CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Grupa II

GALERIA GRUPY II

 

 

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 12. 02.2019 o godz. 17:00 w sali grupy 2.


26 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię powstania tego święta oraz przytulaliśmy misie przyniesione z domu. Miś to nasz najlepszy przyjaciel???? - zapraszamy do galerii


22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Poznaliśmy różne rodzaje kredek, wykonaliśmy proste zadania matematyczne, bawiliśmy się przy piosence "Kolorowe Kredki"', a na koniec w ramach pracy plastycznej zaprojektowaliśmy własne, kolorowe kredki.??


20 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia wszyscy przyszliśmy do przedszkola ubrani na niebiesko. W trakcie zajęć poznaliśmy swoje prawa, omowiliśmy je, uczestniczyliśmy w zabawach tematycznych oraz wykonaliśmy pracę plastyczną i pamiątkowe zdjęcie. 


19 listopada odwiedziła nas Pani Stomatolog. Rozmawialiśmy na temat mycia zębów, dowiedzieliśmy się dlaczego i jak powinniśmy o nie dbać. Pod okiem specjalisty wyszczotkowaliśmy swoje ząbki, a na zakończenie dostaliśmy wspaniałe prezenty, które pomogą nam utrzymać zęby w czystości oraz wykonaliśmy pamiątkowa fotografię. To jednak nie koniec naszej przygody. Pani Stomatolog zostawiła nam plansze, które mają nas zmotywować do codziennego mycia zębów rano i wieczorem. Uzupełnione plansze Wróżka Zębuszka obiecała zamienić na nagrody :)


Kiedy pogoda nie dopisuje, dzieci z grupy II radośnie spędzają czas w sali zabaw????  (galeria)


"Mali Konstruktorzy".
Podczas poniedziałkowych zajęć w grupie II rozmawialiśmy na temat konstrukcji, czym są, z czego mogą powstać oraz kto i po co je buduje. Na koniec sami postanowiliśmy zamienić się w konstruktorów i stworzyliśmy konstrukcje według własnych pomysłów.


 15 października obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Białej Laski (galeria).


Poniedziałkowe zajęcia o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. (galeria)


5.10 odbył się koncert "Dotyk Afryki" w naszym przedszkolu, podczas którego wystąpili również nasi mali artyści a po poludniu odwiedziła nas Mama Nel i w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom" przeczytała dzieciom kilka ulubionych pozycji literackich swojej córki.(galeria)


Tematy kompleksowe na październik:

1.Moja rodzina.

2.Światło czerwone, światło zielone.

3.Jesień za oknem.

4.Nasze zabawki.


W minionym tygodniu skupiliśmy się na tematyce jesiennej. Poznaliśmy dary jesieni, kolory jesieni, a tydzień zakończyliśmy wykonaniem pysznego soku owocowego z jesiennych owoców. Po wykonaniu soku nastąpiła oczywiście degustacja.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.


Jesienna praca plastyczna. (galeria)


 Poranne zabawy z kolorami w naszej grupie. (galeria)


28 września naszą grupę odwiedził Tata Bartusia i przeczytał dzieciom "Przygody Kota Filemona". Bardzo dziękujemy Tacie Bartka i zachęcamy innych rodziców do włączenia się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". (galeria)


Eksperyment i plac zabaw. (galeria)


 

 « powrót