CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Nowe projekty eTwinning


GALERIA eTWINNING

 

 


 Rok szkolny 2017/2018

W ramach programu eTwinning nasz Skrzat podróżuje po Europie i aktualnie opuścił Francję.  Tuż po Świętach przyszła do nas paczka od przyjaciół z tego kraju. Olivier (nauczyciel) wraz ze swoimi uczniami, postanowili przygotować dla nas niespodziankę, która nie tylko przybliżyła nam region z którego pochodzą, ale również każde dziecko dostało mały upominek-notesik. Ponadto otrzymaliśmy dużo zdjęć, katalogów, prac plastycznych, dekoracji świątecznych. Niesamowity okazał się kolaż zdjęć każdego ucznia z naszym Skrzata. Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

https://youtu.be/1oMfBHn9eQ0

Dalsze podróże SKRZATA -  zapraszamy do zapoznania sie z artykułem:

/userfiles/5/Nasz Skrzat.pdf


W ramach projektu "National Day with Elf"- eTwinning 14.12.2017r celebrowaliśmy Dzień Francuski. Z założenia dzień ten miał być wyjątkowy.......

I taki właśnie był. Od samego rana panowało w Grupie I wielkie poruszenie. Dzieci poznały - mapę, flagę i stolicę Francji oraz nauczyły się witać w języku francuskim "bonjour".

Przeglądały ilustracje, zdjęcia jak i pamiątki przywiezione z tego pięknego kraju. Był czas na piosenkę i francuski poczęstunek. Upiekliśmy też croissanty. Nietypowa też była gimnastyka przy akompaniamencie francuskich piosenek. Wspólnie przygotowaliśmy piękną flagę Francji i nakleiliśmy ciekawostki dotyczące tego kraju. A oto krótka relacja
https://youtu.be/I1VCo7XfgnQ


W ramach międzynarodowego programu eTwinning nasze dzieci z grup:I, II i VI przygotowały do podróży po Europie naszego Skrzata. W tę magiczną podróż nasza przedszkolna maskotka zabierze Pamiętnik, w którym dzieci z innych krajów będą dokumentowały wizytę Skrzata w ich szkole. Zapraszamy do krótkiego filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=OATTbgdJtEI


W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczynamy kolejną, fantastyczną przygodę z międzynarodowym programem
eTwinning.
Od października 2017r. do maja 2018r. będziemy realizować autorski projekt "National Day with the 
Elf".
W ramach tego projektu nasz Skrzat (maskotka, specjalnie uszyta na te okazję) odwiedzi 6 krajów:Francję,
Włochy, Wielką Brytanię, Turcję,
Macedonię i Hiszpanię.W swoją podróż zabierze pamiętnik, w którym będzie
zbierać wpisy od dzieci, które ugoszczą go w swojej ojczyźnie. Dodatkowo
razem z wszystkimi partnerami, 
będziemy obchodzić "Narodowy Dzień"
kraju, w którym aktualnie przebywa nasz Skrzat. Relację z podróży
będziemy się z Państwem dzielić na stronie internetowej naszego
przedszkola.
W projekcie "National Day with the Elf" będą brały udział dzieci z grupy:I,II i VI.


 Nasz Skrzat powrócił - Kolejny projekt eTwinning  w Publicznym Przedszkolu nr 3 Skrzat zakończył się sukcesem.

                       W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy nasz autorski projekt pt.:„National Day with the Elf”, w ramach którego nasz Skrzat (maskotka) odwiedzi 6 krajów: Francję, Włochy, Anglię, Turcję, Grecję i Hiszpanię.

