Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa VII

GALERIA GRUPY VII

 

 Hello:  https://www.youtube.com/watch?v=8bd-7vOjOMc&feature=youtu.be

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.

 

 Spotkanie Dzieci, Rodziców i  Pracowników  grupy VII w dniu 18.06.2020r.,wieńczące zabawę i naukę w roku szkolnym 2019/20.

Hura!
Tak długo wyczekiwane przez Wszystkich chwile ponownego zobaczenia się, wczoraj wreszcie miały swój szczęśliwy finał!
Popołudniem spotkaliśmy się w amfiteatrze przedszkola, a wydarzeniu temu towarzyszyły niezwykłe emocje szczęścia malującego się na twarzach wszystkich i wzruszenia. Frekwencja była, zważywszy na okoliczności, naprawdę imponująca. Nawzajem dziękowaliśmy Sobie za ten wspólny rok pracy, który był rokiem adaptacji Dzieci i Rodziców do warunków Przedszkola, a nas pracowników grupy utwierdził tylko w przekonaniu, że mamy szczęście pracować z „Fantastyczną Drużyną”.
 Drodzy Rodzice jesteśmy bardzo  wdzięczne za każdą  pogodną chwilę, za każdy uśmiech,.za ogromne
 wsparcie , zwłaszcza w trakcie edukacji zdalnej, za Waszą  wysoką kulturę osobistą i za to, że wspólnie udało nam się tworzyć dla Dzieci miejsce fascynującej przygody.
 Dzieci lubią mieć świadomość, że swoją pracą zasłużyły na gratulacje i  awans do następnej grupy przedszkolnej. Dlatego też nie mogło zabraknąć dyplomów, podziękowań, gratulacji i niespodzianek, które czekały na dzieci.
Miło było słyszeć Wasz śmiech, którym wypełnił się plac zabaw, słuchać Waszych niesamowitych opowieści i wymieniać refleksje z Waszymi Rodzicami.
 Życzymy Wam wesołych , bezpiecznych wakacji, a we wrześniu  radosnego spotkania w Naszej Sali !


 Tematy kompleksowe na czerwiec:

1. Wszystkie dzieci nasze są.
2. Zwierzęta wśród nas.
3. Najcieplejsza pora roku-lato.
4. Czas relaksu- wakacje.


04.05.2020 W naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji powstał filmik z udziałem dzieci i nauczycieli naszego ,,Skrzata”. Zapraszamy do zakładki ,,Czas dla rodziny” i na Facebooka, gdzie można go obejrzeć.


Natalka z gr.VII nadesłała piękne prace i gorące pozdrowienia.Serdecznie dziękujemy!


Tematy kompleksowe na maj:
1. Polska jest moim domem.
2.W krainie muzyki.
3.Wrażenia i uczucia.
4.Dla mojej mamy i taty.


 Tematy kompleksowe KWIECIEŃ:

1.Wielkanoc.
2.Praca rolnika.
3.Dbamy o naszą planetę.
4.Tajemnice książek.


02.04.2020 w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Autyzmu „Zaświeć się na niebiesko”.


07.04.2020 Obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Dziękujemy Lili,która wykonała przepiękną laurkę dla pracowników służby zdrowia!


22.04.2020 Świętowaliśmy Dzień Ziemi. Dziękujemy Natalce, Lili, Helence i Leosiowi za wykonanie pięknych prac i przesłanie ich zdjęć.


Nasze uśmiechnięte i pracowite 3 latki z grupy VII - przesyłają Wszystkim serdeczne pozdrowienia i prezentują Swoje aktywności????Jesteście SUPER! Dziękujemy Waszym Rodzicom, że Was tak wspaniale wspierają.


 W poczcie, którą od Państwa otrzymujemy i za którą serdecznie dziękujemy, przesyłacie pozdrowienia i wyrazy tęsknoty Dzieci  za przedszkolem oraz Koleżankami i Kolegami z grupy. To zrozumiałe, bo sytuacja jest bardzo trudna i na dodatek wydłuża się, a Dzieci zdążyły już ze sobą bardzo zżyć się. W przedszkolu miały swój rytm dnia, zajęcia i wesołe, aktywne zabawy, swoje ulubione zabawki i miejsca.

