Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa VII

GALERIA GRUPY VII

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 

 Tematy kompleksowe na styczeń:

1. Jak płynie czas?
2. Sport to zdrowie.
3. Młodsi i starsi- etapy życia człowieka.
4. Dbam o zdrowie.


 Choinka z żelu do golenia, kleju, zielonej farby. Jej wykonanie sprawiło dzieciom wiele radości, a także dostarczyło nowych wrażeń dotykowych i węchowych


Ach to był dzień w gr. VII !!

" Bo Mikołaj, bo Mikołaj przyniòsł nam prezenty.. .. -  radości tyle, ile tylko się zmieści w dziecięcych, małych serduszkach!DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy mamie Gabrysia za kreatywne spędzenie środowego popołudnia podczas wykonywania świątecznych kartek.


Dzięki pomocy Rodziców we wtorek siódmego grudnia dzieci miały możliwość udekorować choineczkę, która teraz jest ozdobą w naszej sali.


Dzieci miniony tydzień rozpoczęły zabawami andrzejkowymi. Wśród nich znalazły się ,,Magiczna szkatułka", ,,Kim będę w przyszłości?" czy ,,Wyrzuć marzenie". Kolejne dni to zabawy muzyczno- ruchowe i zadania matematyczno- rytmiczne z wykorzystaniem śnieżynek i kół. Na zakończenie tygodnia dzieci otrzymały e- maila z wiadomością od niezwykłego nadawcy. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejną wiadomość :)


TEMATY KOMPLEKSOWE NA GRUDZIEŃ
1. Nadchodzi zima.
2. Coraz zimniej.
3. Świąteczne przygotowania
4. Wesołych Świąt.


Dzień Pluszowego Misia w grupie VII 


W minionym tygodniu dzieci z grupy VII poszerzały wiedzę na temat zwierząt domowych. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, muzykowały, klasyfikowały, liczyły, tworzyły pracę plastyczne. 

Dzięki uprzejmości taty Leosia, który odwiedził naszą grupę w ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta", mogły spotkać się,  uroczą suczką rasy Shih Tzu. 
Było wiele radości, a dzieci zdobyły wiele cennych informacji o ulubionych zabawach i zachowaniach Lacy,  poznały sposoby  właściwej opieki i pielęgnacji.
Najważniejsze jest jednak to, że rozbudziły w sobie empatię  i odpowiedzialność za posiadane w domu zwierzątko.
Bardzo dziękujemy  za wizytę, cenne informacje i poświęcony czas.

Tematy kompleksowe na Listopad:

1.Nasza mała ojczyzna.
2.Mój dom- Polska.
3.Moje hobby.
4.Ulubione zajęcia.


 W minionym tygodniu dzieci z grupy VII uczyły się rozpoznawać uczucia radości i smutku; uczestniczyły w zabawach z elementami kodowania, rozwijając swoje myślenie matematyczne; zdobywały  wiedzę na temat cech i przeznaczenia  różnych przedmiotów, organizując "przyjęcia gości"; usprawniały małą motorykę w trakcie zabaw a także tworząc prace plastyczne m.in "Pociąg do krainy zabawy", "Mały Miś o wielkim sercu";" Owocowe puzzle". Było wiele radości i zabawy!


 Wykonaniem przytulnego gniazda dla bociana Teodora przystąpiliśmy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Wyzwania Teodora" 

Bocian Teodor to przyjaciel dzieci. Jest wyjątkowy gdyż wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci. Pamięta także o potrzebach i uczuciach innych. To wyjątkowy bocian, który  postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać swą wiedzę najmłodszym. Chce także pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizuje i zachęca do zdobywania nowych umiejętności.


"Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe, czyli, jak zdobywaliśmy odznakę Bociana Teodora " Kuchcikowy Mistrz "


Przygotowywania i obchody Dnia Białej Laski w grupie VII


Dziękujemy Rodzicom za pomoc w stworzeniu jesiennego kącika przyrod


W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedziła babcia Antosi. Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.


Eksperymenty  fajna sprawa, a dla dzieci z gr VII, była to też niesamowita zabawa. Dziękujemy mamie Helenki za profesjonalizm, humor i poświęcony czas!


Dziecięca matematyka.


Bezpieczeństwo i ważne zasady zachowania.


Dzień chłopaka.


Drzewa  w kolorach jesieni.


 TEMATY KOMPLEKSOWE NA PAŹDZIERNIK:

1.    Z Panią Jesień przez świat
2.    Przyroda jesienią
3.    Pani Jesień z koszykiem darów z sadu
4.    Z Panią Jesień w ogrodzie


Tematy kompleksowe na miesiąc wrzesień.

1. Jesteśmy w przedszkolu
2. Nasze przedszkole
3. Jesteśmy bezpieczni.
4. Pomagamy sobie wzajemnie.« powrót