Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa VI

GALERIA GRUPY VI

 

 Hello:  https://www.youtube.com/watch?v=8bd-7vOjOMc&feature=youtu.be

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.


Tematy kompleksowe na miesiąc kwiecień

1.Święta Wielkiej Nocy
2.Praca rolnika
3.Ziemia- nasza planeta
4.Książka, przyjaciel człowieka


09 marca odwiedziła nas mama Adasia... z pieskiem :)
Pani Ania opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się pupilem, co psy powinny jeść by być zdrowe oraz jak lubią się bawić :)
Bardzo dziękujemy za tę wizytę, zapraszamy ponownie :)


 06 marca, w ramach akcji "Rodzic w roli eksperta" odwiedziła nas mama Martynki, która opowiadała dzieciom o bezpieczeństwie na budowie oraz podstawowych zagadnieniach z pierwszej pomocy.
Dziękujemy za przeprowadzenie tak atrakcyjnych zajęć :)


Tematy kompleksowe na marzec:
1. W marcu jak w garncu
2. Porządki w ogrodzie
3. Wiosno, ach to ty!
4. Na wiejskim podwórku


 "Walentynka dla mojego przyjaciela"

Dzieci z grupy VII i VI w dniu dzisiejszym, brały udział w wesołych zabawach rytmiczno  -ruchowych , matematycznych, muzycznych i plastycznych. Starały się zrozumieć,  czym jest prawdziwa przyjaźń i co jest w niej najważniejsze. ????

Wizyta policjanta - Bezpieczeństwo  w ruchu drogowym


Tygodniowe tematy na luty :
1. Baśnie, bajki,legendy
2. Bale,bale w karnawale
3. W dawnych czasach
4. Wynalazki


Zajęcia pokazowe "W krainie kolorów "


Zajęcia " Sport to zdrowie"


Tematy tygodniowe na styczeń

1. WITAMY NOWY ROK
2. CO MOŻNA ROBIĆ ZIMĄ?
3. ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
4. ZIMOWE MISTRZOSTWA SPORTOWE


17 grudnia w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas mama Adasia, Pani Ania.Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały  bajek o leśnych zwierzątkach. 

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas :)

Zabawy rozwijające sprawność fizyczną ,,Skradający się Mikołaj "

13 grudnia odwiedziła nas mama Oliwiera, która w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta dzieciom,, przeczytała piękne bożonarodzeniowe bajki. Przedszkolaki dostały również w prezencie ozdoby choinkowe.
Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i zapraszamy ponownie:)

11 grudnia sala naszej grupy zamieniła się w małą cukiernię : ) Dzieci wraz z rodzicami dekorowali wspólnie świąteczne pierniczki. Stół mienił się od kolorowych posypek i lukrów, podobnie jak słodkie wyroby, których część od razu znikała w buziach małych cukierników.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas..

Pieczenie pierniczków 10.12.2019
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników za które zabrały się dzieci z Grupy VI. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Potem było pieczenie i oczywiście degustacja : )
Przed nami jeszcze zdobienie pierników, które udekorujemy  z rodzicami...


9 grudnia gościliśmy mamę Alana oraz mamę Marcelinki, które w naszej grupie przeprowadziły warsztaty zdobienia bombek. Przedszkolaki z ogromnym zapałem i entuzjazmem tworzyły i ozdabiały własne bombki, które mieniły się cekinami oraz różnymi kolorami i wzorami. Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecięcą, a przy tym dostarczyły dzieciom wiele uśmiechu, radości.
Dziękujemy P. Paulinie oraz P. Karolinie za przeprowadzone zajęcia.


06.12  IMIENINY MIKOŁAJA" - Razem świetnie się bawimy, dla Mikołaja prezent robimy


04.12 odbyła się wycieczka do interaktywnego centrum zabawy "Smart Kids Planet". Przedszkolaki odkrywały, poznawały i tworzyły. Podsumowując, zabawa była bardzo udana :)

05.12 odbyła się nasza pierwsza wizyta w teatrze "Syrena". Dzieci obejrzały spektakl "Kot w  butach".

Tematy na Grudzień
1. Grudniowe życzenia
2. Kim będę, gdy dorosnę ?
3. Święta za pasem
4. Świąteczne tradycje


25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


13-11-2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami z cyklu "Mama, tata i ja". Dzieci wspólnie z rodzicami, ze skarpetki i ryżu wykonali zwierzaki. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę :)


 "Malowane dynie"


Spotkanie z rodzicami w ramach innowacji "Mama tata i ja"


Tematy tygodniowe na listopad:

1. Listopadowe wspomnienia
2. Jesienna szaruga
3. Domowi pupile
4. Zima tuż, tuż


JESIENNE ZABAWY - " Kolorowe liście".


"Witaminki"
Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.
Dnia 17.10.2019 r. dzieci przyniosły do przedszkola marchewki,jabłka i pomarańcze. Z myślą o  witaminkach, zrobiliśmy pyszny sok . Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa.
Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok.  Po skończonej pracy delektowaliśmy się jego smakiem, wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci :)


15 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To dzień w którym znacznie więcej  uwagi poświęca się osobom niewidomym i słabowidzącym. Z tej to okazji w naszej sali obdyły się zajęcia, które na celu miały przybliżenie dzieciom informacji o osobach niewidzących.

Przedszkolaki obejrzały bajkę animowaną ukazującą jak niewidomi radzą sobie z codziennymi czynnościami takimi jak parzeniu cherbaty, czytaniu gazety,  poroszaniu się po chodniku, przechodzeniu przez ulicę,, itp.
Miały również okazję  bawić  się, wyposażone w opaski na oczach, próbowały ułożyć wieżę z klocków, dotykały przedmiotów zamkniętych w pudełku czy też bawiły się w odnajdywanie tylko za pomocą dłoni lub na podstawie słyszanych dźwięków.


" KOSZ PEŁEN WARZYW"
Rozpoznawanie i podawanie nazwy wybranych warzyw. degustacja, przełamywanie lęku przed nowymi smakami, urządzanie kącika "Dary Jesieni".


Dnia 04.10 odbył się koncert ,,Muzyka flamenco,,


"Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą..." :)


Skarby Jesieni- układamy rytmy :)


Październik- tematy kompleksowe:
1. Jesień dary nam przynosi
2. Dbamy o zdrowie
3. Jesień wędruje po lesie i parku
4.Zabawy na jesienne wieczory


Pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy :)


Tematy tygodniowe na wrzesień:
1. Nasze przedszkole
2. Wspomnienia z wakacji
3. Dbamy o bezpieczeństwo
4. Dbamy o środowisko« powrót