Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XV

GALERIA GRUPY XV

 

 Hello:  https://www.youtube.com/watch?v=8bd-7vOjOMc&feature=youtu.be

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.

 

 

 24 czerwca - Zakończenie roku. Udało się! Spotkaliśmy się prawie w komplecie, aby podsumować wspólny rok w przedszkolu. Były podziękowania i życzenia, a wszystko w atmosferze wzruszenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Rodzicom za współpracę i wspieranie nas w codziennych zmaganiach przedszkolnych oraz pomoc przy uroczystościach grupowych. Cieszymy się, że miałyśmy przyjemność bawić się i pracować z tak wspaniałymi dziećmi. Czekamy na wrzesień i wierzymy, że spotkamy się w naszej sali (zdjęcia w galerii).
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!


TEMATY KOMPLEKSOWE NA CZERWIEC:
1. Dzień Dziecka.
2. Zwierzęta duże i małe.
3. Lato.
4. Wakacje!


TEMATY KOMPLEKSOWE NA MAJ:

 1. Polska mój to dom.
 2. Kraina muzyki.
 3. W świecie emocji.
 4. Świętujemy dzień mamy i taty.

Dzieci aktywnie spędzają czas w domu i chętnie wykonują różne propozycje zadań i prac plastycznych. Gratulujemy również kreatywności Rodziców. Dziękujemy za wiadomości i zdjęcia (zdjęcia w galerii).


TEMATY KOMPLEKSOWE NA KWIECIEŃ:

 1. Wielkanoc.
 2. Zwierzęta na wiejskim podwórku.
 3. Czysta Ziemia.
 4. Tajemnice książek.

10 marca – Dzień Mężczyzn - dziewczynki wręczyły wszystkim chłopcom „bańkowe” prezenty(zdjęcia w galerii).


09 marca – Mama Gabrysiw ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom podzieliła się swoim wolnym czasem i przyszła czytać dzieciom opowiadanie o Misi. Dziękujemy za dobrze spędzony poranek(zdjęcia w galerii).


08 marca – Dzień Kobiet- chłopcy obdarowali wszystkie koleżanki i panie pięknymikwiatkami (zdjęcia w galerii).


06 marca – Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ząbkach. Dzieci już wiedzą gdzie w naszym mieście jest MBP i jak z niej korzystać. Poznały również różne ciekawe pozycje książkowe, a kilka z nich wypożyczyliśmy do codziennego korzystania w grupie (zdjęcia w galerii).


05 marca – Kolejowe ABC. Dziś w naszej grupie odbyły się zajęcia pod hasłem "Bezpiecznie uczę się z Kolejowym ABC", które przeprowadziły panie z Urzędu Transportu Kolejowego.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec każdy otrzymał plecak z gadżetami-prezentami, a w grupie będzie nam codziennie o bezpieczeństwie przypominał Nosorożec Rogatek i dłuuuuugi pociąg (zdjęcia w galerii).

Dziękujemy mamie Hani za zgłoszenie naszej grupy do projektu "Kolejowe ABC".


TEMATY KOMPLEKSOWE NA MARZEC:

 1. Marcowa pogoda.
 2. Praca w ogrodzie.
 3. Wiosenne dźwięki.
 4. Zwierzęta wiejskie.

10 - 21 lutego – Ferie zimowe


04 lutego Wizyta Policjanta lekcja edukacyjna. Dzieci zapoznałysię z charakterem pracy policjanta. Mogły swoją dotychczasową wiedzę sprawdzić w rozmowie z gościem. Przedszkolaki utrwaliły sobie także wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i podczas podróży samochodem(zdjęcia w galerii).


TEMATY KOMPLEKSOWE NA LUTY:

 1. Świat baśni, bajek i legend.
 2. Balowy karnawał.
 3. Dinozaury.
 4. Technika i wynalazki.

31 stycznia – Występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka

28 stycznia - Bal  Karnawałowy. Dzieci przebrane za postacie z bajek bawiły się wspaniale razem tańcząc i śpiewając. Czas umilał również wodzirej swoimi sztuczkami.

23 stycznia - „Odwiedziny  królika” - naszą grupę odwiedziła mama Szymona, która przyniosła do grupy królika.  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat zwierzątka, opieki nad nim, odżywiania i obcowania z nim. Dziękujemy mamie Szymona za poświęcony czas i ciekawe spotkanie edukacyjne. Dzieci były zadowolone i szczęśliwe.

