Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XII

GALERIA GRUPY XII

       Powitanie

Pani Danusia:   https://youtu.be/yA59GehW8UI    

Pani Basia:   https://youtu.be/X5B0bB5fXeg

Hellohttps://youtu.be/OqMrFhjQBK0       

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.


 Tematy kompleksowe na czerwiec:

1.  Dzień Dziecka

2. Zwierzęta duże i małe

3.  Lato

4. Wakacje

 Tematy kompleksowe na miesiąc: maj

1. Polska moja ojczyzna

2. Muzyka jest wszędzie

3. Rozpoznajemy nasze uczucia

4. Moja rodzina

 


  Drodzy Rodzice.                                                                                                                                                                    Bardzodziękujemy za zaangażowanie, za maile i zdjęcia dzieci podczas zabawy i nauki. Jesteśmy Państwu wdzięczne za wysiłek, który wkładacie w pracę z dziećmi w tych trudnych warunkach.Życzymy Rodzicom zdrowia, siły, wytrwałości, a dzieciom dobrej zabawy. Pozdrawiamy serdecznie. Do zobaczenia.


Dnia 2 kwietnia zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci.   

 Prosimy o zdjęcia, życzymy dobrej zabawy


 Witamy dzieci i rodziców w domowych zakątkach. Zachęcamy do zabawy i nauki z rodzicami i rodzeństwem. Wasze zdjęcia z pracy i zabawy w domu bardzo nas cieszą i czekamy na więcej. Jeśli ktoś z Państwa ma ochotę podzielić się efektami Waszej wspólnej pracy i zabawy z dziećmi to prosimy o przesłanie do nas na emaila. Zachęcamy Rodziców do zbierania prac wykonanych przez dzieci w teczkach. Będziemy je podziwiać, kiedy ponownie się spotkamy.

                                                                                                                       Pozdrawiamy gorąco; tęsknimy                        


 Dnia 2 kwietnia obędzie się Światowy Dzień Autyzmu  pod hasłem „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.  Zachęcamy Rodziców do udziału w tej akcji.  Życzymy wspaniałych pomysłów


 Tematy kompleksowe na miesiąc: kwiecień

 1. Wielkanocne zwyczaje i tradycje
 2. Poznajemy pracę rolnika
 3. Dbamy o Ziemię, naszą planetę
 4. Książka naszym przyjacielem

11.03 Nasza sala, dzięki mamie Marcelinki, zamieniła się w pracownię krawiecką. Powstał kolorowy wąż i wiosenne tulipany. Dziękujemy !


5.03 Mama Julki czytała naszym 3-latkom ulubione książeczki córeczki. Potem maluszki kolorowały bohaterów bajek chrupiąc ciasteczka. Dziękujemy !


Tematy kompleksowe na miesiąc Marzec :

1. Marcowa pogoda.

2. Wiosna w ogrodzie

3. Już wiosna

4. Zwierzęta z wiejskiego podwórka


W piątek 28 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach „Fabryka samochodów”. Przedszkolaki wykonały całą serię kolorowych, pudełkowych samochodów. Zwykłe pudełka tyle twórczej i kreatywnej zabawy i radości dzieci. Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie materiału do zajęć.


7 lutego obejrzeliśmy pokaz tańców towarzyskich. 


Dnia 4 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw „Wyspy Leonarda” w Kobyłce. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Mały ratownik”. Mogły się nauczyć jak udzielać pierwszej pomocy oraz wziąć udział w „małej operacji” na pluszowym krokodylu. Znalazły również czas na zabawę w kulkach.


Tematy kompleksowe na miesiąc luty:

1. Nasze ulubione bajeczki

2.Karnawałowe zabawy

3.Skarby naszej ziemi

4.Nasze wynalazki


 Dnia 31.01.2020  odbędą się zajęcia edukacyjne „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”


Dnia 28.01.2020 ( wtorek ) odbędzie się Bal Przebierańców. Prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci. Życzymy dzieciom udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.


 23 stycznia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka . 

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

 


15 stycznia – dzieci uczestniczyły w zabawie „Płatki śniegowe”. Nie ma śniegu, ale dzieci bawiły się „płatkami śniegu”, które były wycięte z papieru. Były prowadzone ćwiczenia oddechowe, taniec przy muzyce, a także zawody rozwijające sprawność fizyczną, z „płatkami śniegu”Poznały też znaczenie zwrotów: płatki unoszą się, opadają, wirują. Dzieci bawiły się świetnie. 


