Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa X

 

GALERIA GRUPY X

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

2.04.2021r. - "Na niebiesko dla autyzmu"

Tematy kompleksowe na kwiecień:

Wielkanoc

Praca rolnika

Dbamy o naszą planetę

Tajemnice książek

26.03.2021r. - zajęcia Wielkanocne zorganizowane dzięki mamie Kajtka p. Agnieszki. W trakcie zajęć ozdabialiśmy zajączka i jego pisankę. Dziękujemy :-)

25.03.2021r. - wykonanie stroików wielkanocnych

24.03.2021r. - "Pomysłowy Dobromir" zorganizowane warsztaty świecowe z Rady Rodziców

22.03.2021r. - Wszyscy ubraliśmy się na żółto i zielono aby powitać Wiosnę, zorganizowaliśmy zabawy wiosenne :-)

19.04.2021r. - "Dzień kolorowej Skarpetki" łączymy się z osobami z Zespołem Downa

17.03,2021r. - "Nasz ogródek" zajęcia przyrodnicze

16.03.2021r. - Wycieczka autokarowa do Muzeum  Świata Iluzji zorganizowana z Rady Rodziców

8.03.2021r. - Dzień Kobiet - składanie życzeń, wręczenie upominków i kwiatów dla naszych dziewczynek  od chłopców

Tematy kompleksowe na marzec:
W marcu jak w garncu
Porządki w ogrodzie
Witaj, wiosno!
Zwierzęta na wiejskim podwórku


16.02.2021r. - w tym tygodniu rozmawiamy na temat Dinozaurów. A my Skrzaciki zrobiliśmy wspólnie swoje do Dinka. 
10.02.2021r. - nasza grupa przygotowywała się do konkursu przedszkolnego 
" Roztańczone Skrzaty". Zapraszamy do oglądania występu na stronie Facebooka przedszkolnego

Drugi tydzień lutego upłynął w naszej grupie w szczególnej atmosferze - okazywania sobie życzliwości, dobroci, przyjaźni, sympatii a to za sprawą Walentynek i "Poczty Walentynkowej". Dzieci robiły sobie nawzajem kartki/laurki walentynkowe i wrzucały do specjalnej skrzynki. Wszystkie walentynki zostały dostarczone do szczęśliwych odbiorców. Dziękujemy rodzicom za osłodzenie tego dnia "serduszkowymi" lizakami.

 3.02. Milusie bałwanki i się nie roztapiają - to praca plastyczna, która przyniosła wiele radości. Dzieci tuliły do policzka swoje bałwanki a nawet nadawały im imiona.

2 lutego w grupie X gościliśmy Pana Policjanta, który przypomniał
dzieciom wszystkie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i podczas jazdy samochodem. Dzieci słuchały z zainteresoaniem i pięknie odpowiadały na pytania Policjanta. Brawo!
 

1.02.2021rMy się Zimy nie boimy i bardzo się z niej cieszymy 

Tematy kompleksowe na luty:
1. Baśnie, bajki, legendy.
2.Bale, bale w karnawale.
3. W dawnych czasach.
4. Wynalazki.
 

29.01.2021r- OLIMPIADA SENSORYCZNA super sprawa, mnóstwo zadań i wrażeń  

 27.01.2021r. - Bal, bal nad bale. Zabawa na 102. 

22.01.21r. Występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.  

19-20.01.2021r.  Robiliśmy upominki i uczyliśmy się wytrwale piosenek i wierszyka dla naszych kochanych babć i dziadków.  

18.01.2021r. W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Poznaliśmy historię powstania znanych na całym świecie opowiadań o misiu o bardzo małym rozumku. Oglądaliśmy i czytaliśmy książeczki o Kubusiu Puchatku, szukaliśmy w sali słoiczków z miodem i wykonywaliśmy różne zadania ze Stumilowego Lasu, degustowaliśmy miód- określając jego cechy i właściwości i oczywiście na koniec zajęć pokolorowaliśmy urodzinowy obrazek naszego bohatera dnia (galeria zdjęć). 

Tematy kompleksowe na styczeń:
1. Witamy Nowy Rok.
2. Co można robić zimą ?
3. Dzień Babci i Dziadka.
4. Zimowe mistrzostwa sportowe.  

16.12. Odbyły się warsztaty plastyczne "Ozdabianie choinek"- upominek świąteczny dla rodziców.  

11.12. Przedszkole odwiedził Mikołaj i przyniósł wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń.  

4.12. Mikołajki - tego dnia bawiliśmy się w różne zabawy związane z tematyką Mikołaja. Wesoło pląsaliśmy przy muzyce i piosenkach o Mikołaju. A Mikołaj Święty przyniósł nam prezenty! - zostawił pod choinką w skryci dla każdego coś miłego:)
1.12. Wspólnie ubieraliśmy długooczekiwaną choinkę przy dzwiękach piosenki "Choinka piękna jak las".


