CERTYFIKATY

           

Aktualności
BIP
PARTNERZY

MIASTO ZĄBKI

 Znalezione obrazy dla zapytania radio dzieciom

  Znalezione obrazy dla zapytania chronimy dzieci logo

Aktualności

Miło nam poformować Państwa, że Natalia Rowicka i Ania Kowalczyk otrzymały wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym "SUPER RATOWNIK MSC ZĄBKI" organizowanym przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.


 

  Konkurs Fundacji AVIVA  „Wiem czym oddycham”

Zdobądź czujnik jakości powietrza dla swojej miejscowości

Szanowni Państwo!

Wraz z Panią Dyrektor Jolantą Salak zachęcamy do głosowania! :)

 

Poniżej link do głosowania:

https://wiemczymoddycham.pl/…/e7e7aa76-2adb-4d31-a936-c201d…

 

 


Szanowni Państwo,

Przyłączyliśmy się do akcji „Pomóżmy naszym mniejszym  Braciom".

Dla piesków zbierane są: karmy suche i mokre, koce, smycze,  kołdry ( nie puchowe), obroże itp.

Wszystkich zachęcamy do pomocy.

Dziękujemy za okazane serce!

Pojemnik stoi przy wejściu do przedszkola.

 

https://www.facebook.com/events/1763579076988347/

 

 

 


Jubileusz 30 – lecia „Skrzata” powoli przechodzi do historii, ale w naszych sercach jest jeszcze żywym wspomnieniem. Pragniemy podziękować naszym przemiłym gościom za przybycie, za tak wiele ciepłych słów i miłych gestów. Takie chwile są podsumowaniem podejmowanego przez nas  codziennego trudu w trosce o dziecko, o jego szczęście, bezpieczeństwo i rozwój. 

Zapraszamy do zapoznania się z listami gratulacyjnymi, jakie otrzymaliśmy z okazji naszego "Jubileuszu 30 - lecia Publicznego Przedszkola nr 3 "SKRZAT""


                    

 

 

Zapraszamy do naszej galerii:

https://photos.app.goo.gl/JLbxDaeQ0ms8lIDo1

 


 Nowy konkurs Fundacji AVIVA „Wiem czym oddycham”

Zdobądź czujnik jakości powietrza dla swojej miejscowości

Szanowni Państwo!

Nasze przedszkole zgłosiło swoją lokalizację w konkursie Fundacji AVIVA, w którym można wygrać czujnik miernika jakości powietrza.


Głosować można tylko do 10.12. 2017r!

 Wystarczy zagłosować na naszą lokalizację, a miernik może być nasz.


Każdy może oddać tyko jeden głos!

Jak to zrobić?

1.   Wejdź na stronę www.wiemczymoddycham.pllub przez naszą stronę https://www.facebook.com/Publiczne-Przedszkole-nr-3-Skrzat-w-Ząbkach-498905696794104/

2.   Wejdź na zakładkę „głosuj na czujnik”

3.   Odszukaj lokalizację naszego przedszkola wpisując kod pocztowy i zagłosuj.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA, TO DLA NAS WAŻNE

 

 

 


Z nieukrywaną dumą i satysfakcją pragniemy podzielić się z  Państwem informacją, że zostaliśmy laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistra Nowoczesnej Edukacji i otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE SPECJALNE W KATEGORII PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE TECHNOLOGIOM XXI WIEKU. Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia nastąpiło 24 XI 2017 r. podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Konkurs ten przebiegał w trzech etapach i miał na celu wyróżnienie placówk stosujących w swojej pracy z dzieckiem nowoczesne technologie, innowacyjne metody i programy rozbudzając u swoich podopiecznych ciekawość wiedzy, kreatywność i poszerzanie zainteresowań.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami opisującymi to wydarzenie:

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,o-innowacjach-nowych-technologiach-i-szkolnictwie-zawodowym,22618.chtm

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,laury-mistrza-nowoczesnej-edukacji-przyznane,22589.chtm

 

       

 


