Czas dla rodziny

W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje. Teraz jest taki czas, kiedy możemy pozostać z dzieckiem w domu trochę dłużej niż zazwyczaj. W odpowiedzi na potrzebę chwili, przedstawiamy propozycje spędzania wspólnego czasu tak, aby był on nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również przyczyniał się do jego wszechstronnego rozwoju. Propozycję znajdziecie Państwo na stronie naszego przedszkola. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właśnie zabawa jest podstawową działalnością dziecka. Do chwili rozpoczęcia nauki szkolnej zajmuje najważniejsze miejsce w jego życiu. Mamy do wyboru włączenie się do swobodnej zabawy z dzieckiem i podążanie za jego pomysłami ( z tym zadaniem poradzi sobie każdy rodzic), bądź zorganizowanie warunków do zabawy, aby w pełni wykorzystać tkwiące w tym okresie możliwości dziecka. Oba pomysły na zabawę przyniosą wiele korzyści zarówno dzieciom jak i rodzicom. Strona ta powstała z myślą o rodzicach, którzy szukają pomysłów na ciekawe i rozwijające zabawy dla swojego dziecka.

Wydarzenia  w czasie kwarantanny

 • 21.03.2020 "Dzień kolorowej skarpetki ze Skrzatem" 21 marca obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to dzień wyjątkowy, w którym możemy pokazać naszą jedność i tolerancję dla osób z zespołem Downa. Zapraszamy wszystkich rodziców do przyłączenia się do nas!!! Wystarczy, że tego dnia opublikujecie Państwo na naszej stronie FB zdjęcia w kolorowych skarpetkach (nie do pary). Mimo, że przedszkole jest zamknięte, pokażemy, że jednoczymy się w tym dniu! 
   galeria zdjęć

 • 21.03 "Czy ktoś widział wiosnę?" 
  Szanowni Rodzice!
  W tym roku wyjątkowo nie będziemy mogli, jako społeczność
  przedszkolna, pożegnać kalendarzowej zimy i w uroczystym pochodzie powitać wiosny. Wiosna wszak dyskretnie nadchodzi i wysyła do nas budzące nadzieję, pierwsze symptomy swojego panowania. Prosimy uprzejmie Państwa, byście stosując się do zaleceń sanitarnych, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa, z daleka od dużych skupisk ludzkich, jednak w kontakcie z przyrodą, nadsyłali zdjęcia budzącej się WIOSNY. Może to będą zdjęcia z lasu, może z ogródka przydomowego, może z balkonu a może obserwacja przez okno mieszkania. Nadesłane fotografie zamieścimy we wspólnym folderze " Czy Ktoś widział WIOSNĘ?". Niech wraz z tą inicjatywą powróci do nas optymizm i wiara, że jutro niesie nadzieję, a jej kolor jest zielony.
  Prosimy o przysyłanie zdjęć na adres e-mail:
  bpietrzak@eskrzat.pl
  kkoch@eskrzat.pl
  Galeria Zdjęć: 

 • 02.04.2020 Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci to święto obchodzone 2 kwietnia w rocznicę urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christian Andersena, autora takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.   GALERIA
   
 • 02.04.2020 Światowy Dzień Autyzmu "Zaświeć się na niebiesko" Światowy Dzień Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Po raz ósmy nasze Przedszkole wesprze akcję "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Chcemy podnosić świadomość społeczną na temat tego zaburzenia, które jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata (wg ONZ).     GALERIA ZDJĘĆ

Kilka informacji na temat:

autyzmu:  /userfiles/fizjoterapia/autyzm.pdf

asperger: /userfiles/fizjoterapia/asperger.pdf

Film  pokazujący jak wrażliwe sensorycznie są osoby  z autyzmem: 

https://www.youtube.com/watch?v=Lr4_dOorquQ#action=share

 • 7.04.2020 Światowy Dzień Zdrowia oraz Pracowników Służby zdrowia W tym szczególnym dniu dziękujemy Medykom za ich ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie. W ramach akcji "Laurka dla Medyka" Przedszkolaki ze Skrzata własnoręcznie przygotowały piękne laurki. GALERIA ZDJĘĆ
 • 22.04.2020 Światowy Dzień Ziemi  22 kwietnia  po raz kolejny obchodzimy Dzień Ziemi ???? - największe ekologiczne święto. Mamy nadzieję, że zabawy, które stworzyłyśmy specjalnie na tę okazję, sprawią wam dużo radości.   Galeria zdjęć
 • 04.05.2020 Międzynarodowy Dzien Strażaka    Galeria zdjęć

 4 maja - ważna data!
To dzień dzielnego strażaka!
Dzisiaj „mały” oraz „duży”
Piosenką i życzeniami służy
Ci Nasi Strażacy są SUPER bojowy
I dla Nich jest właśnie ten film odlotowy!  Zapraszamy do obejrzenia filmu:


 

21.05. 2020 Dzień Kosmosu obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. Z tej okazji chciałybyśmy zapoznać Dzieci z pojęciami dotyczącymi Kosmosu. Nagrałyśmy dla Dzieci prezentację audio-wizualną, oraz filmik o kosmosie (w załącznikach).Dodatkowo podsyłamy linki do piosenek i filmów edukacyjnych, propozycje zabaw ze źródeł internetowych. Serdecznie zachęcamy do wykonania pracy plastycznej dot. tematyki kosmosu i przesłanie do nas do dnia 20.05 (środa). Być może zainspirują Państwa nasze filmiki z propozycjami prac plastycznych? a może macie Państwo własny pomysł, który zrealizuje Dziecko? Z niecierpliwością będziemy czekać na fotografie prac plastycznych.  

GALERIA ZDJĘĆ

 

Drodzy Rodzice,
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego” kładzie duży nacisk na kształtowanie kompetencji kluczowych. Dlatego dla Państwa wygody i łatwiejszego wyszukiwania interesujących treści do pracy i zabawy z dzieckiem w domu podczas kwarantanny podzieliliśmy zebrane materiały na następujące kategorie:

 • porozumiewanie się w języku ojczystym,
 • porozumiewanie się w językach obcych,
 • kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,
 • kompetencje informatyczne,
 • umiejętność uczenia się,
 • kompetencje społeczne i obywatelskie,
 • inicjatywność i przedsiębiorczość,
 • świadomość i ekspresja kulturalna.

Oto nasze propozycje:
Specjalnie dla naszych przedszkolaków utworzyliśmy nowe zakładki, w których będziemy publikować ćwiczenia i wskazówki do prazy z dzieckiem w domu:

 • Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kliknij tutaj
 • Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się, kliknij tutaj


« powrót