Tematy kompleksowe na styczeń:

1. WITAMJ NOWY ROKU !
2. ZABAWY ZE ŚNIEGIEM
3. DZIEŃ BABCI I DZIADKA
4.  SPORTY ZIMOWE


20.12  Całe przedszkole odwiedził Mikołaj. Dla naszych 3-latków i wszystkich pań też miał prezenty ! Dziękujemy Mikołaju !


18.12 Dzisiaj odwiedziła nas Mama Marcelinki i pokazała nam jak powstają pluszaki. Dzieci samodzielnie wypychały swoje zabawki i na koniec każde zabrało swoją przytulankę do domu. Dziękujemy.


12.12      Spotkanie Świąteczne rozpoczęliśmy krótkim występem maluszków. Potem było wspólne śpiewanie kolęd i ozdabianie pierników. Dużą radość sprawił wszystkim poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Z okazji Świąt rodziny otrzymały prezenty oraz życzenia przygotowane przez nas w grupie.


9.12  Nasza sala zamieniła się w pracownię cukiernika. 3-latki pod okiem mamy Jasia wygniatały ciasto i wycinały pierniczki.


Dnia 5 grudnia 2019r. jedziemy do teatru Rampa na spektakl „Kot w butach”.


Tematy kompleksowe na miesiąc grudzień

1.Marzenia grudniowe Toli

2.Poznajemy zawody

3.Idą święta

4.Świąteczne zwyczaje


25. 11  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia naszą grupę odwiedzili mili goście.


26. 11.  Dzień pasowania na przedszkolaka- uroczystość rozpoczęliśmy wierszykami i piosenkami, potem maluszki złożyły przysięgę i już Pani Dyrektor mogła dokonać pasowania. Gratulujemy naszym 3-latkom wspaniałego pierwszego występu na scenie !


20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci tego dnia poznawały swoje prawa. Wspólnie wykonaliśmy plakat „Wymarzony świat dziecka w przyszłości", a dodatkowo wszyscy ubrani byliśmy na niebiesko.


 Zabawy masą solną – zabawy plastyczne rozwijające sprawność manualną rąk. Dzieci bawiły się świetnie.


13.11 "Deszczowa układanka"- zabawa dydaktyczna kształtująca umiejętność dostrzegania i układania rytmów, pojęcia: mały, duży.


7.11 Wspólnie z całą społecznością przedszkolną uczciliśmy Święto Niepodległości.

Tematy kompleksowe na miesiąc listopad
 • Moja rodzina
 • Jesienne czary
 • Lubimy zwierzęta domowe
 • Zwierzęta zimą                      

30.10 Przy pomocy plasteliny powstały jesienne drzewa.


29.10 Tata Natalki czytał dla naszych przedszkolaków.


18.10 - Gościliśmy Panią Kasię- mamę Edytki i Uli, która czytała maluszkom.


17.10 Pani Magdalena- mama Julci czytała dzisiaj dla naszych 3-latków


11.10 Odwiedziła nas Pani Izabela- mama Bruna żeby poczytać przedszkolakom.


Tematy kompleksowe na miesiąc październik:

 1. Kolorowe dary jesieni
 2. Jesteśmy zdrowi
 3. Jesień w parku i w lesie
 4. Jesienne zabawy                                                                         

Dnia 4 września o godzinie 16.30  odbyło się  zebranie grupowe dla rodziców.                                                                  


Tematy kompleksowe na miesiąc wrzesień:

 1. W przedszkolu
 2. Wakacyjne wspomnienia
 3. Jesteśmy bezpieczni
 4. Dbamy o siebie i o środowisko                                           

Serdecznie wszystkich witamy i życzymy udanego roku przedszkolnego 2019/2020


W dniach od 26 do 29 sierpnia 2019r. odbyły się w naszej grupie dni adaptacyjne. Na zajęcia uczęszczały prawie wszystkie dzieci z naszej grupy. Dzieci śpiewały, tańczyły, rysowały i spędzały czas na dowolnej zabawie.    My miałyśmy możliwość poznania dzieci i ich rodziców. Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas. Dzieciom, Rodzicom i nam Wszystkim życzymy by pierwszy rok pobytu dzieci w przedszkolu, był rokiem radości, atmosfery wzajemnego zaufania oraz wielu wspaniałych zabaw.


  « powrót