W imieniu całej społeczności Publiczne Przedszkole nr 3 "SKRZAT" pragniemy serdecznie pogratulować Panu Burmistrzowi Robertowi Perkowskiemu, który jednogłośnie został wybrany prezesem Związku Samorządów Polskich.Szanowni Państwo!
16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce organizowany jest od roku 1991 roku i ma na celu zaangażowanie jak największej liczby osób do działań związanych z kształtowaniem postaw zdrowotnych społeczeństwa.
W związku z tym Państwa dziecko bierze udział w programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas".
Pozna informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu dla organizmu człowieka, zaznajomi się ze skutkami biernego palenia, pozna efekty ekonomiczne palenia dla budżetu domowego.
W przedszkolu dzieci zrobią plakaty i rysunki zniechęcające do palenia, obejrzą filmy o tej tematyce, zrobią znaczki anytnikotynowe.
Prosimy serdecznie o wspieranie naszych działań w propagowaniu mody na niepalenie, o rozmowy z dziećmi na temat szkodliwości palenia dla młodego organizmu. Zachęcamy do próby rzucenia palenia jeśli jeszcze państwo tego nie zrobili.
Drodzy rodzice, bardzo prosimy o niepalenie w obecności dzieci, bo wtedy Wasze pociechy stają się „biernymi palaczami” i odczuwają skutki działań dymu papierosowego.
Dziecko ma prawo oddychania powietrzem wolnym od dymu tytoniowego w domu i we wszystkich miejscach publicznych.


 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W „SKRZACIE”


    Od kilku lat w Publicznym Przedszkolu nr 3 SKRZAT w Ząbkach w wyjątkowo uroczysty sposób celebrowane jest Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w pewien sposób jesteśmy pionierami takiego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wśród przedszkolaków. Przygotowania do niego trwają kilka tygodni i odbywają się w kilku płaszczyznach.
    Nasze przedszkolaki śpiewają pieśni i recytują wiersze o tematyce patriotycznej oraz utrwalają wiedzę o symbolach narodowych. Wychowanie patriotyczne młodego pokolenia to także śpiewanie wraz z dziećmi polskiego Hymnu Narodowego oraz poznawanie legend i piękna rodzinnego kraju. Wychowanie w duchu miłości do ojczyzny wiąże się również z poznawaniem tańców narodowych takich jak mazur, polonez i innych. Wszystkie te działania odzwierciedlają nie tylko prace plastyczne naszych podopiecznych, ale również ich piękna postawa podczas takich uroczystości jak dzisiejsza.
    Przedszkolaki w podniosłej atmosferze odśpiewały Hymn Państwowy. Miały również możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej o tematyce patriotycznej, umożliwiającej  poznanie istotnych faktów dotyczących tego okresu. Chwytającym za serce momentem było prezentowanie przez małych patriotów pieśni, wierszy i tańców o tematyce narodowej. Ze wzruszeniem mogliśmy podziwiać ich zaangażowanie, las powiewających w małych rączkach biało-czerwonych chorągiewek oraz moc pieśni wykonywanych przez prawie czterystu małych Polaków. W tym roku uroczyste chwile uświetnił także koncert muzyczny, podczas którego dzieci miały możliwość poznania życia i twórczości jednego z największych polskich kompozytorów jakim jest Fryderyk Chopin.
    Co roku wkładamy ogrom pracy w propagowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Jej efekty mają swoje odzwierciedlenie w wyjątkowo wzruszającym wydarzeniu jakim jest Narodowe Święto Niepodległości w naszej placówce. Pragniemy dzielić się naszymi sukcesami, dlatego od kilku lat  przekazujemy relacje z  celebracji w formie prezentacji i albumów Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, prezesowi Rady Ministrów oraz Rzecznikowi Praw Dziecka. W dowód uznania dla podejmowanych przez nas działań i ich efektów otrzymujemy co roku listy gratulacyjne, w których wyrażane są podziękowania za krzewienie postawy patriotyzmu wśród przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

Galeria zdjęć  


 

Film

 

 Szanowni Rodzice!

