Nasze osiągnięcia
Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa II

GALERIA GRUPY II

 

 Hello:  https://www.youtube.com/watch?v=8bd-7vOjOMc&feature=youtu.be

Drodzy Rodzice!

Teraz jest taki czas, kiedy możemy, a nawet powinniśmy, pozostać z dzieckiem w domu. Wychodząc z naszymi pociechami na powietrze należy unikać większych skupisk ludzi tj. placów zabaw, skateparków, sklepów i centrów handlowych. Przypominamy Apel  Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Przygotowaliśmy dla Państwa wygody zakładkę „Czas dla rodziny”, w której publikujemy propozycje różnych aktywności z dzieckiem .  Warto zajrzeć również do specjalnie przygotowanych Kącików: języka angielskiego, logopedycznego, fizjoterapii, terapii pedagogicznej czy SI.

http://www.eskrzat.pl/czas-dla-rodziny_s_179.html

Jest to propozycja do wykorzystania podczas pobytu z dziećmi w domu wzbogacająca treści, które wysyłamy do Państwa za pośrednictwem poczty e-mail.

Zachęcamy również do śledzenia strony przedszkola na Facebooku - tu również czeka na Państwa mnóstwo inspiracji.

Chcemy podkreślić, że wysyłane przez nas materiały i umieszczane propozycje są jedyną możliwością kontaktu z Państwem i naszymi podopiecznymi w chwili obecnej. Mamy nadzieje, że będą one dla Państwa i Waszych pociech przydatne. Chcemy jednak podkreślić, że jest to Państwa dobra wola czy z nich skorzystacie i nie ma obowiązku ich realizacji.


TEMATY KOMPLEKSOWE NA MARZEC:

1. W marcu jak w garncu.
2. Porządki w ogrodzie.
3. Witaj wiosno!
4. Zwierzęta na wiejskim podwórku.

Kuchcikowa środa w grupie II. Przepyszne muffinki????


Aktywne ferie grupy II i III ????


 W czwartkowe popołudnie w naszej grupie odbyły się kolorowe zajęcia z piłkami. Zapraszamy do galerii.


 W środę 26.02.2020r. odwiedzila nas Mama Kalinki, która przyniosła trzydziestoletni projektor do bajek "Ania" oraz klisze z bajkami. Każde dziecko mogło zobaczyć z bliska projektor, dowiedzieliśmy się jak działa. Na koniec Pani Karolina wyświetliła nam ciekawe bajki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie :) 


Walentynki w grupie II i III 


3 lutego wystąpiliśmy specjalnie dla naszych Babć i Dziadków z okazji ich święta. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w galerii. 


Czy lód rozpuści się pod wpływem soli? Eksperyment w grupie II.


 24 stycznia, naszą grupę odwiedziła Pani policjantka, która zapoznała dzieci z zasadami ruchu drogowego. 


W środowe popołudnie, tuż po leżakowaniu na dworze czekała na nas wspaniała, zimowa niespodzianka. Kiedy tylko zobaczyliśmy śnieg za oknem, postanowiliśmy wybrać się na zimowy spacer...i nie tylko :)


Dzieci z grupy II rozwijały zmysł dotyku chodząc po ścieżce sensorycznej. Wrażenia niesamowite.


TEMETY KOMPEKSOWE NA STYCZEŃ: 

1. Witamy Nowy Rok

2. Co można robić zimą?

3. Święto babci i dziadka.

4. Zimowe mistrzostwa sportowe.


10 grudnia,  w grupie II odbyło się Świąteczne Spotkanie, podczas którego dzieci razem z rodzicami wykonały piękne, świąteczne stroiki. Po skończonej pracy plastycznej przyszedł czas na wspólne kolędowanie.. :) Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w galerii????


 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj, który zostawił pod choinką prezenty dla grzecznych dzieci. Po obejrzeniu prezentów i zjedzeniu obiadu wybraliśmy się do teatru Syrena na spektakl pt. "Kot w butach". To był bardzo udany dzień. 


 5 grudnia ubraliśmy piękna choinkę w naszej sali.


 2 grudnia odwiedziła nas Mama Frania, która przygotowala dla nas wspaniałe zajęcia, podczas których mogliśmy udekorować pyszne pierniczki wg wlasnego pomysłu. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.