W swoją podróż wyruszył w październiku zabierając ze sobą pamiętnik , w którym dzieci goszczące Skrzata w swojej ojczyźnie miały ozdabiać jego karty. Dodatkowo we wszystkich placówkach biorących udział w projekcie, obchodzono Narodowy Dzień ze Skrzatem, poświęcony zwyczajom i tradycjom danego kraju, w których aktualnie przebywał nasz Skrzat. Podczas projektu powstało wiele filmów, zdjęć i prezentacji, które wzbogaciły nasz projekt. Rodzice naszych podopiecznych szczerze się zaangażowali i pomagali w organizacji obchodów narodowego dnia poszczególnych odwiedzanych przez Skrzata krajów. W trakcie tego projektu zostaliśmy obdarowani przeróżnymi niespodziankami. Prawdziwym zaskoczeniem okazały się dwie „paczki - niespodzianki” z Francji i z Grecji, w których były nie lada skarby. Współpraca 
z tymi placówkami okazała się na tyle owocna, że powstał pomysł obdarowywania się okazjonalnymi kartkami na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Wakacje.
                                        

         Publiczne Przedszkole nr 3 Skrzat zakończyło kolejną, fantastyczną przygodę.
W czerwcu nasz Skrzat powrócił. Przywiózł wiele pamiątek ze swojej podróży, no 
i oczywiście swój pamiętnik. Wszystko można obejrzeć na terenie naszej placówki. Gorąco zachęcamy


 Rok szkolny 2016/2017

 

W ramach akcji programu e-Twinning "Christmas is here" każda grupa wykonała kartkę świąteczną. Kartki zostały wysłane do innych krajów. Na auli naszego przedszkola możemy podziwiać kartki z życzeniami, które otrzymało nasze przedszkole. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie:)!


Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasza placówka została nagrodzona certyfikatem - Europejską Odznaką Jakości e-Twinning za udział w projekcie eTwinning "Small Elf travelling around Europe". Oznacza to, że nasza praca została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. 


Święta tuż tuż, a nasz e-Twinningowy zespół nie próżnuje. W tym roku bierzemy udział w wydarzeniu "CHRISTMAS IS HERE". Każda grupa przygotowała już kartki z życzeniami oraz z opisem polskich tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Kartki zostały wysłane do naszych europejskich sąsiadów m.in. do: Francji, Grecji, Austrii czy na Ukrainę. Dzięki tej wymianie będziemy mogli dowiedzieć się jakie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem są kultywowane w innych krajach. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na kartki z innych krajów, które będzie można podziwiać na auli już wkrótce.  

 

Let

this

Christmas

season fill your

home with Joy, your

heart with Love and

your life with Laughter.

May the New Year bring you

Goodwill, Happiness and Joyful

memories to come true.

Rok szkolny 2015/2016

 Odznaka Jakości eTwinning dla Przedszkola „Skrzat” 

            Z ogromną radością chcemy podzielić się informacją, że nasz autorski projekt „Small Elf travelling around Europe”, który realizowaliśmy w minionym roku otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje na osiągnięcie określonego krajowego standardu. Celem przyznawania tejże odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i placówek, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, a dla przedszkola publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

            Nasz projekt został poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

- innowacja pedagogiczna i kreatywność

- integracja z programem nauczania

- komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi

- współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi

- wykorzystanie technologii

- rezultaty, wpływ i dokumentacja

Kapituła Krajowego Biura eTwinning oceniła nasz projekt „Small Elf travelling Europe” wysoko i w rezultacie uzyskał on Krajową Odznakę Jakości.

Malwina Graczyk

 

 Powrót Skrzata z podróży po Europie.

     Jak co roku Publiczne Przedszkole nr 3 „Skrzat” realizuje projekty w ramach międzynarodowego programu eTwinning. W roku szkolnym 2014/2015 realizowaliśmy nasz autorski projekt pt.: „Small Elf travelling around Europe”, w ramach którego nasz Skrzat razem z przedszkolakami przygotował pamiątki z Polski i wyruszył w podróż po Europie. Odwiedził 9 krajów, w których miał okazję poznać codzienne życie uczniów partnerskich szkół. Nasza mała maskotka brała udział w różnych wycieczkach, zajęciach, z których powstało wiele ciekawych filmów i prezentacji. Dzięki nim nasze przedszkolaki na bieżąco mogły śledzić podróż Skrzata i poznawać poszczególne kraje Europy. W czerwcu nasz Skrzat powrócił. Przywiózł wiele pamiątek ze swojej podróży, które można było obejrzeć podczas wernisażu zorganizowanego na terenie naszej placówki.

