Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa III

GALERIA GRUPY III

Drodzy Rodzice!


W odpowiedzi na potrzebę chwili, w czasie pandemii Covid 19 i kwarantanny prawie całego społeczeństwa powstała na naszej stronie internetowej zakładka „Czas dla rodziny”, w której zgromadzone są propozycje do pracy z przedszkolakiem. Ze względu na różnorodność publikowanych tam materiałów, zawierających również propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on  atrakcyjny dla dziecka oraz przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju zdecydowałyśmy o pozostawieniu jej do Państwa dyspozycji. Warto zajrzeć do specjalnie przygotowanych Kącików i zakładek by znaleźć propozycje do pracy i zabawy ze swoją pociechą.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

 


 Tematy kompleksowe na miesiąc styczeń:
1. Płynie czas.
2. Sport to zdrowie.
3. Młodsi i starsi.
4. Dbam o zdrowie.


 11 grudnia przybył do nas MIKOŁAJ  i przyniósł prezenty!!!


10 grudnia odwiedził nas tata Marcelinki z pieskiem. Dzieciom bardzo spodobał się czworonożny gość. Dziękujemy tacie Marcelinki za odwiedziny.


10 grudnia odwiedziły nas mama Zosi i Lenki i wspólnie z dziećmi wykonały pyszne pierniczki. Bylo nam bardzo miło, dziękujemy.


Nie zapominamy o ptakach zimą. Odwiedziliśmy wszystkie karmniki na terenie przedszkola i wsypaliśmy ziarenka dla ptaszków. Kolejne wyzwanie bociana Teodora zaliczone- przyjaciele przyrody!


Tematy kompleksowe na miesiąc grudzień :
1. Zbliża się zima.
2. Zwierzęta zimą.
3. Coraz bliżej święta...
4. Magiczny czas świąt.


  30 listopada dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych i wspaniale się bawiły wróżąc sobie przyszłość.


27 listopada odwiedził nas tata Weroniki i przeczytał dzieciom bajkę. Dziękujemy


 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały filmiki, dzięki którym dowiedziały się wielu ciekawostek o misiach: zwierzątkach oraz o tych bajkowych. Byly również piosenki o misiach, tańce, kalambury i zagadki.


Nasza grupa włączyła się do akcji "Szkoła pamięta", wspólnie przygotowaliśmy plakat poświęcony Bitwie warszawskiej 1920 roku. Dzieci poznały krótką historie tej bitwy, obejrzały zdjęcia z tamtego okresu. Wspólnie również obejrzeliśmy wystawę prac poświęconą bohaterom i miejscom upamiętniajacych walkę o niepodległą Polskę.


 5 listopada w ramach Akcji "Cała czyta dzieciom" mama Weroniki przeczytała bajkę pt. "O rybaku i złotej rybce". Dziękujemy Pani Aniu.


  Tematy kompleksowe na listopad:

1. Gdzie mieszkam?
2. Polska to mój dom.
3. Moje ulubione zajęcia.
4. w czym czuję się najlepiej?


23 października w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mama Wojtka przeczytała nam książeczkę pt. "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" i rozdała dzieciom upominki. Dziękujemy bardzo Pani Joanno.


22 października w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mama Oliwki przeczytała nam  bajkę o "Trzech świnkach". Dziękujemy bardzo Pani Ewo.


21 października podjęliśmy pierwsze wyzwanie Bociana Teodora i przygotowaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową, a tym samym zdobyliśmy "Sprawność kuchcikowego mistrza". 


20.10. rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt "Wyzwania Teodora". Dzieci zapoznały się z głównym bohaterem tego projektu bocianem Teodorem i zrobiły mu wygodne gniazdo z przyniesionych patyczków.


 15 października w naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia wspierające kampanię "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Dzieci obejrzały prezentacje, wysłuchały pogadanki na temat funkcjonowania osób niewidomych i słabo widzących. Były zabawy, w których dzieci mogły zobaczyć jak bardzo ważny jest zmysł wzroku. Przedszkolaki obejrzały też wystawę sławnych niewidomych osób. Nasza grupa w tym roku przygotowała plakat Steviego Wondera i nauczyła się refrenu jednej z piosenek artysty.


14.10. gościł w naszej grupie tata Wojtka pan Jakub, który opowiedział dzieciom wiele ciekawostek na temat kosmosu


09.10.odwiedzila nas mama Wiktorii pani Ania i przeczytała dzieciom książeczkę z serii Kicia Kocia.


 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia na naszych chłopców czekało kilka zadań do wykonania. Było rozpoznawanie dziewczyn z zasłoniętymi oczami, jedzenie cytryny, tor przeszkód, poszukiwanie ukrytej piłki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewaly STO LAT i wręczyły drobne upominki. Każdy chłopiec otrzymał również odznakę SUPER CHŁOPCA. 


  Jesiennym kolorem, który dominował 23 września w pierwszy Dzień Jesieni w naszej grupie był kolor pomarańczowy. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo: stroje dzieci, wystrój sali. Pomarańczowe były owoce, warzywa, soczki oraz rekwizyty do zabaw. Bawiliśmy się przy jesiennych piosenkach. Dzieci wylepiały wesołe marchewki i dynie oraz zajadały zdrowe warzywa i owoce.


 Tematy kompleksowe na październik:

1. W jesiennym klimacie. 
2. Jak zwierzęta spędzają jesień? 
3. Jesień w sądzie. 
4. Jesień w ogrodzie. 

21 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wspólna zabawa rozpoczęła się od listu, który Przedszkolaki otrzymały od Skrzata. A w liście znajdowały się różne zadania do wykonania. Dzieci poradziły sobie z wszystkimi zadaniami Skrzata, za co otrzymały odznaki dzielnego przedszkolaka oraz drobne upominki. 


 Tematy kompleksowe na wrzesień :
1. Witamy w przedszkolu. 
2. Z przedszkolem za pan brat. 
3. Jesteśmy bezpieczni na drodze. 
4. Kto dba o nasze bezpieczeństwo? « powrót