Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XVI

GALERIA GRUPY XVI

Przywitajmy się

Pani Edyta:  https://youtu.be/4wJdlfNkUMI

Pani Karolina: https://youtu.be/8V3V4aZrA90

 Hello:  https://www.youtube.com/watch?v=8bd-7vOjOMc&feature=youtu.be

 

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.

  Jaśminka przesyła zdjęcia i prace z Domowego Przedszkola i Pozdrawia całą grupę. Zapraszamy do galerii!!!!:)


 "JULIA, GABRYSIA I MAJA z Grupy XVI przesyłają zdjęcia ze swoich Domowych Przedszkoli i Pozdrawiają serdecznie!!! Zapraszamy do galerii !


Nasze domowe przedszkole jest super!  Pozdrawiamy z domku i zdrowia wszystkim życzymy !

Zapraszamy do galerii :)

 Tematy kompleksowe na MARZEC: 

1. W marcu jak w garncu
2. Wiosenne porządku
3. Nadeszła wiosna!
4. Wiejskie podwórko.


Grupa XVI, w ostatnim tygodniu lutego poznaje epokę Dinozaurów Dzieciaczki dzielą na sylaby i głoski wyrazy związane z tematyką, wysłuchują ciekawostek i oglądają encyklopedie o dinozaurach!A dziś, tj.25 luty br. każdy wykonał, z olbrzymim zaangażowaniem swoją własną skamielinę!Efekt super a radość dzieci bezcenna!?


 Przedszkolaki z grupy XVI, XVIII i XIX Bardzo Dziękują Tacie Kacperka K. z gr.XVI za dostawę świeżutkich pączków z okazji Tłustego Czwartku????????????!Tego dnia dzieci nie tylko degustowały smakołyki....dowiedziały się też skąd się wzięły pączki, dinozaur DINO zapoznał wszystkich z etapami ich powstawania, wspólnie podzieliliśmy nazwy dzisiejszych przysmaków na sylaby i głoski a na koniec każdy narysował swoje wymyślone pączki????????Dzień pełen Wrażeń ?


Międzynarodowy Dzień Pizzy???? w grupie XVI uczczony był również na, prowadzonych raz w tygodniu zajęciach w ramach Innowacji Pedagogicznej "Przedszkolak koduje i programuje". Dzieciaczki z dużym zaangażowaniem układały Pizzę SUDOKU????????


7 lutego, w piątek Przedszkolaki z grupy XVI obchodziły, zbliżający się Międzynarodowy Dzień Pizzy????. Poznały historię powstania ????????, podzieliły nazwę na sylaby i głoski po czym - w ramach zajeć kulinarnych każdy przedszkolak przyrządził swoją ulubioną pizzę????Było pachnąco i bardzo smacznie????????!


4 luty br. odwiedziła nas przemiła pani Policjantka  i poprowadziła zajęcia edukacyjne pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciach.- zapraszamy do galerii


TEMATY KOMPLEKSOWE NA LUTY:

  1.ŚWIAT BAJEK, BAŚNI, LEGEND.
  2.W KARNAWALE CZAS NA BALE.
  3. W DAWNYCH CZASACH.
  4. POMYSŁOWY DOBROMIR. WYNALAZKI.


31 stycznia br. odbyły sie kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkolak koduje i programuje". Tym razem przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności zabawy z Ozobotami :)


30 stycznia br. odbyły się warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka:) Na początku dzieci wspólnie z dziadkami odgadywały zagadki związane z baśniami i bajkami po czym wykonały wspólny taniec z dziadkami z wykorzystaniem balonów oraz popularne "Kaczuszki". Nie zabrakło także specjalnie przygotowanego występu dla Babciu i Dziadka podczas, którego dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla swoich gości. Następnie razem z dziadkami wykonali laurki - serduszka.Na zakończenie przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadka prezentami i zaprosili na słodki poczęstunek. Emocji było co nie miara - zapraszamy do galerii


