CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XVI

GALERIA GRUPY XVI


 

 

 

13.06.2019 Wycieczka do „Bazy Bieganów” w Międzyborowie - zapraszamy do galerii


12.06.2019 odbyło się uroczyste zakończenie Przedszkola - zapraszamy do galerii


07.06.2019 Lekcja pokazowa dla przyszłych uczniów klas I w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach-zapraszamy do galerii


07.06.2019 Olimpiada Sportowa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na miesiąc CZERWIEC

1. Dzieci z całego świata

2. Dżungla

3. Idziemy do szkoły!

4. Wakacje!


28.05.2019 odbyła się lekcja edukacyjno-informacyjna (zorganizowana przez Urząd Miasta)  „Wszystkie dzieci segregują śmieci”.  Segregacja odpadów, począwszy od informacji jak prawidłowo segregować śmieci, po proces ich wstępnej selekcji aż do ich odzysku i recyclingu.

 


W dniu 15.05.2019 byliśmy na lekcji muzealnej „Podróż w dalekie strony” w  Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, które od 1 stycznia 2018 r. jest odziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Zajmuje się ono popularyzacją wiedzy związanej z narodową tradycją łowiectwa i jeździectwa, hodowlą koni na ziemiach polskich, a także tematyką przyrodniczą.


Tematy kompleksowe na miesiąc MAJ

Tydzień 1: Kto Ty jesteś? Polak mały.

Tydzień 2: Pamiętam dbać o przyrodę!

Tydzień 3: Podwodny świat

Tydzień 4: Moi rodzice


W dniu 24.04.2019 byliśmy w Parku Rozrywki w Julinku. To wyjątkowe miejsce, które łączy ze sobą wypoczynek w naturze z rozrywką i edukacją. Najważniejsze atrakcje tego parku to: mini golf – powierzchnia  pola to aż 1000 metrów kwadratowych i aż 18 torów do gry!!!; muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami - dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych; park linowy – liczy ponad kilometr długości i jest podzielony na 7 tras o różnych stopniach trudności, dwie z nich są przeznaczone dla dzieci; rajd samochodzikami na pedały; smaczne posiłki i inne.  


W kwietniu ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedziła nas Mama Oskara, która przeczytała nam opowiadanie o piratach. Oskar z Mamą upiekł dla nas pyszne ciasto czekoladoweJ Dziękujemy. Zapraszamy i czekamy na kolejnych Rodziców.


Tematy kompleksowe na miesiąc KWIECIEŃ:

Tydzień 1: Hop, przez płotki

Tydzień 2: Czekolada

Tydzień 3: Powietrze, woda, ogień, ziemia

Tydzień 4: Tańcz, tańcz, tańcz


W marcu szukaliśmy wiosny…

 

Poznaliśmy zwierzęta, które mieszkają w lesie.


Tematy kompleksowe na miesiąc Marzec:

Tydzień 1: Książka

Tydzień 2: Wiosna tuż-tuż

Tydzień 3: W lesie

Tydzień 4: Magia teatru


26.02.2019 zabawy plastyczne: „Dinozaur”.


W dniu 12.02.2018 odbyły się zajęcia dydaktyczne: „Bezpieczeństwo w Internecie”.  

Uświadomienie dzieciom zagrożeń, które mogą czekać na nie w Internecie. Poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Rozmowa z dziećmi na temat : „Co to jest Internet?”. Zabawa „Sieć komputerowa”. Słuchanie powiadania  „Alicja w krainie... Internetu”. Rozmowa na temat treści opowiadania : „Czy Alicja zachowała się właściwie? Jakie błędy popełniła? Czy można przez Internet podawać ważne informacje nieznanym osobom? Jakie są zagrożenia Internetu?”. Oglądanie filmu z serii Owce w sieci: „Papla”. Porównywanie treści filmu z treścią opowiadania.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie podsumowujące pracę dydaktyczno - wychowawczą w grupie XVI w I półroczu, które odbędzie się w dniu 24.01.2019 o godz.16.40.


Tematy kompleksowe na miesiąc luty: 

1: Bardzo dużo już potrafię!

2: Najlepszy przyjaciel na świecie.

3: Muzyka wokół nas

  4: Lubimy zimę!


23.01.2019 Bal karnawałowy!!!! 


25.01.2019 Dzień Babci i Dziadka :-)


Zimowe zabawy na placu przedszkolnym. Praca plastyczna z masy solnej: „Bałwanek” : -)


Tematy kompleksowe na miesiąc STYCZEŃ:

1. Nowy Rok

2. Święto Babci i Dziadka

3. Sport to zdrowie

4. Bale w karnawale


W dniu 10.12.2018 odbyło się Świąteczne Spotkanie Integracyjne z rodzicami 


Tematy kompleksowe na miesiąc GRUDZIEŃ:

1. Czekamy na Mikołaja

2. Zima tuż, tuż

3. Listy, kartki na różne okazje

4.  Święta Bożego Narodzenia


W dniu 23.11.2018 odwiedziliśmy fabrykę bombek w Wołominie. Widzieliśmy wszystkie etapy produkcji szklanych bombek choinkowych: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie i galerię gotowych ozdób. Na koniec ozdabialiśmy bombki pod opieką wykwalifikowanej dekoratorki ;-).


20 listopada obchodzliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - zapraszamy do galerii


„Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła – to polski dom, polska szkoła” – Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę (09.11.2018).


Przygotowujemy się do obchodów dnia niepodległości, uczymy się patriotycznych wierszy i piosenek. Znamy już nasze symbole narodowe i wiemy, że data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. A w dniu 07.11.2018 poznaliśmy legendę o powstaniu państwa polskiego.


Tematy kompleksowe na miesiąc LISTOPAD:

1. Świat bajek

2. Polska moja ojczyzna

3. Świat, który mnie otacza

4.  Święto pluszowego misia


W dniu 19.10.2018 byliśmy na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach. Wiemy już jakie są zadania biblioteki, znamy zasady korzystania z księgozbioru i wiemy jakie warunki należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Chętnie wrócimy do biblioteki wypożyczyć książkę!!!


Zdrowo i kolorowo!!!

W dniu 09.10.2018 dzieci z naszej grupy przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się z bliska, dotknąć i utrwalić wiadomości na temat mniej i więcej znanych owoców i warzyw (np. kalarepa, fioletowa cebula, sałata rzymska). Z owoców zrobiliśmy pyszną przekąskę, którą dzieci chętnie zjadły. W kolejnym dniu próbowaliśmy warzyw, które też dzieciom bardzo smakowały!!!


„Młyn Gąsiorowo"  grupa XVI

W dniu 26.09.2018 pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Młyn Gąsiorowo".  Dzieci brały udział w zajęciach „Gąsiorowskie kapuśniaki ". Podczas zajęć poznały różne rodzaje przetworów oraz proces kiszenia kapusty . Brały udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Zjadły pyszny kapuśniak, obejrzały i  nakarmiły wiejskie zwierzęta. Wiele radości dzieciom sprawiła zabawa na nowym, ogromnym i nowoczesnym placu zabaw. 


Tematy kompleksowe na miesiąc PAŹDZIERNIK:

1. Pani Jesień

2. Warzywa i owoce w kolorach jesieni

3.Opiekujemy się zwierzętami

4. Jestem oszczędny


Tematy kompleksowe na miesiąc wrzesień:

1. Przedszkole wita po wakacjach!

2. Hop do góry!

3. Nasze domy

4. Jak bezpiecznie poruszać się po drodze?« powrót