Od października w grupach sześciolatków prowadzony jest Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”.  Za nami pierwszy moduł programu, w którym rozmawialiśmy z dziećmi o uczuciach. Aby ułatwić kontynuację założeń programowych w domu, przygotowana została specjalna tablica poświęcona „Przyjaciołom Zippiego”, gdzie możecie Państwo wraz ze swoimi pociechami zapoznać się z celami programu, propozycjami ćwiczeń do pracy w domu oraz poznać głównych bohaterów. Zakończenie każdego modułu będzie zaznaczone innym kolorem oraz będą zamieszczane kolejne ćwiczenia do wykorzystania w domu. Tablica znajduje się na parterze, obok pokoju psychologa przedszkolnego.

Zapraszamy!

Karolina Stanek-Kazanecka (psycholog)

Daria Sędłak (pedagog specjalny)


20 października w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się między innymi jak prawidłowo poruszać się po drodze, przypomniały sobie  sposoby właściwego przechodzenia przez przejście dla pieszych, dowiedziały się dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Na koniec wizyty przedszkolaki dostały upominek w postaci odblaskowej opaski lub breloczka.

 


Dnia 17 października dzieci z grup IV, XI, XV i XVI wzięły udział w konkursie recytatorskim „Ząbkowska Wierszykarnia” organizowanym przez MOK. Nasz skrzat  z grupy XI  Paweł Wesołowski  wyrecytował wiersz „Bańkowice mydlane” Wandy Chotomskiej i zajął I miejsce! Pozostałe dzieci również bardzo pięknie wystąpiły i otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zdolnym przedszkolakomJ.

 

 


Serdecznie gratulujemy pani dyrektor Jolancie Salak odznaczenia złotym medalem za długoletnią służbę z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

     

 


 

 


Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka  pana Marka Michalaka skierowanego do nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.URODZINY "SKRZATA"

Drogie Panie i Panowie!

Coś Wam dzisiaj szybko powiem:

To nie żarty, ani kpiny -

SKRZAT obchodzi urodziny!

SKRZAT dorosły jest  to wiecie,

Już 30 lat na świecie.

Bawi, uczy, wychowuje,

Każdym się zaopiekuje.

Więc rodzice, goście mili

Chcemy byście z nami byli!

Do zabawy zapraszamy

I wiersze o SKRZACIE wymyślamy.

Na wszystkie prace czekamy z uśmiechem

Wieść o nich w przedszkolu odbije się echem.

A wszystkie utwory ciekawej treści

Strona Facebooka w sobie pomieści.

____________________________________

Jubileusz Publicznego Przedszkola nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach – 30 lecie Naszego przedszkola to dobry czas na odnowienie kontaktów, wspólne rozmowy i wspomnienia.

Serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci, absolwentów i przyjaciół Przedszkola do uświetnienia Tego Wydarzenia poprzez:

- udostępnianie wspomnień i zdjęć związanych z Naszą Placówką;

- radosną twórczość poetycką (wiersz/ rymowanka).

Wyżej wymienione prace (wspomnienia, zdjęcia, wiersze) prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: kbiniszewska@eskrzat.pllub złożyćw wersji papierowej do wychowawców grup.

Na prace czekamy do dnia 20 listopada 2017r.

Mamy nadzieję, że będzie ich wiele i umilą oraz uatrakcyjnią Uroczystości związane z obchodami Jubileuszu.


Serdecznie gratulujemy awansów nauczycielskich wszystkim nauczycielom z Ząbek, ale szczególnie naszym koleżankom ze SKRZATA. Życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Zapraszamy do zapoznanioa się artykułem na ten temat w: "Życie powiatu na Mazowszu"

link tutajDrodzy Rodzice!

Informujemy, że kolejny rok z rzędu, już od października rozpoczynamy realizację programu promującego zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie małych dzieci - "Przyjaciele Zippiego".  Zajęcia prowadzić będzie psycholog – pani Karolina Stanek-Kazanecka i pedagog specjalny pani Daria Sędłak w grupach sześciolatków.

