Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XII

GALERIA GRUPY XII

 

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 


 4 grudnia - dzisiaj dalszy ciąg niespodzianek – Mikołaj zostawił pod choinką dla dzieci prezenty. Zdziwienie i wielka radość ogarnęła nasze dzieci. Dziękujemy Ci kochany Mikołaju.


4 grudnia naszą grupę odwiedziła pani Renatka mama Marcelinki i wykonała z dziećmi choinki z wikliny papierowej. Dzieci dekorowały choinki kolorowymi kuleczkami . Była świetna zabawa, a choinki wyglądały cudownie. Bardzo dziękujemy, to było bardzo miłe spotkanie.


Tematy kompleksowe na grudzień
1. Idzi zima
2. Robi się coraz zimniej
3. Świąteczny czas
4. Magia Świąt Bożego Narodzenia


 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zabawa była wspaniała! Były piosenki o misiach, tańce, kalambury i zagadki.


 6 listopada naszą grupę odwiedziła Pani Beatka - mama Amelki i przeczytała nam bardzo ciekawą książeczkę. Bardzo dziękujemy za wizytę.


 Tematy kompleksowe na miesiąc: Listopad:

 

1. Mój dom, moja ojczyzna.

2. Wycieczka po Polsce.

3. Moje zainteresowania.

4. Ulubione formy zabawy dzieci.

 


Dnia 27 .10  rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt "Wyzwania Teodora". Dzieci zapoznały się z głównym bohaterem tego projektu bocianem Teodorem i zrobiły mu wygodne gniazdo w wiklinowym koszyku. Bocian Teodor to przyjaciel dzieci. Jest wyjątkowy gdyż wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci. Pamięta także o potrzebach i uczuciach innych. To wyjątkowy bocian, który  postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać swą wiedzę najmłodszym. Chce także pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizuje i zachęca do zdobywania nowych umiejętności i odznak.


23 .10 - ulubione zabawy dzieci. Dzieci budowały z klocków, malowały farbami, tworzyły prace z plasteliny wykorzystując różnorodne akcesoria. Ten dzień był bardzo radosny, pełny twórczej pracy.


Dnia 22 .10 zagościła do nas jesień, która obdarowała nas owocami. Słuchaliśmy  opowiadania O tym jak Skrzata Obałka oczarował jesienny sad” – rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w sadzie podczas jesieni.

Rozwiązywaliśmy zagadki, zbieraliśmy jabłka, gruszki i śliwki podczas zabaw ruchowych, tworzyliśmy zbiory owoców – zajęcia matematyczne. Na koniec zajęcia zjedliśmy pyszne jabłuszka.


W dniach 12-15.X.2020r. wzięliśmy udział w kampanii społecznej z okazji Dnia Białej Laski.  Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi.  Dowiedziały się kim jest osoba niewidoma i z jakimi problemami się zmaga. Dowiedziały się jak rozpoznać osobę niewidomą, zapoznały się z atrybutami osoby niewidzącej, jak i niedowidzącej takimi jak: biała laska czy pies przewodnik. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę, a czego nie należy robić.


 Tematy kompleksowe na miesiąc: Październik

1.Nadchodzi kolorowa jesień

2.Jesienny czas

3.Dary Pani Jesieni

4. Dary Jesieni

 


Zabawy dzieci w ogrodzie 


 Tematy kompleksowe na miesiąc:  Wrzesień

  1. Przedszkolni przyjaciele
  2. Nasza grupa przedszkolna
  3. Dbamy o bezpieczeństwo
  4. Każdy służy pomocą

 Witamy dzieci w nowym roku przedszkolnym. Życzymy dobrej zabawy.

Witajmy każdy dzień uśmiechem.
« powrót