28 stycznia br. odbył się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY :) Zanim jednak przedszkolaki wkroczyły na parkiet próbowały zdefiniować co to jest KARNAWAŁ na zasadzie "burzy mózgów. Poznały i wymieniły niezbędne rekwizyty bez których bal karnawałowy nie może się odbyć a ich nazwy podzieliły na sylaby i głoski. Następnie dzieciaczki przebrały się w przyniesione przez siebie stroje i ruszyły na parkiet:) Zabawa była fantastyczna :) 


21 stycznia odbyły się kolejne zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej "Przedszkolak koduje i programuje". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem odzwierciedlały układy kolorowych kubeczków z planszy na mate do kodowanie a przy tym utrwaliły kolory, przeliczały w zakresie w zakresie 1-10,uzywały pojęć matematycznych mniejszy/większy/taki sam  oraz doskonaliły umiejętności spostrzegania, wyobraźni przestrzennej i pracy w małych zespołach. Na koniec każde dziecko stworzyło własna plansze z układem kolorowych kubeczków, które wykorzystamy na następnych zajęciach. Przedszkolaki świetnie pracują na zajęciach z kodowania :)


15 stycznia w naszej grupie odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w ramach zajęć dodatkowych "Kuchcikowo". Tym razem z wielkim zapałem i zaangażowaniem przedszkolaki zrobiły karnawałowe słodkości- wafle i herbatniki przekładane pyszną owocową marmoladą :)

Najwięcej przyjemności sprawiła dzieciom degustacja :) - zapraszamy do galerii


W grupie XVI, jak co tydzień odbyły się kolejne zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej "Przedszkolak koduje i programuje". Tym razem przedszkolaki układały kolorowe kubeczki utrwalając przy tym kolory i ćwiczyły współprace w grupie oraz wykonały prace plastyczną pt. "Odkoduj kolor" - zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na miesiąc STYCZEŃ:

1. Nadszedł Nowy Rok!
2. Zimowe zabawy.
3. Dzień Babci i Dziadka.
4. Mistrzostwa sportowe zimą.


16 grudnia br. nasze przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami w muzycznym przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia! Było pięknie i świątecznie :) - zapraszamy do galerii


13 grudnia br. dzieci zwiedzały wystawę zorganizowaną w naszym przedszkolu w ramach projektu eTwinning pt "Stop zmianom klimatycznym". Pierwsze miejsce wśród 10 państw biorących udział w tym projekcie wywalczyły starsze przedszkolaki z naszego "Skrzata" wraz z nauczycielami. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażaniem. - zapraszamy do galerii


10 grudnia br. jak co wtorek odbyły się kolejne zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. "Przedszkolak koduje i programuje". Tym razem dzieci odkodowały świąteczny prezent.

Przedszkolaki uwielbiają te zajęcia i coraz lepiej i sprawniej wykonują prace.


6 grudnia br. wybraliśmy się z okazji Mikołajek :) do Teatru SYRENA w Warszawie na spektakl pt." Kot w butach". Przedszkolaki były bardzo podekscytowane przedstawieniem, które było wspaniałe!


 TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIAC GRUDZIEŃ:

1. Grudzień pełen życzeń
2. Gdy dorosnę to zostanę...?!
3. Święta tuż, tuż.
4. Poznajemy świąteczne zwyczaje.


25 listopada br. obchodziliśmy w grupie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.Przedszkolaki wraz z towarzyszem grupy MIESIEM "TUPTUSIEM" obejrzały jedna z najpopularniejszych bajek o misiu pt. "Miś Uszatek" Poznały historię powstania zabawki MIŚ oraz historie tego święta.Grupowy MIS "TUPTUŚ" przygotował dla dzieci różne zadania  za wykonanie, których dzieci otrzymały od MISIA medal i słodkie, piernikowe serduszka. W podziękowaniu każdy przedszkolak wykonał rysunek pt. " Mój MIŚ". Przedszkolaki było zachwycone zajęciami z MISIEM 


25 listopada br. dzieci uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy  poprowadzone przez profesjonalnego pracownika medycznego. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady pierwszej pomocy, zapoznały się ze sposobem udzielania pierwszej pomocy oraz mogły w sposób namacalny poznać wszystkie akcesoria potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem warsztatów i aktywnie w nich uczestniczyły!


