Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XVI

GALERIA GRUPY XVI

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

 

 

W dniu 18.12.2020 dzieci przygotowały świąteczną niespodziankę dla rodziców ;-)
Tydzień później (11.12.2020) odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci dostały prezenty i jak co roku mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym gościem. W podziękowaniu za prezenty zaśpiewały Mikołajowi Pastorałkę od serca do ucha.


W dniu 04.12.2020 obchodziliśmy Mikołajki ;-) wszystkie dzieci dostały drobne upominki.


Tematy kompleksowe na miesiąc grudzień:
1. Co się w grudniu zdarzyć może.
2. Kim będę, gdy dorosnę?
3.Święta tuż,tuż. 
4.Świętowanie Bożego Narodzenia.


W dniu 25.11.2020 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia:-) Rozmawialiśmy o znanych Misiach. Bawiliśmy się przy muzyce. Zrobiliśmy prace plastyczne "Misie".


W dniu 20.11. 2020 obchodziliśmy Dzień Kredki:)


10.11.2020 obchodziliśmy Święto Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie, że dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Obejrzeliśmy film o gen. Józefie Piłsudskim.  Przypomnieliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe. Zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Recytowaliśmy wiersz pt. "Kto ty jesteś?" W. Bełzy.


W ramach akcji Szkoła Pamięta Dzieci poznały historię Porucznika Romana Kiersnowskiego - żołnierza który poległ bohatersko podczas niesienia pomocy rannemu koledze podczas walk o Zacisze i Warszawę w 1939r.


Tematy kompleksowe na listopad:

1. Listopadowy wspomnień czar.
2. Jesień w pogodzie.
3. Zwierzęta w domu.
4. Zimno, coraz zimniej.


Świętujemy urodziny Gabrysi:-) Tort marchewkowy i owocowe pyszności.:-)


Zabawa przy muzyce.


Tematy kompleksowe na październik:
1. Dary jesieni.
2. Dbamy o zdrowie.
3. Jesienią w parku i w lesie.
4. Zabawy na jesienne wieczory.


01.10.2020 Jesień w pełni!!! W tym tygodniu... Rozpoznajemy charakterystyczne cechy jesieni i jej dary. Obserwujemy piękno przyrody otaczające nasze przedszkole. Rozwijamy zdolności plastyczne. Wzbogacamy nasz kącik przyrodniczy :-)


02.10.2020 Pyszna i zdrowa sałatka owocowa! Doskonalimy umiejętności rozpoznawania i nazywania owoców krajowych i egzotycznych. Dbamy o zdrowie. Piramida żywienia.


TEMATY KOMPLEKSOWE NA WRZESIEŃ :

 1. WAKACYJNE WSPOMNIENIA
 2. W PRZEDSZKOLU
 3.JESTEŚMY BEZPIECZNI
 4. DBAM O SIEBIE I ŚRODOWISKO


Drodzy Rodzice!

  Dzieci z radością powróciły do przedszkola i do swoich codziennych obowiązków i zajęć. Opowiadały  jak spędzały czas w domu i na wakacjach.Rozmawialiśmy o tym co będziemy robić w zerówce. Omawialiśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć. Mówiliśmy na temat bezpieczeństwa i jak o niego zadbać. Obchodziliśmy w grupie " Dzień kropki" , " Dzień alfabetu".
   Cieszymy się z każdego dnia spędzonego razem.« powrót