CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa X 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tematy kompleksowe na CZERWIEC:

1. Dzień Dziecka.
2. Ile nóg ma stonoga?
3. Słoneczne lato.
4. Jedziemy na wakacje.
 

TEMATY  KOMPLEKSOWE NA MAJ:

1.Mój dom
 2.Na wiejskim podwórku
 3.Dla Mamy i Taty
 4.Idziemy do ZOO

W naszej grupie dzieci brały udział w konkursie plastycznym "OZDOBA WIELKANOCNA"
I MIEJSCE otrzymał Staś Pankiewicz
udział również wzięła Małgosia Michalak

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
 

18.04.2019r odbyło się spotkanie wielkanocne, podczas którego
dzieci wraz z zaproszonymi rodzicami ozdabiali drewnianą pisankę.
Były także zagadki wielkanocne i wspólne zabawy w kole. W przyjaznej
atmosferze czas upłynął nam bardzo szybko i twórczo. Serdecznie
dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w nasze działania i
życzymy spokojnych, radosnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych !!- zapraszamy do galerii

15.04.2019r. - gościliśmy mamę Alksandra - panią Beatę, która przeczytała dzieciom ciekawe książeczki z biblioteczki domowej oraz zostaliśmy poczęstowani słodkościami. Dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas.


12.04.2019r. - dzisiaj odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola Amelia Macuba , która zaprezentowała swój instrument muzyczny „Kontrabast” na którym uczy się grać w Szkole Muzycznej w Warszawie. Amelia zagrała dla nas utwory z muzyki poważnej, ale również z muzyki bajkowej i filmowej. Odgadywaliśmy również zagadki muzyczne; „Wlazł kotek…”, „Panie Janie…” i inne. Byliśmy pod wrażeniem, że tak można pięknie grać w tak młodym wieku. Dziękujemy i życzymy Anielce  wielu sukcesów w dalszej nauce i wielu koncertów.


11.04.19r. gościliśmy w naszej grupie tatę Eugenii, Pana Aleksandra, który przeczytał naszym małym przedszkolakom książeczkę "Tupcio Chrupcio". Wszystkim dzieciom bardzo się podobały przygody głównego bohatera także zapraszamy ponownie.


W środę, 3 kwietnia grupa X wybrały się do centrum edukacji i zabawy – KLOCKOWNIA. Podczas wycieczki rozwijaliśmy motorykę dużą i małą, kreatywność, pomysłowość a także współpracę. Niezwykłą frajdą okazała się dla nas ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu dużych klocków. Dwie godziny w sali zabaw, w której znajdowały się strefy do budowania różnorodnymi klockami a także inne zabawki minęły nam bardzo szybko. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola bogatsi o nowe doświadczenia.- galeria

29 marca byliśmy w Teatrze Rampa na spektaklu "Calineczka". Wycieczka się udała, dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i szczęśliwe.

27.03 na naszych zajęciach środowych tańczyliśmy taniec wiosny do muzyki A. Vivaldiego "Wiosna". Na  początku dzieci były małymi nasionkami, które dzięki czarom Pani Wiosny przeobraziły się w piękne kolorowe kwiaty. 

26.03 gościliśmy mamę Eleny - panią Monikę, która przeczytała dzieciom dwie ciekawe książeczki z biblioteczki domowej Elenki. Dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas.

22.03.2019r. czytała nam mama Hani pani Marta. Dziękujemy Pani Marcie za wizytę i słodki poczęstunek. Zapraszamy ponownie.