20 listopada br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko. Dzieci poznały swoje prawa, ze skupieniem obejrzały film o prawach dziecka Janusza Korczaka oraz pięknie wykonały prace plastyczna pt. "Mój wymarzony świat w przyszłości".


Tematy realizowane w listopadzie:

 1.Moja rodzina, moi przodkowie.
 2.Jesienna szaruga.
 3.Domowe zwierzaki.
 4.Zima coraz bliżej.


 "W naszej grupie odbyły się, jak co tydzień zajęcia w ramach Innowacji pedagogicznej "PRZEDSZKOLAK KODUJE I PROGRAMUJE". Tym razem dzieci wykonały prace pt. "Zakodowany kwiatek". Zadanie polegało na tym, że nauczyciel odczytywał współrzędne kwadratu do pokolorowania np. A2, A4 a dzieci kolorowały kwadrat według wskazań nauczyciela. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w wykonanie zadania a prace wyszły bardzo ładnie:) - zapraszamy do galerii"


Ozoboty to małe, inteligentne roboty, które zagościły w naszej sali. Z ich pomocą poprzez zabawę i doświadczenia dzieci poznawać będą tajniki informatyki, rozwijać myślenie logiczne, algorytmiczne. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy proste kody, tworzyliśmy trasy naszym ozobotom, stając się w ten sposób autorami pierwszych zadań programistycznych.


30 października br. z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Ząbkach. Każdy przedszkolak postawił, zapalony przez nauczyciela znicz i chwilą ciszy uczcił pamięć o Tych co oddali życie za Naszą Ojczyznę!!


 23 października br. wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Cztery Pory Roku" w Powsinie na kiszenie kapusty :) Dzieci dowiedziały się jak, krok po kroku powstaje kiszona kapusta. Pobyt na farmie umiliła również przejażdżka na kucyku, wizyta w ogródku i u zwierzątek oraz wykonanie stworków z jesiennych warzyw! Nie zabrakło wspólnej zabawy na placu zabaw a na koniec dzieci zajadały się ze smakiem pyszna zupka pomidorową i kiełbaską z ogniska!!!! Wszystkie przedszkolaki były zachwycone!


Tematy kompleksowe październik:
1. Pani Jesień dary w koszu niesie.
2. W zdrowym ciele zdrowy duch.
3. Ciekawe zabawy na jesienne wieczory.
4. Jesienny park i las.


W sali grupy XVI zawitała piękna JESIEŃ :) Bardzo Dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za pomoc w stworzeniu pięknego kącika przyrodniczego w naszej sali!!! - zapraszamy do galerii


30 września br. w grupie XVI obchodziliśmy w grupie DZIEŃ CHŁOPAKA :) Z tej okazji oprócz tradycyjnych życzeń nasi chłopcy otrzymali od dziewczyn "Krawaty" oraz smaczne cukiereczki :)
Wszystkiego Najlepszego z okazji DNIA CHŁOPAKA :) życzą dziewczynki i Panie z grupy XVI 


20 września br. obchodziliśmy w grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci otrzymały nowego "Przyjaciela" grupowego w postaci ręcznie robionego Misia Uszatka -> Jest prześliczny! Nadały mu imię TUPTUŚ drogą losowania :) Przedszkolaki dostały równiez kolorowe balony, które ozdabiały według własnego pomysłu i tańczyły z nimi przy skocznej muzyce:) To był dzień pełen wrażeń! - zapraszamy do galerii


Drugi tydzień nowego roku przedszkolnego - drugi tydzień września upłynał nam na wakacyjnych wspomnieniach:) Dzieci przyniosły swoje wakacyjne pamiatki i opowiadały swoje najlepsze wkacyjne wspomnienia:) Na koniec wyknały prace plastyczna pt. "Walizka wakacyjnych wspomnień" :) - zapraszamy do galerii


Tematy realizowane we wrześniu:

  
1. Witamy w przedszkolu po wakacjach.
  2. Wspominamy wakacje.
  3. Dbajmy o bezpieczeństwo.
  4. Troszczymy się o siebie i środowisko.« powrót