Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa X

 

GALERIA GRUPY X

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

 

 

 

 

Tematy kompleksowe na grudzień:
  1. Grudniowe życzenia
  2. Kim będę jak dorosnę
  3. Święta za pasem
  4. Świąteczne tradycje

 04.11.2020r. - dzisiaj rozmawialiśmy o Rodzinie. Wprowadzając globalne czytanie, bawiliśmy się literkami i wyrazami a w zabawie tworzyliśmy swoją Rodzinkę


 Tematy Kompleksowe listopad:

1.Listopadowe wspomnienia
2.Jesienna pogoda
3.Zwierzęta domowe
4.Zimno, coraz zimniej


28.10.2020r.- poznaliśmy różne rodzaje malarstwa i stworzyliśmy własny obraz abstrakcyjny korzystając z farby i szklanych kulek. Każdy nadał tytuł swojej pracy


27.10. - utrwalaliśmy kształty poznanych literek met. Montessori i ćwiczyliśmy nasz słuch fonemowy w różnych zabawach słownych.


23.10.2020r.- Skrzaciki na podsumowanie tematyki o Darach Jesieni przygotowały pyszną sałatkę jarzynową. Wiele było przygotowań, emocji i radości. 


21.10.2020r. - na zajęciach Skrzaciki dowiedziały się dlaczego, tak bardzo potrzebna jest woda, nie tylko ludziom ale i przyrodzie? Były doświadczenia i zabawa. Na koniec wybraliśmy się na grzyby do lasu


21.10.2020r. - dzisiaj nasze Skrzaciki miały zajęcia z profilaktyki logopedycznej  i dzielnie ćwiczyli z Panią Asią 


16.10.2020r. Sowa mądra głowa – dzisiaj bawiliśmy się w liczenie sów na drzewach. Próbowaliśmy układać od najmniejszej liczby sówek na drzewku do największej liczby sówek na drzewku i odwrotnie - zachowując zasadę od lewej do prawej. Przyklejaliśmy kartoniki z sowami na kartce i łączyliśmy wg kolejności od 1-6.


 12-15.X.2020r.  Gr. X przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.  Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat osób niewidomych. Dzieci  oswajały się z ciemnością biorąc udział w  różnych zadaniach - rysowanie oczami wyobraźni, odgadywanie co jest w  worku za pomocą zmysłu dotyku, słuchu i węchu. Poznały alfabet Braille'a, historię białej laski, oglądały filmiki edukacyjne, wspólnie wykonały plakat sławnej osoby niewidomej a przy tym  wszystkim uczyły się empatii, tolerancji i otwartości wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową.


 8.10.2020r. - dzisiaj gr X korzystała z jesiennej pogody na placu naszego przedszkola a na zajęciu był Gość w postaci "Literki I i". Było wesoło i kolorowo


 Tematy na PAŹDZIERNIK:
- Dary jesieni
- Dbamy o zdrowie
- Jesienią w parku i w lesie
- Zabawy na jesienne wieczory


30.09.2020- Dzień Chłopaka to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dziękujemy Rodzicom za super prezenciki


30.09.2020r. - dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka: zabawy, niespodzianek i wrażeń  było sporo. ???? Zajęcia o polskich owocach jesienią, zgadywanki sensoryczne, przygotowanie sałatki owocowej, krawacików oraz prezenciki. A to wszystko dla naszych fajnych chłopaków ????


 29.09.2020r - dzisiaj Skrzaciki mieli Gościa "Poznali literkę A", bawili się z nią w różny sposób. Zabawy i zadań  było sporo.... ????


 28.09.2020- dzisiaj Skrzaciki rozmawiali o Darach Jesieni: warzywach, owocach i drzewach, które mają jesienne skarby. Byli w teatrze na przedstawieniu " Na straganie" a na koniec było malowanie farbami????


23.09.2020r.- Skrzaciki dzisiaj pożegnali swoją koleżankę Gienię. Wręczyli na pamiątkę książeczkę specjalnie przygotowaną. Życzymy wszystkiego dobrego Gienii w nowym kraju.


15.09.2020- dzisiaj gr. X uczyła się bezpiecznego przechodzenia przez pasy z zachowaniem zasad. 


 Grupa X rozpoczęła zabawy po długiej przerwie wakacyjnej. Wspólne zabawy to jest to czego Nam brakowało.


Tematy kompleksowe na wrzesień:

1. Wróciliśmy do przedszkola
2. Wakacje wspominamy
3. Jesteśmy bezpieczni
4. Dbamy o siebie i środowisko« powrót