17 stycznia - Warsztaty fotograficzno – muzyczne, poprowadzone przez pana Bogdana Śladowskiego. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o sztuce, płytach winylowych, gramofonie, fotografii. Pan Bogdan zapoznał dzieci z muzyką jazzową wprowadzając je w świat piękna i wrażliwości.

TEMATY KOMPLEKSOWE na Styczeń:
1.Powitanie Nowego Roku.
2. Zimowe zabawy i eksperymenty.
3. Babcia i Dziadek dziś świętują.
4. Zimowa Olimpiada Sportowa.


20 grudnia – wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał piękne prezenty i słodkości.

18 grudnia - Świąteczne spotkanie w grupie. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla rodziców. W miłej atmosferze wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy, a następnie wykonały piękne bombki.

06 grudnia - „Mikołajki” Święty Mikołaj zostawił dla dzieci upominki. Po obejrzeniu prezentów i zjedzeniu obiadu wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Teatru Syrena na spektakl pt. „ Kot w butach”.


 TEMATY KOMPLEKSOWE NA GRUDZIEŃ:

1. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
2. GDY DOROSNĘ BĘDĘ…
3. ŚWIĘTA CO RAZ BLIŻEJ.
4. BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE.

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci poznały wszystkie swoje prawa i wykonały plakat przedstawiający jedno z nich, który został wywieszony na auli we wspólnej galerii całego przedszkola

07 listopada - Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn Polski oraz wysłuchały pieśni  patriotycznych. To była prawdziwa lekcja historii.

 TEMATY KOMPLEKSOWE NA LISTOPAD:

1. Listopadowe wspomnienia.
2. Pogoda jesienią.
3. Zwierzęta w domu.
4. Zima coraz bliżej.

31 października świętowaliśmy Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji odwiedziliśmy Cmentarz Miejski, gdzie dzieci zapaliły znicze na grobach Żołnierzy i krótko się pomodliły. W sali każde dziecko namalowało na białej koszulce Anielskie skrzydła. Były rozmowy o Świętych, naszych Patronach i zabawy przy piosenkach dziecięcych (zdjęcia w galerii).


 21-25 października - W tym tygodniu pogoda dopisała i dzieci tworzyły przepiękne obrazy w plenerze. Wcześniej poznały różne rodzaje malarstwa (pejzaż, martwa natura, abstrakcja). Zdjęcia w galerii.


W tym tygodniu (14 - 18.10) dzieci z grupy XV podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski dowiedziały się jak funkcjonują osoby niewidome oraz czy i jak im pomagać.Przedszkolaki wraz z Nauczycielkami przygotowały plakat o niewidomym malarzu Johnie Bramblitt (zdjęcia w galerii).


15 października - Międzynarodowy Dzień Białej Laski w ramach programu e Twinning. Dzieci obejrzały film edukacyjny i dowiedziały się do czego służy biała laska osobom niewidomym i jak te osoby funkcjonują.


14 października Mama Gabrysi w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

przeczytała bajki. Wszyscy byli zachwycenia. Dziękujemy (zdjęcia w galerii).

DRODZY RODZICE

Od października do maja zapraszamy
na bezpłatne zajęcia dodatkowe
pt. „Mądra głowa do szkoły gotowa”,

podczas których będziemy doskonalić umiejętności poznawcze,
grafomotoryczne, słuch fonemowy, współprace w małych zespołach.

Zajęcia będą odbywały się
w CZWARTKI o godz. 16:00-16:45 w naszej sali.

 TEMATYKOMPLEKSOWE NA PAŹDZIERNIK:

1. Jesienne dary.
2. Dbamy o zdrowie.
3. Park i las jesienią.
4. Zabawy na jesienne wieczory.

 20 września pan ze Straży Miejskiej przeprowadził prelekcje o bezpieczeństwie i udzielaniu pierwszej pomocy (zdjęcia w galerii)


W minionym tygodniu utrwaliliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jak również znajomość znaków drogowych i własnego adresu zamieszkania.


TEMATY KOMPLEKSOWE NA WRZESIEŃ:
1. Zapoznanie z Przedszkolem
2. Wspomnienia z wakacji
3. Bezpieczny przedszkolak
4. Uczymy się dbać o siebie i swoje środowisko« powrót