21.03.2019r. - odbyło się spotkanie z innowacji pedagogicznej „Mama, Tata i Ja- zabawy z rodzicami” zajęcia niezorganizowane polegające na wspólnej i swobodnej zabawie dziecka z rodzicami. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami wykonali wyklejankę "Kolorowe skarpetki", które nawiązywały do obchodzonego dnia w naszym przedszkolu "Dzień kolorowej skarpetki"- zapraszamy do galerii

15.03.2019r. - dzisiaj tworzyliśmy "Przedszkolną Orkiestrę" graliśmy na wyobrażonych instrumentach podczas zabawy muzycznej przy piosence Jestem Muzykantem Konszabelantem", a potem wykonaliśmy swoją grzechotkę na której graliśmy. Zabawy i emocji nie było końca. - zapraszamy do galerii

Szanowni Rodzice !!
Serdecznie zapraszamy 21 marca ( czwartek ) na kolejne spotkanie z cyklu"Mama, Tata i Ja!" Wspólne i swobodne zabawy rodzica ze swoim dzieckiem zaczynamy od godziny 16.00 do 16.30.
Wychowawczynie

13 marca na naszych zajęciach „Z muzyką przez cały rok” śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie a jako akompaniament do niej  wykorzystaliśmy kolorowe „Bum Bum Rurki”. Nowy instrument wyzwolił w dzieciach różne formy ekspresji ruchowej próbowały odtwarzać pokazywany ruch w rytm muzyki, kręcić rurką jak wiatraczkiem, starały się przełożyć kolorową rurkę za plecami tak, aby nie spadła a także patrzyły przez nią jak przez lunetę. Dzieci grały Bum Bum Rurkami różnymi sposobami tworząc nowe dźwięki zabawa bardzo im się podobała i na pewno niedługo znowu ja powtórzymy.- zapraszamy do galerii

12.03.2019 - dziś mieliśmy zabawy badawcze z różną folią. Określaliśmy jej właściwośći,do czego służy i co można z nią robić, jakie dźwięki wydaje.- zapraszamy do galerii

12.03.2019 czytała nam mama Zuzi - pani Eliza. Dziękujemy bardzo Pani Elizie za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.11.03.2019r. gościliśmy panią Anetę - mamę Franusia, która przeczytała dzieciom ulubioną książeczkę syna. Bajeczki nam również się bardzo podobały. Dziękujemy Pani Anecie za miłe spotkanie i do zobaczenia.


 04.03.2019 - dziś odwiedziła nas mama Władzia i przeczytała nam bajeczkę w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Bardzo dziękujemy za wizytę Pani Agacie i zapraszamy wszystkich Rodziców, aby również nas odwiedzili.

Wyspy Leonarda 
26 lutego pojechaliśmy na ciekawą wycieczkę połączoną z warsztatami edukacyjnymi i zabawą na sali zabaw. Dzieci wcieliły się w role zespołu reanimacyjnego i każdy miał okazję poćwiczyć na fantomie resuscytację oraz wykonać inne czynności ratownicze. Wszystkie dzieci na koniec zajęć otrzymały pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.


25.02.2019 r. gościliśmy w naszej grupie panią stomatolog wraz z panią asystentką - babcią Małgosi M. Panie przedstawiły dzieciom sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak należy dbać o zęby i prawidłowo je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę.

 
Tematy kompleksowe na MARZEC:
1.    Rysujemy i malujemy
2.    Śpiewamy i gramy
3.    Wiosna, wiosna już
4.    Robimy wiosenne porządkiINFORMACJA  DLA  RODZICÓW

W związku z zaplanowaną wycieczką , 
która odbędzie się 26 lutego (wtorek) do Kobyłki
do sali zabaw Wyspy Leonarda
prosimy o przyprowadzenie dzieci na 8.30 – śniadanie,
ponieważ wyjazd mamy o 9.30
powrót około 12.30 na obiad
Bardzo prosimy o nie spóźnianie się  w tym dniu.

                                        
          Wychowawczynie
 

18.02.2019. Tego dnia rozmawialiśmy na temat wody jej właściwościach i wykorzystaniu. Bawiliśmy się w małych badaczy – sprawdzaliśmy „co pływa, a co tonie…” posłużyły nam do tego przedmioty wykonane z różnych tworzyw, ciężaru i kształtu. Wspólnie omówiliśmy nasze obserwacje. Na koniec wykorzystaliśmy wodę do pracy plastycznej wykonanej techniką „mokre w mokrym”. Dzieci samodzielnie rozprowadzały wodę po kartce papieru a następnie malowały farbami obserwując jak różne kolory łączą się ze sobą i tworzą nową barwę.