Jesteśmy dobrej myśli, że niedługo powrócimy Wszyscy do Naszego Przedszkola.
Tymczasem nagrałyśmy dla Dzieci i dla Was Szanowni Państwo wesołe filmiki wspomnieniowe, wykorzystując dostępne nam zdjęcia, a także niektóre z tych, które do nas nadsyłacie w swojej poczcie. Mamy nadzieję, że sprawią Wam one przyjemność i choć trochę zniwelują tęsknotę za sobą nawzajem.
Prosimy w dalszym ciągu o przesyłanie do Nas zdjęć z aktywności Dzieci w Waszych domach. Bardzo cieplutko pozdrawiamy i bardzo tęsknimy.
Linki do filmików!


https://wetransfer.com/downloads/d0a053851bbe5fa0c973c483c188c68320200417110907/28e920?fbclid=IwAR3MAKo_QW2ZSSOgTNEGCfnbIrQI7JXjUjM5zcMV6_ZRYec-YoNHMMfQUSs

https://wetransfer.com/downloads/78925f5d1814b4673e8cc32f73e8c42b20200417105408/e172c4?fbclid=IwAR0Jigie8Yn_hMkEnfGU17Ryn_5ocAnByV6oiv5Vyurpr4Iecf-qS5Tsoc


Świąteczne prace plastyczne,  życzenia,  pozdrowienia od Naszych Kochanych Dzieci z grupy.VII. Wszystkie sprawiły nam wiele radości. Serdecznie dziękujemy i cieplutko pozdrawiamy. 


 Dawid i Lila z grupy VII  , jak widać wcale się nie nudzą i pięknie ròżne zadania wykonują. Pozdrawiamy  ze SKRZATA wiosennie,  radośnie,  wesoło czas spędzajcie, a jak coś fajnego zrobicie  to zdjęcia nadsyłajcie!


Nasze dzielne przedszkolaki z grupy VII nie pròżnują: kluski lepią, zgrabnie ćwiczą,  prace grafomotoryczne wykonują. Starają się,  by wyszło wszystko fajnie,  teraz właśnie dowiadują się,  co to"nauczanie zdalne". Dziękujemy Mamom: Patryczka, Natalci i Małgosi za nadesłane zdjęcia ich prac.

Pozdrawiamy cieplutko!


"Dzień Kobiet w grupie VII" - Na..na..na..8 marca to jest święto,  w ktòrym z buzią  uśmiechniętą, składamy Wszystkim Dziewczynkom życzenia, wręczamy kwiatki i drobne upominki, by były z nas dumne i robiły do nas słodkie minki!


 Tata Izy gościem w grupie VII w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom ". Dziękujemy za piękne czytanie bajek  i wspòlnie spędzony czas.


"Wędrówka kropelki "- dzieci z grupyVII rozwijają swoją ciekawość poznawczą w trakcie zdobywania wiadomości o procesie powstawania deszczu i utrwalają je wykonując pracę plastyczną o kropelce wody.


TEMATY KOMPLEKSOWE NA MARZEC :
1. W marcu jak w garncu.
2. Porządki w ogrodzie.
3. Witaj, wiosno!
4. Zwierzęta na wiejskim podwórku


"Wyprawa w kosmos"- dzieci z grupyVII " poznawały pojęcia związane z kosmosem; bawiły się w Ziemię i Słońce; układały rakiety z figur geometrycznych ćwicząc ich rozpoznawanie. To były bardzo rozwijające  zajęcia.


 "Pani Strażak w grupieVII ". W dniu dzisiejszym przedszkolaki w towarzystwie mamy Tosi odwiedził niezwykły gość - Pani Magdalena Posłajko z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach. Już sam mundur wzbudził w dzieciach wielki zachwyt i zainteresowanie, a najlepsze dopiero miało nadejść...Pani Madzia przygotowała dla Dzieci wiele niezwykłych informacji o swoim zawodzie i niebezpieczeństwach, ktòrym muszą stawiać czoła strażacy w czasie akcji pożarniczej .Prelekcja wzbogacona wieloma tematycznymi gadżetami , była  naprawdę fantastyczną promocją wiedzy. Taki "Ekspert"- to jest "Ktoś".Bardzo dziękujemy za wizytę i super niespodzianki dla dzieci.


