CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa XI

GALERIA GRUPY XI

 

Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się  21.01.2019 godz. 16.30 sala 11.


Tematy kompleksowe na miesiąc LUTY:

1.Baśnie, bajki, legendy

2.Bale, bale w karnawale

3.W dawnych czasach

4.Wynalazki


23.01.2019 roku razem z dziećmi z całego przedszkola braliśmy udział w balu karnawałowym. Było kolorowo i bajkowo…


17.01.2019 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.


15.01.2019 roku nasza grupa wzięła udział w X konkursie jasełek „Dzieciaki z wesołą nowiną” w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach, w którym zajęliśmy II miejsce! Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom.


10.01.19r. – w ramach akcji „Rodzic w roli eksperta” odwiedziła nas Mama Szymonka, która przedstawiła dzieciom jak wygląda praca biurowa. Dziękujemy za zaangażowanie, miły czas i fajne pieczątki.


06.01.2019 roku podczas Orszaku Trzech Króli w Ząbkach dziewczynki z naszej grupy wykonały przepiękny taniec aniołów.


09.01.2019r. obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ BIAŁY. Wspólnie wykonywaliśmy zadania, które zostawiła nam Pani Zima. Pomogliśmy również Olafowi, którego Zima za długo trzymała w swoich dłoniach...Na zakończenie wesoło bawiliśmy się na śniegu.- zapraszamy do galerii


07.01.2019r. byliśmy w Teatrze SYRENA na spektaklu „Królowa Śniegu"


Tematy kompleksowe na styczeń:
1. Witamy Nowy Rok.
2. Co można robić zimą?
3. Święto Babci i Dziadka.
4. Zimowe mistrzostwa zimowe.


21 grudnia - przedszkole odwiedził długo wyczekiwany Św. Mikołaj. 


20  grudnia- dzieci prezentują świąteczne przedstawienie dla wszystkich pracowników przedszkola "SKARZAT"


19 grudnia - dzieci prezentują świąteczne przedstawienie dla Rodziców "Jasełka" na scenie w auli przedszkola.


4 grudnia  -  w ramach akcji "Rodzic w roli eksperta" gościliśmy w grupie Mamę Alanka, która poprowadziła z dziećmi warsztaty plastyczne i "wyczarowała" piękne gwiazdki z gazety oraz świąteczne kartki. Dziękujemy za miły czas.


12 grudnia - w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas Mama Michałka, która przeczytała dzieciom bardzo ciekawą i mądrą bajkę. W imieniu dzieci dziękujemy za słodki poczęstunek - niespodziankę.


10 grudnia -  odwiedził nas ponownie piesek Łatek.


7 grudnia - w ramach akcji "Rodzic w roli eksperta" gościmy w grupie Mamę Marysi, która piecze z dziećmi pyszne, smakowite i kolorowe pierniczki. Bardzo dziękujemy Mamie za świąteczną atmosferę oraz przygotowanie tak fajnych i "pachnących" zajęć z dziećmi. Wrażeń i emocji było nie mało.


6 grudnia - Finał "Szlachetnej Paczki". Segregujemy i pakujemy wszystkie dary dla pani Elżbiety. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji i dołożyli "kawałek swego serca" do świątecznych prezentów. Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w pakowaniu paczek :)


5 grudnia - jedziemy na wycieczkę do Sali zabaw Fun Park Digiloo w Warszawie. Będziemy się bawić znakomicie.


Tematy kompleksowe na grudzień:

1.Kim będę gdy dorosnę

2.Grudniowe życzenia

3. Święta za pasem

4.Świąteczne zwyczaje


30 listopad - chociaż szaro i buro za oknem w naszej grupie jest słodko  i wesoło. W ramach cyklu kulinarnego robimy rurki z kremem :)


29 listopad - w naszej grupie gościmy uczennice - wolontariuszki ze szkoły podstawowej, które w ramach współpracy z przedszkolem czytają dzieciom literaturę dziecięcą.


26 listopad - Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu bawimy się z misiami przyniesionymi z domu. Będą tańce, konkursy oraz słodki misiowy poczęstunek. Rozstrzygniemy też nasz konkurs grupowy na "Pluszowego misa".


30 listopad - chociaż szaro i buro za oknem w naszej grupie jest słodko  i wesoło. W ramach cyklu kulinarnego robimy rurki z kremem :)


29 listopad - w naszej grupie gościmy uczennice - wolontariuszki ze szkoły podstawowej, które w ramach współpracy z przedszkolem czytają dzieciom literaturę dziecięcą.