14.02.2019r. - Dzień Bezpiecznego Internetu – poznaliśmy sprzęty komputerowe, rozmawialiśmy o internecie – „Co to takiego?”, Czy gramy w gry i lubimy grać na komputerze?, tworzyliśmy sieć internetową, bawiliśmy się w konstruktorów komputerowych


13.02.2019r. – Brudne i czyste rączki – na zajęciach rozmawialiśmy o higienie i czystości, ale również czym możemy się pobrudzić. Przy okazji tematu poznaliśmy figury geometryczne, przeliczaliśmy do 4, malowaliśmy farbami paluszkami i całymi rączkami –była super zabawa.


Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 14.02.2019 r o godz. 16:30 w sali grupy 10.


TEMATY KOMPLEKSOWE-LUTY
 
1) Śmiech to zdrowie
2) Eksperymentujemy
3) Idziemy na sanki
4) Poznajemy różne zawody


25 stycznia odwiedziła nas uczennica kl. IV - Zuzanna Z. i przeczytała naszym dzieciom ciekawe książeczki. Dziękujemy.


Dnia 23 stycznia odbył się karnawałowy bal przebierańców dla wszystkich przedszkolaków. Były tańce, korowody, pokazy sztuczek szalonego magika. 


21 styczeń 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu kochanych dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały na scenie występ artystyczny (piosenki, wiersze i tańce) następnie zaprosiły do sali na słodki poczęstunek. Wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom prezenty, które wykonały z pomocom pań w przedszkolu. Bardzo dziękujemy wspaniałym gościom za liczne przybycie a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości. 


11.01.2019r.  "Mała historia muzyki pop" - w karnawale odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyki rozrywkowej. Dzieci mogły usłyszeć znane piosenki z dziejów muzyki rozrywkowej jak i współczesne przeboje muzyki popularnej.


10.01.2019r. – „My się zimy nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy, niech pamiątkę ma! Nasza zima zła!”-bawiliśmy się na śniegu, lepiliśmy bałwanki, zjeżdżaliśmy na jabłuszkach a także jeździliśmy na sankach.  


07.01.2019r. byliśmy w Teatrze Syrena w Warszawie na spektaklu "Królowa Śniegu" - jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena. Nasza grupa po raz pierwszy odwiedziła teatr. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka do teatru i chętnie pojadą na kolejną. 


21.12.18r. odbyło się spotkanie z Mikołajem – zabawy z gościem w przedszkolu, rozdanie prezentów, zrobienie zdjęć pamiątkowych.


Tematy kompleksowe na styczeń:
Poznajemy bajki.
Karnawał, karnawał.    
Moja Babcia i Dziadek.
Leśne zwierzęta i ich domy.

Nasze choineczki - zapraszamy do obejrzenia zdjęć

10.12.2018r.- dzisiaj rozpoczęliśmy tematykę "Teatr w przedszkolu". Każdy z nas dowiedział się co to jest teatr, scena, kurtyna, aktor, a także poznaliśmy różne rodzaje laleczek: pacynki, kukiełki i marionetki. Usłyszeliśmy dzwonek, który zapowiada ciszę przed rozpoczęciem przedstawienia. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się w teatrze i kiedy należy bić brawa dla aktorów - zapraszamy dfo galerii

Kto zagląda w okno,
Kto latarką świeci,
Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci ?
To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty,
To Mikołaj to Mikołaj niesie nam prezenty !