Realizacja programu obejmuje cykl 24 spotkań, składających się z sześciu części tematycznych:

·         Uczucia

·         Komunikacja

·         Przyjaźń

·         Rozwiązywanie konfliktów

·         Przeżywanie straty i zmiany

·         Dajemy sobie radę

W trakcie spotkań dzieci będą doskonalić relacje z innymi osobami, uczyć się znajdowania różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i problemami oraz wykorzystywać nabyte umiejętności w codziennym życiu.

Program opowiada o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Każda z części zawiera opowiadanie, przedstawiające sytuacje dobrze znane małym dzieciom, ilustrowane obrazkami i uzupełnione propozycjami zadań, takich jak odgrywanie ról, rysowanie, zabawy.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z szczegółowym programem, który od przyszłego tygodnia będzie umieszczony na tablicach informacyjnych grup.

Proponujemy również realizację ćwiczeń(dostępnych u Nauczycieli grup) wspólnie z dziećmi, rekomendowanych przez Centrum Pozytywnej Edukacji.


Drodzy Rodzice,

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym „Selfie z naturą” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.


W konkursie mogą brać udział Drużyny składające się co najmniej z trzech osób, z czego jedna osoba to dziecko uczęszczające do placówki oświatowej, funkcjonującej na terenie powiatu wołomińskiego (szkoła lub przedszkole), a druga osoba to prawny opiekun tego dziecka;

Zadanie konkursowe będzie dwuetapowe: 

Etap I: będzie polegał na udzieleniu pisemnych, poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące środowiska przyrodniczego powiatu wołomińskiego oraz ogólnej wiedzy ekologicznej. Pytania będą ukazywały się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wołominie zgodnie z harmonogramem konkursu.

Etap II: stworzenie rodzinnej pracy w postaci Fotorelacji: „SELFIE Z NATURĄ”.

PRZEWIDUJEMY ATRAKCYJNE NAGRODY RZECZOWE oraz dyplomy dla wszystkich drużyn!!!

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie Drużyny, poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia, którą należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Wołominie, 
do 28 września 2017 r.

 

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu do pobrania na stronie
 http://powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2799

 

_____________________________________________________________________________________________


Nasze przedszkole w czołówce placówek na mazowszu nominowanych do ogólnopolskiego konkursu o "Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji"

https://www.zyciepw.pl/zabkowskie-placowki-oswiatowe-czolowce-mazowsza

 

 


Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 3 "SKRZAT" zatrudni pedagoga specjalnego z pełnymi kwalifikacjami do pracy w wymiarze 1 etatu. 

 

Witamy po wakacyjnej przerwie  wszystkie dzieci i rodziców !

Szczególnie gorąco chcemy powitać nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszego przedszkola. W nowym roku szkolnym życzymy dzieciom samych pogodnych dni, wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.


Szanowni Państwo!

Zapraszamy na zebrania, które odbędą się w następującym porządku:

 

Grupy I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII - 5.09 (wtorek) godz. 17:00

 

Grupy: IX, X, XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII - 6.09 (środa) godz. 17:00.

 

Ze względu na wagę poruszanych spraw prosimy, aby wszyscy rodzice byli obecni na zebraniach.Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze przedszkole  znalazło się na liście nominowanych placówek z województwa mazowieckiego  do etapu ogólnopolskiego w konkursie o „LAUR Mistrza  Nowoczesnej Edukacji.” Konkurs organizowany jest  przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego i Targi Kielce S.A., pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, we współpracy z kuratoriami oświaty dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkoli.

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/informacje-biezace/11617,Lista-nominowanych-placowek-do-etapu-ogolnopolskiego-Konkursu-o-LAUR-Mistrza-Now.html 

Nowe projekty eTwinning

więcej »

Data dodania: 2017-10-11

Terminy opłat za przedszkole


więcej »

Data dodania: 2016-09-07

Relizacja Programu "Chronimy dzieci"

więcej »

Data dodania: 2016-03-03

Wydarzenia w grupach

więcej »

Data dodania: 2015-10-13

Optymistyczne Przedszkole

więcej »

Data dodania: 2014-09-05
« powrót