26 listopad - Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu bawimy się z misiami przyniesionymi z domu. Będą tańce, konkursy oraz słodki misiowy poczęstunek. Rozstrzygniemy też nasz konkurs grupowy na "Pluszowego misa".


20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.


16 listopada w ramach cyklicznych zajęć kulinarnych, zrobiliśmy przepyszną i kolorową pizzę.


15 listopada w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas mama Szymona. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy innych rodziców do wspólnego czytania bajek w naszej grupie.


9 listopada nasza grupa z wszystkimi dziećmi z przedszkola, uczestniczyła w apelu z okazji Dnia Niepodległości. Wspólnie o godzinie 11:11 biliśmy rekord, śpiewając cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Tego dnia został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny „Pocztówka z Polski”, w którym Klara z naszej grupy zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!


7.11.2018r. zwiedziliśmy Łazienki Królewskie. Podczas warsztatów poznaliśmy zwyczaje i ubiory jakie obowiązywały na dworze króla Stanisława Augusta, podczas spaceru podziwialiśmy piękną i kolorową jesień


TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC LISTOPAD:

1.Listopadowe wspomnienia

2.Jesienne pogoda

3.Zwierzęta domowe

4.Zimno,coraz zimniej


26.10.2018r. „Sałatka owocowa, tak pyszna jest i zdrowa!”- dzieci z naszej grupy samodzielnie wykonały te pyszne i kolorowe danieJ


25.10.2019r. w ramach akcji „Rodzic w roli eksperta” gościliśmy w naszej grupie tatę Lilci, który opowiadał skąd się biorą kredki. Dzieci oglądały ciekawy filmik o tym, jak powstają kredki w fabryce oraz wykonały samodzielnie swoja własną kredkę. Bardzo dziękujemy tacie  i siostrze Lilci za bardzo ciekawe spotkanie.


23.10.2018 odwiedziła naszą grupę Pani Marta ze swoim pieskiem- Łapkiem. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się czworonożnym przyjacielem oraz jak bezpiecznie zachowywać się w towarzystwie psa, szczególnie tego, którego nie znamy. Dzieci z dużą radością powitały swego gościa,a  Łapkowi bardzo się u nas podobało!


17.10.2018r. świętowaliśmy po raz kolejny urodziny Kubusia Puchatka. Różne zabawy, tańce, poszukiwania zagubionego ogonka Kłapouchego- to tylko nieliczne atrakcje jakie czekały na nas tego dnia. Nie zabrakło również degustacji ulubionego smakołyku Puchatka- pysznego miodkuJ


15.10.2018r. nasza grupa razem z całym przedszkolem obchodziła Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Podczas zajęć rozmawialiśmy o trudnościach z jakimi radzą sobie osoby niewidome/słabowidzące, podczas zabaw korzystaliśmy ze zmysłu słuchu, dotyku, smaku, węchu. Poznaliśmy również bliżej postać malarza-Cloude Moneta i stworzyliśmy z grupą XII plakat dotyczący jego twórczości i życia.


3.10.2018r. obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ POMARAŃCZOWY. Tego dnia poznawaliśmy dary jesieni, tańczyliśmy jesienny taniec, zrobiliśmy przepyszny sok i odczytaliśmy list napisany przez samą Panią Jesień!

Było wesoło, kolorowo i bardzo smacznieJ


02.10.2018r. wybraliśmy się z wizytą do Urzędu Miasta w Ząbkach. Pan Burmistrz pokazał nam jak wygląda urząd „od środka”, opowiedział ciekawostki na temat swojej pracy i przygotował kilka niespodzianek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Miasta za tak ciepłe i miłe przyjęcie.


Tematy kompleksowe na miesiąc PAŹDZIERNIK:
1.Dary jesieni
2.Dbamy o zdrowie
3.Jesienią w parku i lesie
4.Zabawy na jesienne wieczory


27.09.2018r. odwiedziła nas  mama Konrada, która czytała nam znane i lubiane wiersze.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.


20.09.2018r. odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Powsinie. Podczas wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach „Spiżarnie pełne smaków”, poznawaliśmy zwyczaje różnych zwierząt hodowlanych, jeździliśmy na kucyku oraz bawiliśmy się na świeżym powietrzu.


We wrześniu  naszą grupę odwiedził patyczak Franka i szczurek Alana. Dzieci mogły bliżej poznać wygląd i zwyczaje tych zwierząt. Dziękujemy za włączanie się w życie naszej grupy i zapraszamy kolejnych gości J


Tematy kompleksowe na wrzesień:

1.W przedszkolu

2.Wakacyjne wspomnienia

3.Jesteśmy bezpieczni

4.Dbam o siebie i środowisko


Witamy serdecznie wszystkich po wakacjach!!!« powrót