Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa III

GALERIA GRUPY III

Drodzy Rodzice!

 

W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Tematy kompleksowe na miesiąc kwiecień:
1. W kosmosie.
2. Wiosna w zagrodzie.
3. Wyprawa w świat kultury.
4. Mamy dobre maniery.

25 marca odwiedził naszą grupę pies Łapek. Czworonożny gość dostarczy dzieciom dużo radości.

24 marca odbyły się warsztaty świecowe. Powstały piękne, pachnące świece.

23 marca w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła naszą grupę mama Zuzi i przeczytała dzieciom książeczkę. Dziękujemy

22 marca przywitaliśmy Wiosnę. Tego dnia dominował w naszej grupie kolor zielony. Choć na dworze jeszcze trochę chłodno, nasze śpiewy, tańce na pewno sprawią, że wiosna za króluje na dobre.

19 marca Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia przedszkolaki ubrały się w dwie skarpetki nie do pary, aby zjedniczyć się z osobami z Zespołem Downa.


16 marca wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego,, Cztery Pory Roku " w Powsinie. Była moc atrakcji: oglądaliśmy zwierzątka, mogliśmy je pogłaskać, nakarmić, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. Braliśmy udział w warsztatach plastycznych, oglądaliśmy dawne narzędzia do pracy w domu i w gospodarstwie i bawiliśmy się na placu zabaw.

08, 10 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn były życzenia, drobne upominki oraz moc uścisków.

W ramach projektu "Wyzwania Teodora" Dzieci wspólnie z Rodzicami wykonały - ANTYNUDKA.
Antynudek-  to zabawka wykonana z surowców wtórnych. Wszystkie prace były bardzo interesujące. Kolejne zadanie zaliczone.
                                                                                                    Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.Tematy kompleksowe na miesiąc marzec:
1. Mali odkrywcy.
2. Nadchodzi wiosna.
3. Święta, święta biją dzwony!
4. Wielkanoc.

26 lutego dzień dinozaura, było mnóstwo ciekawostek na temat dinozaurów oraz wesołej zabawy m.in. chodzenie śladami dinozaurów, wykuwanie dinozaurów z lodu, wykluwanie się dinozaurów i wiele innych ciekawych aktywności.

25 lutego owiedziła naszą grupę Anielka - siostra Jasia oraz absolwentka naszego przedszkola. Anielka zagrała dzieciom na wiolonczeli i ukulele oraz opowiedziała o instrumentach
.
19 lutego brat Weroniki - Dominik czytał dzieciom książeczkę. Dziękujemy.
16 lutego otrzymaliśmy dyplom oraz nagrodę w konkursie "Roztańczone Skrzaty". Dziękujemy za wszystkie oddane na nas łapki w górę!!!
15 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI. Tego dnia w naszej grupie dominował kolor czerwony oraz wesołe zabawy związane z obchodami tego dnia. Zdobyliśmy kolejną odznakę w "Wyzwaniach Teodora" - kochające serce!
12 lutego mama Jasia włączyła się do akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy
10 lutego nagranie tańca do piosenki "Czekolada" na konkurs przedszkolny "Roztańczone Skrzaty".

9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy dzień pizzy. Każde dziecko wykonało pizzę z dodatkami, które najbardziej lubi. 

 01 lutego odwiedziła naszą grupę Pani Policjantka. Dzieci dowiedziały się dużo na temat bezpieczeństwa na drodze oraz podczas jazdy w foteliku w samochodzie.

Tematy kompleksowe na miesiąc LUTY:
1. Siła przyrody.
2. Cztery żywioły.
3. Wielka wyprawa.
4. Nasze podróże.

 

 26. stycznia odbył się Bal Przebierańców. Dzieci w pięknych strojach bawiły się przy skocznej muzyce. Zabawa była doskonała!

 

22. stycznia odbyło się nagranie przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły dla swoich kochanych Dziadków. Były też prezenty- pięknie ozdobione serduszka. Mimo, iż Dziadkowie nie mogli osobiście  uczestniczyć w przedstawieniu, to nagranie wnuków sprawiło Im wiele radości.

 

 Tematy kompleksowe na miesiąc styczeń:
1. Płynie czas.
2. Sport to zdrowie.
3. Młodsi i starsi.
4. Dbam o zdrowie.

 

 11 grudnia przybył do nas MIKOŁAJ  i przyniósł prezenty!!!

 

10 grudnia odwiedził nas tata Marcelinki z pieskiem. Dzieciom bardzo spodobał się czworonożny gość. Dziękujemy tacie Marcelinki za odwiedziny.

 

10 grudnia odwiedziły nas mama Zosi i Lenki i wspólnie z dziećmi wykonały pyszne pierniczki. Bylo nam bardzo miło, dziękujemy.

