Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa VII

GALERIA GRUPY VII

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji

Serdecznie dziękujemy za życzenia, dobre słowo oraz za wsparcie dzieci podczas wykonywania zabaw/ zadań jakie w czasie pracy zdalnej przygotowujemy dla dzieci. Dzięki pomocy rodziców Tosia, Natalka i Małgosia podzieliły się z nami zdjęciami pięknie wykonanych prac, pisanek i koszyczków. Brawo dziewczynki.

Naszą grupę z witaminami ukrytymi w marchewkach odwiedziła mama Helenki. Dzieci pomagały przy wyciskaniu soku, a potem chętnie kosztowały i prosiły o dokładki. Po wizycie na dziecięcych buziach zostały pomarańczowe uśmiechy. Mamie Helenki dziękujemy za pysznie spędzony czas.

Dziękujemy Emilce P. oraz jej Rodzicom za zaangażowanie i udział w międzyprzedszkolnym konkursie " Najpiękniejsza Palma Wielkanocna". Praca zajęła II miejsce! Gratulujemy!!

Dziękujemy Antosi T. i Jej mamie oraz Szymkowi Ł. wraz z mamą za wykonanie  prac na konkurs plastyczny " Wielkanoc oczami dziecka" zorganizowany pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Prace zostały przesłane i czekamy na roztrzygnięcie konkursu. 

Tematy kompleksowe na kwiecień:
1.    Tajemniczy świat.
2.    Wiosna u wiejskich zwierząt.
3.    Z wizytą w świecie kultury.
4.    Dobre maniery w życiu codziennym.


Grupa VII  na tropie Wiosny!!
Piosenki, zabawy ruchowe, prace plastyczne, wysadzanie cebulek i wysiew nasion w kąciku przyrody, podglądanie drzewek w ogrodzie przedszkolnym....to wszystko na cześć Wiosny. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Małgosi za przeprowadzenie ciekawych warsztatów "sówki i  rzeżucha", dzięki którym Dzieci wykonały bardzo ciekawą pracę plastyczo - techniczną, a następnie zasiały bogatą w witaminy roślinkę. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w tworzenie naszego " kwietnego" Kącika Wiosennego.
"My chcemy poczuć słońca blask,
Słyszeć , jak pięknie śpiewa ptak,
Widzieć, jak piękne rośnie kwiat, już czas, już czas"


" Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem..." -  spotkanie Dzieci z grupy VII z psem Łapkiem, w ramach zajęć z dogoterapi. Super było go gościć, poczęstować wodą i nakarmić oda, poznać jego zwyczaje.

We wtorek 16 marca dzieci z grupy VII odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Cztery Pory Roku" w Powsinie. Pogoda dopisała, a mieszkańcy gospodarstwa byli przyjaźnie nastawieni. Owce beczały, kogut piał, a kura zniosła jajko o czym gdakaniem pośpiesznie powiadomiła uczestników wycieczki.
Z uśmiechami na buziach odwiedziliśmy także kucyki, świnki, króliczki, gęsi, bażanty, perliczki i inne.
Uczestniczyliśmy także w warsztatach, z których zabraliśmy ze sobą własnoręcznie pomalowane figurki zwierząt.
Czekamy na kolejną przygodę.

Autokarowa wycieczka do Muzeum Iluzji w Warszawie, na którą wybrały się dzieci z grupy VII jest już wspomnieniem. Przeżyjmy to jeszcze raz: lewitujące piłki, trójwymiarowy rekin i fortepian, złudzenia optyczne, krzywa podłoga czy głowa na talerzu.

W minionym tygodniu gr VII poszerzała wiedzę nt.Układu Słonecznego. "Kosmiczne podróże" przyniosły Dzieciom wiele radości,  wzbogaciły wiedzę o planetach; były okazją do matematycznych działań z gwiazdami; inspiracją do konstruowania,kodowania,muzykowania, śpiewania piosenek i tworzenia prac plastycznych.Miło było wykonywać rytmiczno- muzyczny układ na cześć rakiety, która właśnie wystartowała w drogę do gwiazd
.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zaakcentowaniu Dnia Mężczyzn, który obchodziliśmy 10 marca
w grupie VII. 
W imieniu Naszych mężczyzn dziękujemy za zorganizowanie upominków, które sprawiły dzieciom dużo radości.


Dzisiaj jest Święto Wszystkich Dziewczynek,  a więc od rana się cieszymy, bo takie Święta to my bardzo chętnie obchodzimy.
Dużo kwiatów,  dużo wiosny,
8 marca niech będzie dla Wszystkich naszych Dziewczynek bardzo radosny!!
 
Tematy kompleksowe na marzec:
1.    Mali odkrywcy.
2.    Nadchodzi wiosna.
3.    Święta, święta , biją dzwony.
4.    Wielkanoc.