W dniu dzisiejszym dzieci z grupyVII- 3 latków, dzięki mamie Patryczka, miały możliwość fantastycznej, twòrczej zabawy "magicznym, kolorowym piaskiem". Było to niezwykłe doświadczenie! Bardzo dziękujemy!


Dzieci z grupy VII kształtowały umiejętność klasyfikowania pojazdów wg określonej cechy oraz doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 1-4.


"Walentynka dla mojego przyjaciela"

Dzieci z grupy VII i VI w dniu dzisiejszym, brały udział w wesołych zabawach rytmiczno  -ruchowych , matematycznych, muzycznych i plastycznych. Starały się zrozumieć,  czym jest prawdziwa przyjaźń i co jest w niej najważniejsze. ????

Spotkanie  dzieci z grupy VII z Panią Policjantką. Poznawanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.


Grupa VII rusza na bal!


Wizyta babci Antosi w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom ". Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały pięknego czytania bajki " Mruczuś nie chce spać".


Tematy tygodniowe na luty:
1.  Kraina baśni i bajek.
2.  W karnawale każdy lubi bale.
3.  Dawno, dawno temu...
4.  W świecie wynalazków.


Tematy kompleksowe na styczeń:

1. Witamy Nowy Rok
2. Co można robić zimą?
3. Dla naszej babci i dziadka
4. Zimowe sporty


Świąteczne Spotkanie Integracyjne w Grupie VII

https://gopro.com/v/bQaWw0aNnkVgG


Wizyta Taty Leosia w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom ".Dziękujemy za piękne czytanie,  poświęcony czas i pyszne świąteczne pierniczki!????


W pracowni krawieckiej "Skrzata"

Ta Nasza Pani Edytka to jest, jak dobra wròżka!
Potrafi swoimi rączkami,  igłą i nitką wyczarować niezwykłe "cacuszka ".
Potem, gdy na scenie spektakle odgrywamy,  o kostiumy i dekoracje nikt już nie jest zatroskany. 
To Pani Edytka o to dba,  aby wszystko wyglądało na 102.
My Pani dziękujemy za ogrom pracy i poświęcony czas,  cudownie,  że Pani jest wśród nas!!????

"Ozdabiamy pierniczki " Dziękujemy mamie Antosi za "słodkie zajęcia "


 Miły gosć w grupie VII! 

Mama Szymonka odwiedziła dzieci i przeczytała piękną  książeczkę o "radości". Przygotowała także dzieciom niespodzianki- cukierek-galaretka i pachnące mydełko. Radości nie było końca! 

TEMATY TYGODNIOWE NA GRUDZIEŃ:
1. Świąteczne życzenia
2. Mój wymarzony zawód
3. Coraz bliżej święta
4. Gwiazdkowe tradycje


 "Gdy mi smutno,  gdy mi źle, Miś pocieszy zawsze mnie"- rozmawiamy o naszych emocjach, utrwalamy pojęcia wielkości : duży,  mały.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


 Kochamy nasze barwy ojczyste , Kochamy Cię Polsko!


 Uwielbiamy wspòlne,  wesołe zabawy ruchowe w naszym kolorowym ogrodzie.


Poszerzamy wiedzę przyrodniczą nt jesiennych liści i grzybów.


Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.


Uczymy się rozpoznawać owoce i warzywa.


TEMATY TYGODNIOWE na listopad:

1. W listopadzie wspominamy
2. Pogoda jesienią
3. Domowe zwierzaki
4. Zima coraz bliżej


TEMATY NA PAŹDZIERNIK:

1. JESIENNE DARY
2. DBAMY O ZDROWIE
3. JESIEŃ W LESIE
4. ZABAWY NA JESIENNE WIECZORY


Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.


Dzisiaj 3-latki z grupy VII świętowały "Dzień Chłopaka". Były rozmowy o kolorach owoców, rozpoznawanie smaków, wesołe piosenki, tańce i wspaniała zabawa.


Tematy na wrzesień:

1. Witamy w  przedszkolu.
2. Wakacyjne wspomnienia.
3. Poznajemy zasady bezpieczeństwa.
4. Dbamy o siebie i o środowisko.« powrót