CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa X

INFORMACJA  DLA  RODZICÓW

W związku z zaplanowaną wycieczką , 
która odbędzie się 26 lutego (wtorek) do Kobyłki
do sali zabaw Wyspy Leonarda
prosimy o przyprowadzenie dzieci na 8.30 – śniadanie,
ponieważ wyjazd mamy o 9.30
powrót około 12.30 na obiad
Bardzo prosimy o nie spóźnianie się  w tym dniu.

                                                  Wychowawczynie

18.02.2019. Tego dnia rozmawialiśmy na temat wody jej właściwościach i wykorzystaniu. Bawiliśmy się w małych badaczy – sprawdzaliśmy „co pływa, a co tonie…” posłużyły nam do tego przedmioty wykonane z różnych tworzyw, ciężaru i kształtu. Wspólnie omówiliśmy nasze obserwacje. Na koniec wykorzystaliśmy wodę do pracy plastycznej wykonanej techniką „mokre w mokrym”. Dzieci samodzielnie rozprowadzały wodę po kartce papieru a następnie malowały farbami obserwując jak różne kolory łączą się ze sobą i tworzą nową barwę.

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 14.02.2019 r o godz. 16:30 w sali grupy 10.TEMATY KOMPLEKSOWE-LUTY
 
1) Śmiech to zdrowie
2) Eksperymentujemy
3) Idziemy na sanki
4) Poznajemy różne zawody


25 stycznia odwiedziła nas uczennica kl. IV - Zuzanna Z. i przeczytała naszym dzieciom ciekawe książeczki. Dziękujemy.


Dnia 23 stycznia odbył się karnawałowy bal przebierańców dla wszystkich przedszkolaków. Były tańce, korowody, pokazy sztuczek szalonego magika. 


21 styczeń 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu kochanych dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały na scenie występ artystyczny (piosenki, wiersze i tańce) następnie zaprosiły do sali na słodki poczęstunek. Wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom prezenty, które wykonały z pomocom pań w przedszkolu. Bardzo dziękujemy wspaniałym gościom za liczne przybycie a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości. 


11.01.2019r.  "Mała historia muzyki pop" - w karnawale odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyki rozrywkowej. Dzieci mogły usłyszeć znane piosenki z dziejów muzyki rozrywkowej jak i współczesne przeboje muzyki popularnej.


10.01.2019r. – „My się zimy nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy, niech pamiątkę ma! Nasza zima zła!”-bawiliśmy się na śniegu, lepiliśmy bałwanki, zjeżdżaliśmy na jabłuszkach a także jeździliśmy na sankach.  


07.01.2019r. byliśmy w Teatrze Syrena w Warszawie na spektaklu "Królowa Śniegu" - jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena. Nasza grupa po raz pierwszy odwiedziła teatr. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka do teatru i chętnie pojadą na kolejną. 


21.12.18r. odbyło się spotkanie z Mikołajem – zabawy z gościem w przedszkolu, rozdanie prezentów, zrobienie zdjęć pamiątkowych.


Tematy kompleksowe na styczeń:
Poznajemy bajki.
Karnawał, karnawał.    
Moja Babcia i Dziadek.
Leśne zwierzęta i ich domy.

Nasze choineczki - zapraszamy do obejrzenia zdjęć

10.12.2018r.- dzisiaj rozpoczęliśmy tematykę "Teatr w przedszkolu". Każdy z nas dowiedział się co to jest teatr, scena, kurtyna, aktor, a także poznaliśmy różne rodzaje laleczek: pacynki, kukiełki i marionetki. Usłyszeliśmy dzwonek, który zapowiada ciszę przed rozpoczęciem przedstawienia. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się w teatrze i kiedy należy bić brawa dla aktorów - zapraszamy dfo galerii

Kto zagląda w okno,
Kto latarką świeci,
Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci ?
To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty,
To Mikołaj to Mikołaj niesie nam prezenty !