Rok szkolny 2014/15 

 W roku szkolnym 2014/2015 w ramach programu eTwinning realizujemy projekt autorski:

„Small Elf travelling around Europe”.

„Small Elf travelling around Europe” ciąg dalszy...
Nasz Skrzat był już w : Finlandii, Litwie i na Ukrainie, a teraz jest w drodze do Gruzji. Systematycznie odwiedzamy z dziećmi platformę TwinSpice, aby śledzić podróż naszego Skrzata. W okresie Bożego Narodzenia przygotowaliśmy kartki , rysunki tematyczne dla krajów partnerskich, które wysłaliśmy. Do naszej placówki również dotarł list oraz prace plastyczne z Turcji. Wspólnie z krajami partnerskimi przygotowałiśmy Kalendarz 2015,  który Państwo możecie wydrukować. Powstała strona na Facebooku, na którą serdecznie Państwa zapraszamy:

https://www.facebook.com/groups/678861268896033/

 W piątek tj, 28.11.2014 roku nasz Skrzat wyjechał do Finlandii. Przez pół roku będzie zwiedzał i podróżował po Europie. Skrzat spakował pamiątki z Polski dla naszych przyjaciół oraz film, który przybliży naszą Ojczyznę i nasze miasto Ząbki.  

Oto link do filmu:

 http://youtu.be/8upkpkJPgIU

     Projekt współtworzymy razem z Rumunią. W projekcie poza naszymi krajami bierze udział jeszcze 12 innych partnerów. Są to: Gruzja, Finlandia, Litwa, Ukraina, Macedonia, Turcja, Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, oraz Grecja z której zgłosiło się dwóch partnerów.

W projekcie najważniejszą rolę odgrywa nasz 'Skrzat', a dokładniej jego maskotka przygotowana specjalnie na tą okazję. Skrzat odbędzie podróż do wszystkich krajów partnerskich aby zaprezentować im naszą okolice, tradycje, ciekawe miejsca. Wszystkie Państwa otrzymają pamiątki pochodzące z naszego kraju. W zamian również otrzymamy informacje o danym kraju, tradycjach i zwyczajach oraz miejscach kultury, a także pamiątki.

Zorganizowany jest również konkurs na imię dla Skrzata, najlepszy pomysł zostanie oczywiście nagrodzony. Z niecierpliwością czekamy na powrót Skrzata oraz pamiątki i informacje z każdego kraju.
Oto mapa podróży naszego Skrzata, zachęcamy do zapoznania się z nią:

 http://www.timerime.com/en/timeline/3688017/The+map+of+travel/

 

Rok szkolny 2013/14 

Donnington Y-6 Calendar 2

 

W tym roku w ramach programu eTwinning realizowano trzy projekty: 

W styczniu 2014 roku zakończyliśmy jeden z naszych projektów (w ramach programu eTwinning) pt:"European Calendar 2014". Celem tego projektu była współpraca 12 państw, efektem, której jest Kalendarz. Każde z państw miało przygotować jeden miesiąc i przedstawić święta/ważniejsze daty celebrowane w danym miesiącu i w danym kraju. Nam powierzono Marzec, a efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na zdjęciach i w pliku dołączonym powyżej.     
Ewa Macuba i Anna Boruc.

