CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa III

GALERIA GRUPY III

 

 

 

Zebranie w grupie III odbędzie się dnia 13 lutego 2019 roku (środa) o godzinie 17.30 w sali numer 3.


Tematy kompleksowe na luty :

1. Uwielbiamy się uśmiechać.
2. Nasze eksperymenty,
3. Zimowe sporty i zabawy.
4. Kim zostanę, gdy dorosnę?


Zabawy i tańce dzieci z grupy III na Balu Karnawałowym


W tym tygodniu dzieci z grupy III wykonały maski karnawałowe. Ozdabiały je według własnych pomysłów. Powstały piękne i kolorowe maski idealne na właśnie rozpoczęty karnawał.


W tym tygodniu dzieci z grupy III wykonały maski karnawałowe. Ozdabiały je według własnych pomysłów. Powstały piękne i kolorowe maski idealne na właśnie rozpoczęty karnawał- Zapraszamy do galerii


Grupa III 7 stycznia pojechała do Teatru Syrena na spektakl "Królowa Śniegu" - zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na styczeń:

1.       Nasze ulubione bajki, baśnie i bajeczki.

2.       Karnawałowe zabawy i stroje.

3.       Moja ukochana babcia i mój najdroższy dziadek.

4.       Czyje to domy?


21 grudnia od samego rana dzieci wyczekiwały Mikołaja. Nasłuchując radosnego okrzyku"ho,  ho,  ho". Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszystkie dzieci z grupy III aż wstrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się, a w progu stanął Święty Mikołaj. Przedszkolaki przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment - wręczenia prezentów. - zapraszamy do galerii


12 grudnia odbyło się przemiłe spotkanie świąteczne. Dziekujemy za tak liczną obecność! - zapraszamy do galerii

Dzieci z grupy III z pomocą Pani Eweliny - mamy Michałka,  robiły świąteczne pierniczki. Były bardzo szczęśliwe i z niecierpliwością czekały aż upieką się pyszne ciasteczka. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.

Ćwiczymy sprawność dłoni i paluszków. Dzieci z grupy III bawiły się plasteliną,  ciastoliną oraz wycinały figury geometryczne.- zapraszamy do galerii

Tematy kompleksowe na grudzień:

1.Mikołaju czekamy.

2. Zabawa w teatr.

3. Tropy na śniegu.

4. Stroimy choinkę.


Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe i mięciutkie  -  dzieci przyniosły do przedszkola swojego najmilszego misia. Przedszkolaki świetnie bawiły się przy misiowych przebojach razem ze swoimi przytulankami. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta mamy Esterki - pani Marleny, która przeczytała dzieciom bajki o misiach z różnych stron świata. Dziękujemy za mile spędzony czas. ( zapraszamy do galerii )

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - zapraszamy do galerii


W  ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w grupie III Panią Ewelinę, mamę Michałka, która przeczytała przedszkolakom ciekawe bajeczki. Dziękujemy za mile spędzony czas.


"Bawię się i doświadczam" - zajęcia dodatkowe w grupie III, prowadzone z wykorzystaniem metody M. Montessori -  zapraszamy do galerii


Tematy kompleksowe na listopad:

1.  Kap, kap, kap.
2.  Nasze zwierzaki.
3.  Jakie to ciekawe.
4.  Idę z misiem do przedszkola.


W tym tygodniu przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, które przygotowała dla nas mama Michała, p. Ewelina. Dzieci uczyły się piec pyszne babeczki z jabłkiem. Na początku zajęć rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty następnie mieszały składniki i nakładały je do foremek. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

Kolejna odsłona naszych warsztatów kulinarnych, tym razem dzieci przygotowały surówkę z jabłka i marchewki. Po miłej pracy, jeszcze milsza okazała się degustacja:)


W grupie III odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Rodzic w roli ekspertaPani Magda przeczytała ulubioną książeczkę swojego syna Wiktora. Dzieciom również przypadła ona do gustu. Bardzo dziękujemy.


Dzieci z grupy III w piątek 19 października gościły niezwykłego gościa. Spotkały się z bratem Maćka,  panem Krzysztofem, który jest żołnierzem. Przedszkolaki z uwagą słuchały wyjaśnień, po co potrzebny jest żołnierz,  dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Pan Krzysztof pokazał nam nawet pojazd wojskowy, którym to przyjechał do naszego przedszkola. Każdy przedszkolak miał okazję obejrzeć go z bliska, a nawet w nim usiąść. Bardzo dziękujemy za przybycie, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.


Dnia 12 października w grupie III, gościliśmy mamę Esterki. Pani Marlena pokazała dzieciom jak i z czego powstaje maskotka. Mama Estery wraz z przedszkolakami wykonała 2 śliczne sowy. Na koniec wizyty wręczyła każdemu dziecku małą sówkę wykonaną własnoręcznie.  Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia oraz śliczne pluszaki.


Tematy kompleksowe na październik:

1. Moja rodzina.

2. Idę do przedszkola.

3. Leśne odgłosy.

4. Moje zabawki.


Przedszkolaki z grupy III robiły sałatkę owocową. Kroiły banany, śliwki, gruszki, kiwi, soczyste jabłka i brzoskwinie. Sałatka była przepyszna,  a samodzielne przygotowanie potrawy dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.


" Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się
od najmłodszego, aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. „
Tego dnia w grupie III dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach. Największa frajdę sprawiło przedszkolakom przechodzenie przez tunel. Ten barwny rekwizyt wzbudził wiele radości i śmiech.

Tematy kompleksowe za Wrzesień:

1.       Wesołe przedszkole

2.       Razem jest wesoło

3.       To ja

4.       Kosz Pani Jesieni« powrót