Przedszkolaki z grupy  VII z wizytą w  Sali Integracji Sensorycznej i Sali Doświadczania Świata w  Skrzacie.
Na tą niezwykłą wycieczkę zabrała nas Pani Karolina- mama Leosia, która na codzień  jest pedagogiem specjalnym w naszym przedszkolu. Było to bardzo ciekawe podsumowanie naszej tygodniowej pracy, nad poznaniem roli i funkcjonowania  naszych zmysłów. Świetnie doposażone sale wywołały w Dzieciach ogromny przypływ radości, energii i były okazją do sprawdzenia w praktyce, jak zgromadzone tam pomoce terapeutyczne pobudzają i stymulują zmysły. Pani Karolina z uśmiechem  na twarzy odpowiadała Dzieciom na pytania i zapraszała do  "przetestowania" ścieżki sensorycznej, przyrządów stymulujących równowagę,  poznania możliwości projektora obrazów,  lamp, zestawu do aromaterapii stymulującego węch, klocków  z ruchomym wypełnieniem, świecących zabawek i wiele innych. Dzieci przekonały  się, jak można pobudzać każdy ze zmysłów.
 Dziękujemy serdecznie Pani Karolinie za profesjonalizm, poświęcony czas,niezwykłą przygodę i " super" prezent, który każde dziecko samodzielnie wyjęło ze "skrzynki zmysłòw".
 Dla każdego Dziecka to był z pewnością  wyjątkowy " Dzień Inaczej".
 
Grupa VII na tropie tajemnic naszego ciała samodzielnie odkrywa świat kolorów, dźwięków, smaków, zapachów  i bodźców czuciowych.

Gość specjalny w grupie VII !
Absolwentka naszego przedszkola Ala M., siostra Natalki M., sprawiła dzieciom dużą niespodziankę czytając bajkę " Królowa śniegu", w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy bardzo za wizytę!!

Do zdobycia kolejnej odznaki Bociana Teodora - " Antynudka"  , Dzieci z gr VII zaprosiły Swoich Kochanych i bardzo twórczych Rodziców. O ich zdolnościach mogliśmy przekonać się już  nie raz,  ale tym razem Ich kreatywność, "oddanie sprawie", a przede wszystkim  zdolność odczuwania i patrzenia na świat zabawek  oczami dziecka, przesrosło nasze wyobrażenia. Dziękujemy za to bardzo serdecznie w imieniu własnym i Naszych Skrzacikòw, które długo opowiadały o wspólnych konstrukcjach.  Oto krótka prezentacja pomysłów zabawek i tego, jak " Antynudki" zainspirowały Dzieci do zabawy!!


Gdy na dworze tak śnieżnie i bajkowo jest, Dzieci z grupy VII się nie nudzą!


Podczas zajęć ,,Ja też potrafię" doskonaliliśmy umiejętność współpracy, orientacji w przestrzeni i na kartce. Dodatkowo ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo- ruchową i kreatywność.

 
Konkurs " Roztańczone Skrzaty" już za nami. Było dużo zabawy i emocji! Organizatorom Dziękujemy za dyplom i nagrodę!
Dzieciom dziękujemy za super taniec; 
Rodzicom  za zaangażowanie  w " życie grupy", oddane głosy i fantastyczny wynik! !????
Jesteście Wspaniali!!!
 
Grupa VII utrwala wiedzę na temat środków transportu i odbywa zimowe podróże.

Nasze dzieci odwiedziła mama Szymonka, która przeczytała przygodę ,,Pana Maluśkiewicza i wieloryba". Przygotowała także super niespodziankę, gdzie każde dziecko miało możliwość wykonać ,,środek transportu" głównego bohatera.
Serdecznie dziękujemy za mile spędzone chwile.


Pączki, chrusty słodkie smaki, 
W nie właśnie" Tłusty czwartek" w grupie VII był bardzo bogaty!
Jedliśmy jedliśmy i kalorii wcale nie liczyliśmy. 
Nasi Kochani Rodzice i Nasze Przedszkole, dziękujemy za podtrzymanie tradycji i wspaniałe nasze nastroje!
By utrwalić w pamięci ten super dzień, zrobiliśmy pracę plastyczną pt." Pączek z konfiturą" - ulala.....wygląda " pysznie"

Bierzemy udział w konkursie " Roztańczone SKRZATY"

Poznajemy smak, zapach i znaczenie wody. Robimy ciekawe eksperymenty i tworzymy   kropelkę wody" z różnorodnych materiałów.


   "...tak się chmurki rozpadały, że deszcz padał przez dzień cały" - zabawy matematyczne z kropelkami wody w gr VII 

Pani Policjantka odwiedziła dzieci z gr VII. "Teraz już wiemy, jak i gdzie, należy bezpiecznie zachowywać się! 

Tematy kompleksowe na miesiąc luty:
1. Siły przyrody.
2. Cztery żywioły.
3. Wielka wyprawa.
4. Podróże małe i duże.
 

 W dniu 26.01.2021r. Naszą grupę odwiedziła mama Helenki. Dziękujemy za piękne czytanie książeczek o przygodach świnki Peppy.  

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i radości z wnuków.

Poniżej zamieszczamy link do artystycznej części święta Babci i Dziadka:
https://we.tl/t-8W22H8l1Vp

Drodzy Rodzice;
Serdecznie dziękujemy za przepiękne kwiaty, które wykonaliście wspólnie z dziećmi, aby uświetnić część artystyczną.
 

