Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XVI

GALERIA GRUPY XVI

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.Tematy kompleksowe na kwiecień:
1. Wielkanoc
2. Praca rolnika
3. Szanujemy  o naszą planetę
4. Tajemnice zaklęte w książkach

24.03 Warsztaty świecowe. Rozwijanie poczucia estetyki, wrażliwości na piękno, zdolności twórczych i manualnych.
22.03 Powitanie wiosny:  wiosenne zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek o wiośnie i Marzannie, praca plastyczna "Marzanna".
19.03 Dzień Kolorowej Skarpetki. Podnoszenie świadomości dzieci na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Czytanie bajki pt. "Tajemnica znikających ciasteczek" A. Chmielewskiej. Zabawy kolorowymi skarpetami
18.03 Czytanie bajki pt. "Jak schować lwa w szkole?" Helen Stephes przez Mamę Mai w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. BARDZO DZIĘKUJEMY :-)
17.03 Przyszła do nas wiosna... Tworzenie kącika przyrodniczego.
W dniu 16. 03. 2021 odbyła się Wycieczka do Muzeum Świat Iluzji w Warszawie.

Tematy kompleksowe na miesiąc marzec:
1. Wiosna tuż, tuż...
2. Robimy prządki w ogrodzie.
3. Przyszła do nas wiosna!

4.Jakie zwierzęta mieszkają na wsi?

Uwrażliwiamy dzieci na los ptaków zimujących w Polsce oraz uświadamiamy  konieczność ich systematycznego dokarmiania. W naszym przedszkolnym ogrodzie mamy do dyspozycji kilka karmników, które dzieci chętnie uzupełniają ptasimi smakołykami.

W ramach tematu "Bajki, baśnie, legendy..." Podczas zabawy w teatr dzieci wystawiły sztukę: "Legendę o Bazyliszku" i "Królewnę Śnieżkę". Świetnie się przy tym bawiły;-)

Tradycja „Tłustego Czwartku” nakazuje zjeść przynajmniej jednego pączka. ... I nam się udało!!! Dziękujemy Tacie Kacperka i Mamie Zosi i za słodką niespodziankę.

W dniu 08.02.2021 odwiedził nas Pan Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz co zrobić i do kogo się zwrócić, kiedy potrzebujemy pomocy.

Tematy kompleksowe na luty:
1. Bajki, baśnie, legendy,
2. Karnawał
3. Dawno, dawno temu...
4. Wynalazki

W dniu 27.01.2021 bawiliśmy się na balu karnawałowym.

W dniu 21.01.2021 obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Zimowe szaleństwo;-)

Tematy kompleksowe na miesiąc styczeń:
1. Witamy Nowy Rok
2. Co można robić zimą?
3. Święto babci i dziadka
4. Zimowe mistrzostwa sportowe

W dniu 18.12.2020 dzieci przygotowały świąteczną niespodziankę dla rodziców ;-)
Tydzień później (11.12.2020) odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci dostały prezenty i jak co roku mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym gościem. W podziękowaniu za prezenty zaśpiewały Mikołajowi Pastorałkę od serca do ucha.

W dniu 04.12.2020 obchodziliśmy Mikołajki ;-) wszystkie dzieci dostały drobne upominki.

Tematy kompleksowe na miesiąc grudzień:
1. Co się w grudniu zdarzyć może.
2. Kim będę, gdy dorosnę?
3.Święta tuż,tuż. 

4.Świętowanie Bożego Narodzenia.

W dniu 25.11.2020 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia:-) Rozmawialiśmy o znanych Misiach. Bawiliśmy się przy muzyce. Zrobiliśmy prace plastyczne "Misie".

W dniu 20.11. 2020 obchodziliśmy Dzień Kredki:)

10.11.2020 obchodziliśmy Święto Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie, że dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Obejrzeliśmy film o gen. Józefie Piłsudskim.  Przypomnieliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe. Zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Recytowaliśmy wiersz pt. "Kto ty jesteś?" W. Bełzy.

W ramach akcji Szkoła Pamięta Dzieci poznały historię Porucznika Romana Kiersnowskiego - żołnierza który poległ bohatersko podczas niesienia pomocy rannemu koledze podczas walk o Zacisze i Warszawę w 1939r.

Tematy kompleksowe na listopad:

1. Listopadowy wspomnień czar.
2. Jesień w pogodzie.
3. Zwierzęta w domu.
4. Zimno, coraz zimniej.

Świętujemy urodziny Gabrysi:-) Tort marchewkowy i owocowe pyszności.:-)

Zabawa przy muzyce.

Tematy kompleksowe na październik:
1. Dary jesieni.
2. Dbamy o zdrowie.
3. Jesienią w parku i w lesie.
4. Zabawy na jesienne wieczory.

01.10.2020 Jesień w pełni!!! W tym tygodniu... Rozpoznajemy charakterystyczne cechy jesieni i jej dary. Obserwujemy piękno przyrody otaczające nasze przedszkole. Rozwijamy zdolności plastyczne. Wzbogacamy nasz kącik przyrodniczy :-)

02.10.2020 Pyszna i zdrowa sałatka owocowa! Doskonalimy umiejętności rozpoznawania i nazywania owoców krajowych i egzotycznych. Dbamy o zdrowie. Piramida żywienia.

TEMATY KOMPLEKSOWE NA WRZESIEŃ :

 1. WAKACYJNE WSPOMNIENIA
 2. W PRZEDSZKOLU
 3.JESTEŚMY BEZPIECZNI

 4. DBAM O SIEBIE I ŚRODOWISKO

Drodzy Rodzice!

  Dzieci z radością powróciły do przedszkola i do swoich codziennych obowiązków i zajęć. Opowiadały  jak spędzały czas w domu i na wakacjach.Rozmawialiśmy o tym co będziemy robić w zerówce. Omawialiśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć. Mówiliśmy na temat bezpieczeństwa i jak o niego zadbać. Obchodziliśmy w grupie " Dzień kropki" , " Dzień alfabetu".
   Cieszymy się z każdego dnia spędzonego razem.« powrót