Dzieci z grupy X szóstego grudnia od samego rana wyglądały zniecierpliwością św. Mikołaja. Szukały go po przedszkolu, zerkały pod choinkę czy są już pod nią upragnione prezenty. I w końcu stało się… Mikołaj w najmniej oczekiwanym momencie zostawił pod naszym drzewkiem mikołajkowe upominki dla każdego malucha. Radości było, co nie miara. Mikołaj zostawił również list, który odczytała Pani a dzieci w skupieniu wysłuchały tego, co Mikołaj do nich napisał. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy skocznych piosenkach o św. Mikołaju, grały na instrumentach do piosenek, kolorowały i wycinały nożyczkami kontur postaci Mikołaja, bawiły się w zabawy ruchowe - „Wyścig reniferów", „Sanki Mikołaja" i wiele innych. Dziękujemy Ci św. Mikołaju, że o nas nie zapomniałeś! - zapraszamy do galerii


5.12.2018r. - dzisiaj był "Kolorowy i Piernikowy Dzień". Wszyscy mieliśmy kolorowe czepki, umyliśmy rączki i tak przygotowani zaczęliśmy rozmawiać o piernikach, które piecze się na święta bożego narodzenia. Dowiedzieliśmy się jakie produkty są potrzebne aby je zrobić, poznaliśmy zapach przyprawy korzennej, ugniataliśmy ciasto, wykrawaliśmy foremkami różne kształty pierników. A już niedługo będziemy je ozdabiać tak jak będziemy chcieli aby były piękne i smaczne na nadchodzące święta


4.12.2018r. - w oczekiwaniu na Mikołaja rozmawialiśmy gdzie mieszka, kto mu pomaga, jak jest ubrany i co robi Święty Mikołaj. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy również dla Mikołaja zakładając czapkę mikołajową. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną "Mikołaj" - wyklejaliśmy plasteliną i watą - zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na grudzień:
1.Czekamy na Mikołaja
2.Teatrzyk przedszkolaka
3.Zwierzęta zimą
4.Wesoła choinka

26 listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia. Wszyscy razem ze swoimi Misiami przyniesionymi z domu bawiliśmy się wesoło, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki oraz próbowaliśmy miodku, który miś najbardziej lubi podbierać pszczółką - zapraszamy do galerii


20.11.2018r.- dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka, rozmawialiśmy o bardzo ważnych dla nas sprawach, które dotyczą dzieci. Śpiewaliśmy i bawiliśmy się chustą animacyjną przy piosence "Wszystkie dzieci nasze są", układaliśmy ilustracje różnych dzieci z innych krajów, a także malowaliśmy farbą niebieską-jest to nasz kolor przewodni w tym dniu i wykonaliśmy plakat pt:" Prawa Dziecka"


19.XI. gościliśmy w grupie mamę Kajetana, która przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę. Maluszki z zainteresowaniem oglądały ilustracje i starały się odpowiadać na pytania dotyczące opowiadania. Dziękujemy p. Agnieszce za wizytę i zapraszamy ponownie.


16.11.2018r. - dziś odwiedziła nas mama Mai i przeczytała nam bajeczkę o pingwinku w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Bardzo dziękujemy za wizytę Pani Monice i zapraszamy wszystkich Rodziców aby również nas odwiedzili. 


9.11.2018r.- apel z okazji uczczenia "Dzień Niepodległości" 


„Cała Polska czyta dzieciom” i my również !
Drodzy Rodzice, zapraszamy do naszej sali codziennie w godzinach 15.10-15.30 aby w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytać swoim pociechom i innym dzieciom w grupie bajki, opowiadania czy wiersze. Czekamy na Was z niecierpliwością …:) 


W grupie X ruszył cykl comiesięcznych spotkań „Mama, Tata i Ja” – zajęcia niezorganizowane polegające na wspólnej i swobodnej zabawie dziecka z rodzicami. W miniony piątek nasze maluszki cały dzień czekały z utęsknieniem na wizytę swoich rodziców, aby wraz z nimi pobawić się przedszkolnymi zabawkami . Niewątpliwie było to dla nich ważne i emocjo


« powrót