Dzieci z grupy X szóstego grudnia od samego rana wyglądały zniecierpliwością św. Mikołaja. Szukały go po przedszkolu, zerkały pod choinkę czy są już pod nią upragnione prezenty. I w końcu stało się… Mikołaj w najmniej oczekiwanym momencie zostawił pod naszym drzewkiem mikołajkowe upominki dla każdego malucha. Radości było, co nie miara. Mikołaj zostawił również list, który odczytała Pani a dzieci w skupieniu wysłuchały tego, co Mikołaj do nich napisał. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy skocznych piosenkach o św. Mikołaju, grały na instrumentach do piosenek, kolorowały i wycinały nożyczkami kontur postaci Mikołaja, bawiły się w zabawy ruchowe - „Wyścig reniferów", „Sanki Mikołaja" i wiele innych. Dziękujemy Ci św. Mikołaju, że o nas nie zapomniałeś! - zapraszamy do galerii


5.12.2018r. - dzisiaj był "Kolorowy i Piernikowy Dzień". Wszyscy mieliśmy kolorowe czepki, umyliśmy rączki i tak przygotowani zaczęliśmy rozmawiać o piernikach, które piecze się na święta bożego narodzenia. Dowiedzieliśmy się jakie produkty są potrzebne aby je zrobić, poznaliśmy zapach przyprawy korzennej, ugniataliśmy ciasto, wykrawaliśmy foremkami różne kształty pierników. A już niedługo będziemy je ozdabiać tak jak będziemy chcieli aby były piękne i smaczne na nadchodzące święta


4.12.2018r. - w oczekiwaniu na Mikołaja rozmawialiśmy gdzie mieszka, kto mu pomaga, jak jest ubrany i co robi Święty Mikołaj. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy również dla Mikołaja zakładając czapkę mikołajową. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną "Mikołaj" - wyklejaliśmy plasteliną i watą - zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na grudzień:
1.Czekamy na Mikołaja
2.Teatrzyk przedszkolaka
3.Zwierzęta zimą
4.Wesoła choinka

26 listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia. Wszyscy razem ze swoimi Misiami przyniesionymi z domu bawiliśmy się wesoło, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki oraz próbowaliśmy miodku, który miś najbardziej lubi podbierać pszczółką - zapraszamy do galerii


20.11.2018r.- dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka, rozmawialiśmy o bardzo ważnych dla nas sprawach, które dotyczą dzieci. Śpiewaliśmy i bawiliśmy się chustą animacyjną przy piosence "Wszystkie dzieci nasze są", układaliśmy ilustracje różnych dzieci z innych krajów, a także malowaliśmy farbą niebieską-jest to nasz kolor przewodni w tym dniu i wykonaliśmy plakat pt:" Prawa Dziecka"


19.XI. gościliśmy w grupie mamę Kajetana, która przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę. Maluszki z zainteresowaniem oglądały ilustracje i starały się odpowiadać na pytania dotyczące opowiadania. Dziękujemy p. Agnieszce za wizytę i zapraszamy ponownie.


16.11.2018r. - dziś odwiedziła nas mama Mai i przeczytała nam bajeczkę o pingwinku w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Bardzo dziękujemy za wizytę Pani Monice i zapraszamy wszystkich Rodziców aby również nas odwiedzili. 


9.11.2018r.- apel z okazji uczczenia "Dzień Niepodległości" 


„Cała Polska czyta dzieciom” i my również !
Drodzy Rodzice, zapraszamy do naszej sali codziennie w godzinach 15.10-15.30 aby w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytać swoim pociechom i innym dzieciom w grupie bajki, opowiadania czy wiersze. Czekamy na Was z niecierpliwością …:) 


W grupie X ruszył cykl comiesięcznych spotkań „Mama, Tata i Ja” – zajęcia niezorganizowane polegające na wspólnej i swobodnej zabawie dziecka z rodzicami. W miniony piątek nasze maluszki cały dzień czekały z utęsknieniem na wizytę swoich rodziców, aby wraz z nimi pobawić się przedszkolnymi zabawkami . Niewątpliwie było to dla nich ważne i emocjonujące spotkanie. Kolejne zajęcia w listopadzie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy !!!
Dzieci i Wychowawczynie 

Tematy kompleksowe na listopad:

1.    Pogoda kapryśna jest
2.    My jesteśmy konstruktorzy
3.    Zwierzęta - nasi przyjaciele
4.    Dzień Pluszowego Misia

25.10.2018r. - bawimy się swobodnie i uczymy się przez takie zabawy razem współpracować i dzielić zabawkami

23.10.2018r. - uczymy się dbać o nasze książeczki, rozmawialiśmy jak należy je oglądać i czego nie możemy robić

