CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa VI

GALERIA GRUPY VI

 

 

 Tematy za czerwiec :

1. Dzień Dziecka
2. Kto mieszka w trawie?
3. Bezpieczne wakacje.
4. Zbliża się czas wakacji.


Tematy kompleksowe na maj:

1. Jestem Polakiem
2. Wiejskie podwórko
3. Mama i tata
4. W zoo


Tematy kompleksowe na KWIECIEŃ:
1.       Po nocy nadchodzi dzień
2.       Zdrowy przedszkolak
3.       Mali ekolodzy
4.       Pisanki kolorowe


Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w akcji "Rodzic w roli eksperta" i "Cała Polska czyta Dzieciom". Naszym Dzieciom bardzo się podobały te odwiedziny i nam również :))). Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy Rodziców do kolejnych odwiedzin.


Tematy kompleksowe na MARZEC:

1. Zabawy z kolorami
2. Gramy na instrumentach
3. Wiosno przybywaj!
4. Porządki wiosenne


Grupa VI bawiła się w tym tygodniu z internetowym Robocikiem, którego znaleźliśmy na stronie Necio.pl. Tańczyliśmy przy piosence o internecie, oglądaliśmy film o Jasiu i Robociku, poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci, zrobiliśmy wspólnie plakat "Zasady bezpiecznego korzystania z sieci". Na koniec Dzieci przypomniały sobie o filmie "Ralph Demolka w internecie" - na jego podstawie rozmawialiśmy o wyobrażeniach na temat internetu i jego niektórych możliwościach, ale też niebezpieczeństwach. Dzieci zrobiły własne plastelinowe "Wirusy komputerowe" na podstawie swoich wyobrażeń na ten temat.

 


Tematy Luty:
1. Lubimy się śmiać
2. Lubimy eksperymentować
3. Zimowe zabawy
4. Kim będę, gdy dorosnę


Zapraszamy na zebranie, kóre odbędzie się 13.02.2019 o godz. 16:30  w sali 6.


Tematy kompleksowe na styczeń:

1. Nasze bajeczki
2. Baśnie i bajeczki dla przedszkolaka
3. Prezenty dla naszej babci i dziadka
4. Stroje karnawałowe
5. Czyj to dom?


Grupa VI przez cały tydzień rozmawiała o św. Mikołaju: zrobiliśmy Mikołaje z talerzyków, malowaliśmy bombki, uczymy się świątecznych piosenek i wierszyków, wesoło się bawiliśmy, wspólnie ubraliśmy choinkę, zaś dzwoneczki wykorzystaliśmy do zorganizowania "lekcji ciszy" wg M.Montessori. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przyniesienie ozdób choinkowych.


Tematy na Grudzień:
1. Czekamy na Mikołaja!
2. Zabawy teatralne
3. Ślady na śniegu
4. Choinka piękna jak las


W piątek 30.11 grupa VI świętowała Andrzejki. Wspólnie z Rodzicami bawiliśmy się, tańczyliśmy i wróżyliśmy sobie. Było nam bardzo miło gościć Państwa u nas, bardzo dziękujemy za pomoc, wspólną zabawę i uśmiechy. Niedługo znów się spotkamy...


Dnia 21.11 grupa VI uczestniczyła w warsztatach "Świeczki żelowe". Dzieci świetnie się bawiły wykonując własne świeczki i są dumne z efektów swojej pracy - są przepiękne.


"W Królestwie Króla Maciusia" - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie VI. Było niebiesko, zabawowo, zadaniowo i troszkę poważnie =- zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na listopad:

1. Jesienny deszcz
2. W przedszkolu jest ciekawie.
3. Nasi milusińscy
4.Miś w przedszkolu


W poniedziałek 15.10 obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Białej Laski. W trakcie zabaw grupa VI dowiedziała się wiele o osobach niewidomych. Poznaliśmy popularną zabawę ciuciubabka. Proste polecenie: przejdź przez dywan, nie było już takie proste, gdy na oczy założyliśmy nieprzezroczyste okulary, zaś po drodze czekały na nas "przeszkody". Powiedzenie mówi: gdy chcesz kogoś zrozumieć załóż jego buty, my założyliśmy okulary. Bawiliśmy się także w improwizacje ruchowe do piosenek niewidomego artysty Stevie Wonder'a. Dzieci pomogły przygotować o nim plakat. Na koniec obejrzeliśmy film edukacyjny, mówiący o osobach niewidomych i ich potrzebach.(zapraszamy do galerii)


Tematy kompleksowe na Październik
1. Oto moja rodzina
2.Bezpieczna droga do przedszkola
3. Słuchamy leśnych odgłosów
4. Kącik moich zabawek


Nadeszła jesień. Jesienne zabawy, prace plastyczne, jesienny teatrzyk to coś, co zajmowało grupę VI w tym tygodniu. Jesień to naprawdę kolorowa, smaczna i wesoła pora roku, Przedszkolaki miały okazję tego doświadczyć.


Nasza grupa VI w wyjątkowy sposób świętowała tegoroczny Dzień Przedszkolaka. Pojechaliśmy na wycieczkę do Powsina na Farmę Cztery Pory Roku. Mogliśmy tam zapoznać się ze zwyczajami zwierząt, obejrzeć je z bliska, pogłaskać ich miękkie futerka, pojeździć na kucyku. W międzyczasie zjedliśmy pyszną pomidorową zupkę. Zrobiliśmy własne przetwory i świeży sok, który ze smakiem wypiliśmy. Przy okazji usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o warzywach i owocach. Bawiliśmy się chustą animacyjną w zabawy tematycznie związane z warzywami i owocami. Nie mogliśmy się też oprzeć pokusie, żeby pobawić się na placu zabaw. Wycieczka była naprawdę wspaniałą przygodą.


W pierwszej połowie września grupa VI uczyła się poprzez zabawę. Dużo w naszej codziennej pracy było zabaw integracyjnych, uczyliśmy się też tańców (np. "Do góry i na dół", "Wesoły rock'n'roll"), których zadaniem było wprowadzić miłą atmosferę. Pląs do piosenki "Wycieczka /Idzie zuch.../" wg M. Bogdanowicz dodatkowo pozwolił ćwiczyć orientację w schemacie ciała. Codziennie bawiliśmy się w zabawy orientacyjno-porządkowe /np. Zwierzątka, A teraz…, Auta/, które oprócz radosnego nastroju, kształtują rozumienie poleceń, szybkie reagowanie na bodźce słuchowe i wzrokowe.  DużKorzystając z pięknej pogody wiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu.  Zabawy ruchowe i gimnastyka doskonaliły koordynację ciała. Wykonywaliśmy karty pracy i prace plastyczne /Wesołe buźki, Medale Przedszkolaka i Rybki/ przygotowując małe rączki do przyszłych zadań.  Bardziej skupiliśmy się na pracy z Dziećmi, niż fotografowaniu jej, ale obiecujemy, że zdjęcia też się będą pojawiać…


Tematy w miesiącu wrześniu :

I. Nasze wesołe przedszkole
II. W naszej grupie jest wesoło
III. Oto ja
IV. Dary pani Jesieni« powrót