które wysłaliśmy do krajów partnerskich. W trakcie trwania projektu powstało wiele ciekawych prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć , prac plastycznych.  Po wakacjach dotarł do nas „Przewodnik  po Armenii” oraz tu

Agnieszka Neuff, 2017-10-11

« powrót