Tematy kompleksowe grudzień:

1.Grudniowe życzenia.
2. Kim będę gdy dorosnę.
3. Święta za pasem.
4. Świąteczne tradycje.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie II. Podobały nam się wszystkie prawa, ale najbardziej prawo do zabawy????


 29 listopada - Pokaz mody, w modnych kreacjach naszej produkcji :) 


27 listopada mieliśmy bardzo pracowity dzień. Naszym zadaniem było wybudowanie miasta. Na początku oglądaliśmy plany miast i ustalaliśmy co się na nich znajduje. Następnie podzieliliśmy się na zespoły, które zajęły się poszczególnymi zadaniami. Wszyscy wzięliśmy się do pracy Efekt był fantastyczny! Jak zawsze poradzilismy sobie doskonale. 


26 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Multikina na Targówku. W ramach projektu "Moja Pierwsza wizyta w kinie" mogliśmy odwiedzić pomieszczenia w kinie na codzień niedostępne dla odwiedzających, zobaczyć jak wygląda praca w kinie oraz obserwować produkcję popcornu. Na zakończenie obejrzeliśmy nasz ulubiony "Psi Patrol". 


25 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. 


Gościliśmy wolontariuszki ze Sz.P. nr 2 . Serdecznie dziękujemy za przeczytanie ciekawych bajek.


 7 listopada w ramach akcji "Rodzic w roli eksperta" odwiedził nas Tata Marcelinki, który jest ratownikiem medycznym. Tata Marcelinki zaprezentował dzieciom strój ratownika, opowiedział na czym polega jego praca oraz przeprowadził krótkie szkolenie z pierwszej pomocy. Dzieci były zachwycone. Serdecznie dziękujemy Tacie Marcelinki za wizytę i zapraszamy ponownie! :)


 6 listopada odwiedził nas Tata Bartka, który w ramach akcji "Cała Polska Czyta dzieciom" przeczytał Dzieciom bajkę pt. "Księżniczka i zgubione szczęście" oraz przygotował wspaniałe niespodzianki - kolorowanki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! :)


 3 listopada odwiedziła nas Mama Ali, która jest logopedą. W ramach akcji "Rodzic w roli eksperta" poprowadziła "Świąteczną gimnastykę buzi i języka". Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie. 


Tematy kompleksowe na listopad:

1. Wspominamy naszych bliskich.
2. Jesienna pogoda.
3. Zwierzęta domowe.
4. Zimno, coraz zimniej


Grupę II odwiedził tata Marcelinki. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i super zajęcia.


 6 listopada odwiedził nas Tata Bartka, który w ramach akcji "Cała Polska Czyta dzieciom" przeczytał Dzieciom bajkę pt. "Księżniczka i zgubione szczęście" oraz przygotował wspaniałe niespodzianki - kolorowanki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! :)


25.10 W dniu dzisiejszym dzieci z grupy II robiły pyszne szyszki.


15 października w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Dowiedzieliśmy się kim są osoby niewidome oraz do czego służy im biała laska. Mieliśmy okazję spróbować przejść z zasłoniętymi oczami i białą laską przez salę, w której rozłożone były klocki.  Następnie zapoznaliśmy się z napisami dla osób niewidomych na pudełkach od leków oraz próbowaliśmy stworzyć rysunek z zasłoniętymi oczami. Te ćwiczenia  pomogły nam dostrzec trudności z jakimi na codzień zmagają się osoby niewidome.


"Kuchcikowo" Owocowe szaszłyki


Tematy kompleksowe na październik:

Dary jesieni

Dbamy o zdrowie

Jesienią w parku i w lesie

Zabawy na jesienne wieczory


 24 września wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Wyruszyliśmy autokarem zaraz po śniadaniu. Po dotarciu do ZOO udaliśmy się na długi spacer. Lwy, tygrysy, żyrafy, hipopotamy, dzieci były zachwycone odwiedzając kolejne zwierzęta. Była to wspaniała lekcja w terenie. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. To był udany dzień! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki w galerii. 


 "Słuchaj koleżanko i słuchaj kolego, zawsze stosuj zasady ruchu drogowego" - cykl zajęć "Bezpieczny Przedszkolak" w grupie II. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii. 


Tematy koimpleksowe na wrzesień:

1. W przedszkolu
2. Wspomnienia z wakacji
3. Bezpieczny Przedszkolak
4. Dbam o siebie i o środowisko
« powrót