Tematy kompleksowe na grudzień:
  1. Grudniowe życzenia
  2. Kim będę jak dorosnę
  3. Święta za pasem
  4. Świąteczne tradycje  

 04.11.2020r. - dzisiaj rozmawialiśmy o Rodzinie. Wprowadzając globalne czytanie, bawiliśmy się literkami i wyrazami a w zabawie tworzyliśmy swoją Rodzinkę 

 Tematy Kompleksowe listopad:

1.Listopadowe wspomnienia
2.Jesienna pogoda
3.Zwierzęta domowe
4.Zimno, coraz zimniej
 

28.10.2020r.- poznaliśmy różne rodzaje malarstwa i stworzyliśmy własny obraz abstrakcyjny korzystając z farby i szklanych kulek. Każdy nadał tytuł swojej pracy 

27.10. - utrwalaliśmy kształty poznanych literek met. Montessori i ćwiczyliśmy nasz słuch fonemowy w różnych zabawach słownych.

23.10.2020r.- Skrzaciki na podsumowanie tematyki o Darach Jesieni przygotowały pyszną sałatkę jarzynową. Wiele było przygotowań, emocji i radości.  

21.10.2020r. - na zajęciach Skrzaciki dowiedziały się dlaczego, tak bardzo potrzebna jest woda, nie tylko ludziom ale i przyrodzie? Były doświadczenia i zabawa. Na koniec wybraliśmy się na grzyby do lasu 

21.10.2020r. - dzisiaj nasze Skrzaciki miały zajęcia z profilaktyki logopedycznej  i dzielnie ćwiczyli z Panią Asią  

16.10.2020r. Sowa mądra głowa – dzisiaj bawiliśmy się w liczenie sów na drzewach. Próbowaliśmy układać od najmniejszej liczby sówek na drzewku do największej liczby sówek na drzewku i odwrotnie - zachowując zasadę od lewej do prawej. Przyklejaliśmy kartoniki z sowami na kartce i łączyliśmy wg kolejności od 1-6. 

 12-15.X.2020r.  Gr. X przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.  Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat osób niewidomych. Dzieci  oswajały się z ciemnością biorąc udział w  różnych zadaniach - rysowanie oczami wyobraźni, odgadywanie co jest w  worku za pomocą zmysłu dotyku, słuchu i węchu. Poznały alfabet Braille'a, historię białej laski, oglądały filmiki edukacyjne, wspólnie wykonały plakat sławnej osoby niewidomej a przy tym  wszystkim uczyły się empatii, tolerancji i otwartości wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową. 

 8.10.2020r. - dzisiaj gr X korzystała z jesiennej pogody na placu naszego przedszkola a na zajęciu był Gość w postaci "Literki I i". Było wesoło i kolorowo 

 Tematy na PAŹDZIERNIK:
- Dary jesieni
- Dbamy o zdrowie
- Jesienią w parku i w lesie
- Zabawy na jesienne wieczory

30.09.2020- Dzień Chłopaka to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dziękujemy Rodzicom za super prezenciki 

30.09.2020r. - dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka: zabawy, niespodzianek i wrażeń  było sporo. !!!Zajęcia o polskich owocach jesienią, zgadywanki sensoryczne, przygotowanie sałatki owocowej, krawacików oraz prezenciki. A to wszystko dla naszych fajnych chłopaków!!! 

 29.09.2020r - dzisiaj Skrzaciki mieli Gościa "Poznali literkę A", bawili się z nią w różny sposób. Zabawy i zadań  było sporo....!!! 

 28.09.2020- dzisiaj Skrzaciki rozmawiali o Darach Jesieni: warzywach, owocach i drzewach, które mają jesienne skarby. Byli w teatrze na przedstawieniu " Na straganie" a na koniec było malowanie farbami!!! 

23.09.2020r.- Skrzaciki dzisiaj pożegnali swoją koleżankę Gienię. Wręczyli na pamiątkę książeczkę specjalnie przygotowaną. Życzymy wszystkiego dobrego Gienii w nowym kraju. 

15.09.2020- dzisiaj gr. X uczyła się bezpiecznego przechodzenia przez pasy z zachowaniem zasad.  

 Grupa X rozpoczęła zabawy po długiej przerwie wakacyjnej. Wspólne zabawy to jest to czego Nam brakowało. 

Tematy kompleksowe na wrzesień:

1. Wróciliśmy do przedszkola
2. Wakacje wspominamy
3. Jesteśmy bezpieczni
4. Dbamy o siebie i środowisko« powrót