21 i 22 stycznia
Kochana Babciu, Kochany Dziadku.
Dziś Wam przynosimy po jednym kwiatku.
Dokładamy jeszcze najlepsze życzenia.
Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.
 

 Tematy kompleksowe na styczeń:

1. Jak płynie czas?
2. Sport to zdrowie.
3. Młodsi i starsi- etapy życia człowieka.
4. Dbam o zdrowie.
 

 Choinka z żelu do golenia, kleju, zielonej farby. Jej wykonanie sprawiło dzieciom wiele radości, a także dostarczyło nowych wrażeń dotykowych i węchowych 

Ach to był dzień w gr. VII !!

" Bo Mikołaj, bo Mikołaj przyniòsł nam prezenty.. .. -  radości tyle, ile tylko się zmieści w dziecięcych, małych serduszkach!DZIĘKUJEMY! 

Dziękujemy mamie Gabrysia za kreatywne spędzenie środowego popołudnia podczas wykonywania świątecznych kartek. 

Dzięki pomocy Rodziców we wtorek siódmego grudnia dzieci miały możliwość udekorować choineczkę, która teraz jest ozdobą w naszej sali. 

Dzieci miniony tydzień rozpoczęły zabawami andrzejkowymi. Wśród nich znalazły się ,,Magiczna szkatułka", ,,Kim będę w przyszłości?" czy ,,Wyrzuć marzenie". Kolejne dni to zabawy muzyczno- ruchowe i zadania matematyczno- rytmiczne z wykorzystaniem śnieżynek i kół. Na zakończenie tygodnia dzieci otrzymały e- maila z wiadomością od niezwykłego nadawcy. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejną wiadomość :) 

TEMATY KOMPLEKSOWE NA GRUDZIEŃ
1. Nadchodzi zima.
2. Coraz zimniej.
3. Świąteczne przygotowania
4. Wesołych Świąt.
 

Dzień Pluszowego Misia w grupie VII  

W minionym tygodniu dzieci z grupy VII poszerzały wiedzę na temat zwierząt domowych. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, muzykowały, klasyfikowały, liczyły, tworzyły pracę plastyczne. 

Dzięki uprzejmości taty Leosia, który odwiedził naszą grupę w ramach zajęć " Rodzic w roli eksperta", mogły spotkać się,  uroczą suczką rasy Shih Tzu. 
Było wiele radości, a dzieci zdobyły wiele cennych informacji o ulubionych zabawach i zachowaniach Lacy,  poznały sposoby  właściwej opieki i pielęgnacji.
Najważniejsze jest jednak to, że rozbudziły w sobie empatię  i odpowiedzialność za posiadane w domu zwierzątko.
Bardzo dziękujemy  za wizytę, cenne informacje i poświęcony czas.
 
Tematy kompleksowe na Listopad:

1.Nasza mała ojczyzna.
2.Mój dom- Polska.
3.Moje hobby.
4.Ulubione zajęcia.

  W minionym tygodniu dzieci z grupy VII uczyły się rozpoznawać uczucia radości i smutku; uczestniczyły w zabawach z elementami kodowania, rozwijając swoje myślenie matematyczne; zdobywały  wiedzę na temat cech i przeznaczenia  różnych przedmiotów, organizując "przyjęcia gości"; usprawniały małą motorykę w trakcie zabaw a także tworząc prace plastyczne m.in "Pociąg do krainy zabawy", "Mały Miś o wielkim sercu";" Owocowe puzzle". Było wiele radości i zabawy!  

 Wykonaniem przytulnego gniazda dla bociana Teodora przystąpiliśmy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Wyzwania Teodora" 

Bocian Teodor to przyjaciel dzieci. Jest wyjątkowy gdyż wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci. Pamięta także o potrzebach i uczuciach innych. To wyjątkowy bocian, który  postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać swą wiedzę najmłodszym. Chce także pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizuje i zachęca do zdobywania nowych umiejętności.

 "Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe, czyli, jak zdobywaliśmy odznakę Bociana Teodora " Kuchcikowy Mistrz "  

Przygotowywania i obchody Dnia Białej Laski w grupie VII 

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w stworzeniu jesiennego kącika przyrody  

W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedziła babcia Antosi. Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie. 

Eksperymenty  fajna sprawa, a dla dzieci z gr VII, była to też niesamowita zabawa. Dziękujemy mamie Helenki za profesjonalizm, humor i poświęcony czas! 

Dziecięca matematyka. 

Bezpieczeństwo i ważne zasady zachowania. 

Dzień chłopaka. 

Drzewa  w kolorach jesieni. 

 TEMATY KOMPLEKSOWE NA PAŹDZIERNIK:

1.    Z Panią Jesień przez świat
2.    Przyroda jesienią
3.    Pani Jesień z koszykiem darów z sadu
4.    Z Panią Jesień w ogrodzie
 

Tematy kompleksowe na miesiąc wrzesień.

1. Jesteśmy w przedszkolu
2. Nasze przedszkole
3. Jesteśmy bezpieczni.
4. Pomagamy sobie wzajemnie.« powrót