WIZYTA PANI FARMACEUTKI 
Dnia 18.10.2018 r. w ramach zajęć „Rodzic w roli eksperta” gościliśmy w naszej grupie farmaceutkę, panią Beatę, mamę Aleksandra.  Pani Beata przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów. Pani farmaceutka wytłumaczyła naszym maluszkom, czym są tabletki i jakie są ich rodzaje, co to są kapsułki, maści, syropy, krople i zastrzyki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Mama Alka przestrzegała wszystkie dzieci, że pod żadnym pozorem nie wolno brać lekarstw, które są w domu. Należy je przyjmować tylko, jeśli jest się chorym, w obecności rodziców i w dawkach przygotowanych przez dorosłych. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od pani Beaty prezenty. Bardzo dziękujemy mamie Aleksandra za wizytę i poświęcony nam czas. 


Szanowni Rodzice

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w akcji „Rodzic w roli eksperta”. 
Chętne osoby zapraszamy do naszej sali (we wcześniej umówionym terminie), aby podzielić się z dziećmi swoją pasją, zainteresowaniami, zapoznać z wykonywanym zawodem bądź opowiedzieć o regionie polski, z którego pochodzicie. Dzięki takim spotkaniom nasze dzieci mogą zdobyć wiadomości związane z omawianym tematem, utrwalić swoją wiedzę oraz rozbudzać nowe zainteresowania. Dodatkowo wizyta w przedszkolu mamy, taty lub innych najbliższych członków rodziny (siostry, brata, 
babci, dziadka) sprzyja wzmocnieniu pewności siebie, poczuciu własnej wartości, dziecko czuje się wyjątkowe, że jego rodzic 
może wystąpić przed grupą przedszkolną.
Zachęcamy Państwa do angażowania się w życie naszej grupy i serdecznie zapraszamy :)                                                                                                                                                                                           

 „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” – dnia 15.10.18r.  grupa X włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski . Odbyły się zajęcia dotyczące tematyki osób niewidomych i słabowidzących.

5.10.2018 r.  odbył się koncert w auli przedszkola "Dotyk Afryki". 
22.10.2018r. - dzisiaj poznaliśmy zasady przejścia przez pasy podczas zabawy przy piosence "Samochody" oraz wykonaliśmy pracę plastyczną sygnalizator świetlny : Światło czerwone-STÓJ, Światło zielone - IDŹ.

10.10.2018r. - nasza Pani Jesień praca grupowa

W minionych dniach w naszej grupie dominowała tematyka jesienna. Dzieci poznały dary jesieni, barwy jesieni, wykonały piękne prace plastyczne. Przyniesione dary posłużyły nam do różnych zabaw matematycznych i nie tylko... 
Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy

3.09.2018 R. - rozpoczęliśmy zajęcia "Z MUZYKĄ PRZEZ CAŁY ROK" potańczyliśmy, pośpiewaliśmy było wesoło i kolorowo.

Dnia 1 października w naszej grupie było bardzo uroczyście i słodko. Obchodziliśmy dwa święta a mianowicie: Dzień Chłopaka -  z tej okazji Kajetan przyniósł dla wszystkich dzieci lizaki. Bardzo dziękujemy za taką miłą niespodziankę. Drugą okazją do świętowania były urodzinki Danieli, która poczęstowała dzieci pysznymi cukierkami. Wszyscy zaśpiewaliśmy naszej kochanej jubilatce "sto lat" oraz uczyliśmy się składać życzenia urodzinowe.

"Kolczasty jeż" - podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały zwyczaje i specyficzny wygląd leśnego zwierzątka jakim jest jeż. Następnie wykonały własnego małego jeżyka z masy porcelanowej i pestek słonecznika rozwijając przy tym zdolności manualne oraz kreatywność.

Tematy kompleksowe na pażdziernik:

1.    Moja rodzina – mama i tata
2.    Światła znamy - czerwone i zielone
3.    Jesień kolorowa
4.    Bawimy się zabawkami

20.09.2018r. - obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka" wszyscy razem bawiliśmy się wesoło przy piosence "Jestem sobie przedszkolaczek"  były zabawy i słodkości a na koniec otrzymały dzieci Medal z okazji tego święta.

13.09.2018r. - pogoda nam dopisuje to korzystamy i bawimy się na placu zabaw i siłowni.

Tematy na wrzesień:

1. Poznajemy nasze przedszkole.
2. Bawimy się wszyscy razem.
3. Jestem już przedszkolakiem.
4. Przyszła Pani Jesień.


« powrót