 

Nie zapominamy o ptakach zimą. Odwiedziliśmy wszystkie karmniki na terenie przedszkola i wsypaliśmy ziarenka dla ptaszków. Kolejne wyzwanie bociana Teodora zaliczone- przyjaciele przyrody!

 

Tematy kompleksowe na miesiąc grudzień :
1. Zbliża się zima.
2. Zwierzęta zimą.
3. Coraz bliżej święta...
4. Magiczny czas świąt.

 

  30 listopada dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych i wspaniale się bawiły wróżąc sobie przyszłość.

 

27 listopada odwiedził nas tata Weroniki i przeczytał dzieciom bajkę. Dziękujemy

 

 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały filmiki, dzięki którym dowiedziały się wielu ciekawostek o misiach: zwierzątkach oraz o tych bajkowych. Byly również piosenki o misiach, tańce, kalambury i zagadki.

 

Nasza grupa włączyła się do akcji "Szkoła pamięta", wspólnie przygotowaliśmy plakat poświęcony Bitwie warszawskiej 1920 roku. Dzieci poznały krótką historie tej bitwy, obejrzały zdjęcia z tamtego okresu. Wspólnie również obejrzeliśmy wystawę prac poświęconą bohaterom i miejscom upamiętniajacych walkę o niepodległą Polskę.

 

 5 listopada w ramach Akcji "Cała czyta dzieciom" mama Weroniki przeczytała bajkę pt. "O rybaku i złotej rybce". Dziękujemy Pani Aniu.

 

  Tematy kompleksowe na listopad:

1. Gdzie mieszkam?
2. Polska to mój dom.
3. Moje ulubione zajęcia.
4. w czym czuję się najlepiej?

 

23 października w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mama Wojtka przeczytała nam książeczkę pt. "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" i rozdała dzieciom upominki. Dziękujemy bardzo Pani Joanno.

 

22 października w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mama Oliwki przeczytała nam  bajkę o "Trzech świnkach". Dziękujemy bardzo Pani Ewo.

 

21 października podjęliśmy pierwsze wyzwanie Bociana Teodora i przygotowaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową, a tym samym zdobyliśmy "Sprawność kuchcikowego mistrza". 

 

20.10. rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt "Wyzwania Teodora". Dzieci zapoznały się z głównym bohaterem tego projektu bocianem Teodorem i zrobiły mu wygodne gniazdo z przyniesionych patyczków.

 

 15 października w naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia wspierające kampanię "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Dzieci obejrzały prezentacje, wysłuchały pogadanki na temat funkcjonowania osób niewidomych i słabo widzących. Były zabawy, w których dzieci mogły zobaczyć jak bardzo ważny jest zmysł wzroku. Przedszkolaki obejrzały też wystawę sławnych niewidomych osób. Nasza grupa w tym roku przygotowała plakat Steviego Wondera i nauczyła się refrenu jednej z piosenek artysty.

 

14.10. gościł w naszej grupie tata Wojtka pan Jakub, który opowiedział dzieciom wiele ciekawostek na temat kosmosu

 

09.10.odwiedzila nas mama Wiktorii pani Ania i przeczytała dzieciom książeczkę z serii Kicia Kocia.

 

 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia na naszych chłopców czekało kilka zadań do wykonania. Było rozpoznawanie dziewczyn z zasłoniętymi oczami, jedzenie cytryny, tor przeszkód, poszukiwanie ukrytej piłki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewaly STO LAT i wręczyły drobne upominki. Każdy chłopiec otrzymał również odznakę SUPER CHŁOPCA. 

 

  Jesiennym kolorem, który dominował 23 września w pierwszy Dzień Jesieni w naszej grupie był kolor pomarańczowy. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo: stroje dzieci, wystrój sali. Pomarańczowe były owoce, warzywa, soczki oraz rekwizyty do zabaw. Bawiliśmy się przy jesiennych piosenkach. Dzieci wylepiały wesołe marchewki i dynie oraz zajadały zdrowe warzywa i owoce.

 

 Tematy kompleksowe na październik:

1. W jesiennym klimacie. 
2. Jak zwierzęta spędzają jesień? 
3. Jesień w sądzie. 
4. Jesień w ogrodzie. 
 

21 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wspólna zabawa rozpoczęła się od listu, który Przedszkolaki otrzymały od Skrzata. A w liście znajdowały się różne zadania do wykonania. Dzieci poradziły sobie z wszystkimi zadaniami Skrzata, za co otrzymały odznaki dzielnego przedszkolaka oraz drobne upominki. 


 Tematy kompleksowe na wrzesień :
1. Witamy w przedszkolu. 
2. Z przedszkolem za pan brat. 
3. Jesteśmy bezpieczni na drodze. 
4. Kto dba o nasze bezpieczeństwo? 


« powrót