„My Country” kontynuacja z poprzedniego roku. W ramach programu  eTwinning, w listopadzie zakończyliśmy projekt „My Country”. Celem projektu było nawiązanie współpracy z krajami: Armenią i Turcją. Wspólnie wymienialiśmy się informacjami na temat własnego kraju, placówek edukacyjnych, w których jesteśmy. W naszym Przedszkolu, dzieci   i nauczyciele z grup  zaangażowanych w projekt, przygotowały piękne „Przewodniki po Polsce” , które wysłaliśmy do krajów partnerskich. W trakcie trwania projektu powstało wiele ciekawych prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć , prac plastycznych.  Po wakacjach dotarł do nas „Przewodnik  po Armenii” oraz tureckie „Ebru” malowane tradycyjną techniką na wodzie.

„Calendar for 2014”. Razem z 11 krajami europejskimi stworzymy kalendarz na rok 2014. Dzieci, pod kierunkiem nauczycieli, przygotują kartę kalendarza z miesiącem marzec, oraz wezmą udział w konkursie na projekt okładki kalendarza. Już w styczniu w formie papierowej Europejski kalendarz na 2014 rok będzie u nas. Kraje partnerskie to: Wielka Brytania, Estonia, Niemcy, Grecja, Włochy, Francja, Chorwacja, Rumunia, Republika Czech, Islandia.

 „European Youth Murals”  to współpraca ponad 200 partnerskich szkół z całej Europy na rzecz promowania pokoju, tolerancji, szacunku do tożsamości narodowej i kulturowej za pomocą sztuki. Tworzenie MURALI, czyli malowideł towarzyszyło nam przez cały rok. Nasze obrazy podejmowały uniwersalną tematykę taką jak: pokój, tolerancja, ochrona zwierząt, wartość wody i muzyki. Ukończone „arcydzieła” wysłane zostały do Hiszpanii. W ramach projektu European Youth Murals, nasze Przedszkole zostało wytypowane do zorganizowania międzynarodowej wystawy Malowideł Młodzieży Europejskiej, które przybyły do nas z różnych zakątków Europy. Wystawa Murali została połączona z akcją „Solidarni z Ukrainą”. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci obejrzały krótkie prezentacje dotyczące pokoju na świecie i samodzielnie przygotowały kartki, które zostały wysłane do zaprzyjaźnionych Przedszkoli na Ukrainie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu, które znajdują się w naszej galerii w zakładce eTwinning.

Rok szkolny 2012/13 

Projekt pt: "MY COUNTRY" 
Kraje uczestniczące w projekcie: Polska, Turcja, Armenia, Mołdawia.

Głównym koordynatorem i opiekunem projektu była Pani Ewa Macuba.

DZIAŁANIA:

Dzieci pod kierunkiem nauczyciela i przy współpracy rodziców przygotowywały w formie papierowej "przewodnik po swoim kraju" wykorzystując prace plastyczne, fotografie, obrazki, rysunki dzieci. Każdy kraj wysłał "przewodnik" do wszytkich partnerów biorących udział w projekcie.

Grupy, które wzięły udział w projekcie:
Gr. IV, nauczyciel: Magdalena Rybińska
Gr. IX, nauczyciel: Ewa Macuba
Gr. XIII, nauczyciel: Anna Boruc
Gr. XA, nauczyciel: Barbara Orzeł
Gr. XIB, nauczyciel: Beata Konopko

 

Rok szkolny 2011/12

Kraje uczestniczące: Polska, Rumunia, Słowacja, Turcja, Litwa, Wielka Brytania, Szkocja

DZIAŁANIA:

Realizowanie europejskiego programu edukacji, który promował wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych w europejskich placówkach oświatowych. Przedszkolaki wykonywały postacie pingwinów, które zostały wysłane do innych krajów europejskich. Do naszego przedszkola trafiły również pingwiny z innych krajów.

Grupy, które wzięły udział w projekcie:

Gr. V, nauczyciel: Ewa Macuba - pomysłodawca i koordynator akcji
Gr. XIII, nauczyciel: Dorota Jankowska
Gr. VII, nauczyciel: Agnieszka Legencka

 Agnieszka Neuff, 2017-10-11
« powrót