Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XII

GALERIA GRUPY XII

 

Drodzy Rodzice!

 

W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

 

Tematy kompleksowe na kwiecień:

1.Tajemnice świata
2.
Wiosna tuż, tuż
3.
Z kulturą za pan brat
4.
Jestem kulturalny

Dnia 24 marca w naszej grupie odbyły się warsztaty świecowe „Pomysłowy Dobromir”. Dzieci rozwijały swoje umiejętności twórcze i manualne.  Źródłem powstawania naszych świec była parafina żelowa, kolorowe kamyki, muszelki i kryształki. Kolorowe, pachnące świeczki dzieci zabrały do domu.

Dnia 22 marca w naszej sali zagościła wiosna. Mamy piękną wiosenną dekorację, założyliśmy wiosenny ogródek. 

Dzieci z naszej grupy brały udział w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wykonanie z dziećmi pięknych palm.

Dnia 19 marca dzieci z naszej grupy brały udział w Dniu Kolorowej Skarpetki.

Dnia 17 marca dzieci wspólnie z Bocianem Teodorem odnalazły sposoby na nudę: bawiły się w teatr, wykonały kolorowe okulary oraz śmieszne gniotki. Bawiły się świetnie. To już nasza piąta odznaka. Brawo!  

Tematy kompleksowe na marzec:

1.Mali odkrywcy
2.Nadchodzi wiosna
3.
Święta, święta , biją dzwony
4.
Wielkanoc

Dzieci z naszej grupy zdobyły kolejną odznakę „Kuchcikowego Mistrza” w Ogólnopolskim projekcie „Wyzwania Teodora.”. Dzieci wykonały pyszne szaszłyki owocowe. Gratulacje!!!

10 lutego – konkurs „ Roztańczone Skrzaty”

Dnia 04.02 odbyły się zajęcia „Rodzic w roli eksperta”. Pani Beatka mama Amelki przeprowadziła zajęcia o metrze warszawskim. Dzieci obejrzały prezentację, uczestniczyły w zabawach, otrzymały niespodzianki – kreciki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Dnia 02.02 odbyło się spotkanie z policjantem, lekcja edukacyjna.

Dzieci z naszej grupy zdobyły kolejną odznakę podczas aktywności sportowej „Zdrowy osiłek”. Brawo dla naszych dzielnych sportowców.

Tematy kompleksowe na miesiąc: luty

1.Przyroda wokół nas

2.Nasze żywioły

3.Wspaniałe wyprawy

4.Lubimy podróżować

 

Zabawy muzyczne z balonami grupa XII

 

Grupa XII zimowe zabawy w ogrodzie 

 

27 stycznia odbędzie się bal karnawałowy. Życzymy wspaniałej zabawy. 

 

21 stycznia to dzień wyjątkowy. Obchodzimy dzisiaj „Dzień Babci i dziadka”. Dzieci przygotowały upominki. Dołączamy również najlepsze życzenia i moc uścisków.

 

Tematy kompleksowe na styczeń:

1. Czas pędzi tak szybko.

2. Dlaczego sport to zdrowie?..

3. Wnukowie i dziadkowie.

4. Dbamy o nasze zdrowie.

 

27 grudnia dzieci przygotowały upominki dla rodziców. Rodzice otrzymali piękne choineczki. Dzieci śpiewały kolędy, recytowały wiersze, były też tańce i życzenia. Wszystkie te działania można było obejrzeć na filmiku. 

 

11 grudnia odwiedził nas Mikołaj i przyniósł dzieciom dużo prezentów. Bardzo dziękujemy, to był dzień pełen radości.

 

 4 grudnia - dzisiaj dalszy ciąg niespodzianek – Mikołaj zostawił pod choinką dla dzieci prezenty. Zdziwienie i wielka radość ogarnęła nasze dzieci. Dziękujemy Ci kochany Mikołaju.

 

4 grudnia naszą grupę odwiedziła pani Renatka mama Marcelinki i wykonała z dziećmi choinki z wikliny papierowej. Dzieci dekorowały choinki kolorowymi kuleczkami . Była świetna zabawa, a choinki wyglądały cudownie. Bardzo dziękujemy, to było bardzo miłe spotkanie.

 

Tematy kompleksowe na grudzień
1. Idzi zima
2. Robi się coraz zimniej
3. Świąteczny czas
4. Magia Świąt Bożego Narodzenia

 

 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zabawa była wspaniała! Były piosenki o misiach, tańce, kalambury i zagadki.

 

 6 listopada naszą grupę odwiedziła Pani Beatka - mama Amelki i przeczytała nam bardzo ciekawą książeczkę. Bardzo dziękujemy za wizytę.

 

 Tematy kompleksowe na miesiąc: Listopad:

 

1. Mój dom, moja ojczyzna.

2. Wycieczka po Polsce.

3. Moje zainteresowania.

4. Ulubione formy zabawy dzieci.

 

 

Dnia 27 .10  rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt "Wyzwania Teodora". Dzieci zapoznały się z głównym bohaterem tego projektu bocianem Teodorem i zrobiły mu wygodne gniazdo w wiklinowym koszyku. Bocian Teodor to przyjaciel dzieci. Jest wyjątkowy gdyż wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci. Pamięta także o potrzebach i uczuciach innych. To wyjątkowy bocian, który  postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać swą wiedzę najmłodszym. Chce także pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizuje i zachęca do zdobywania nowych umiejętności i odznak.

 

23 .10 - ulubione zabawy dzieci. Dzieci budowały z klocków, malowały farbami, tworzyły prace z plasteliny wykorzystując różnorodne akcesoria. Ten dzień był bardzo radosny, pełny twórczej pracy.

 

Dnia 22 .10 zagościła do nas jesień, która obdarowała nas owocami. Słuchaliśmy  opowiadania O tym jak Skrzata Obałka oczarował jesienny sad” – rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w sadzie podczas jesieni.

Rozwiązywaliśmy zagadki, zbieraliśmy jabłka, gruszki i śliwki podczas zabaw ruchowych, tworzyliśmy zbiory owoców – zajęcia matematyczne. Na koniec zajęcia zjedliśmy pyszne jabłuszka.

 

W dniach 12-15.X.2020r. wzięliśmy udział w kampanii społecznej z okazji Dnia Białej Laski.  Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi.  Dowiedziały się kim jest osoba niewidoma i z jakimi problemami się zmaga. Dowiedziały się jak rozpoznać osobę niewidomą, zapoznały się z atrybutami osoby niewidzącej, jak i niedowidzącej takimi jak: biała laska czy pies przewodnik. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę, a czego nie należy robić.

 

 Tematy kompleksowe na miesiąc: Październik

1.Nadchodzi kolorowa jesień

2.Jesienny czas

3.Dary Pani Jesieni

4. Dary Jesieni

 

 

Zabawy dzieci w ogrodzie 

 

 Tematy kompleksowe na miesiąc:  Wrzesień

  1. Przedszkolni przyjaciele
  2. Nasza grupa przedszkolna
  3. Dbamy o bezpieczeństwo
  4. Każdy służy pomocą

 Witamy dzieci w nowym roku przedszkolnym. Życzymy dobrej zabawy.

Witajmy każdy dzień uśmiechem.« powrót